Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia av nasledujúcich rokoch – povinný postup. Inak plodina nevidí. Hrozno – kultúra, ktorá ovocia len na zelené mladé výhonky, ktoré vyrastali z obličiek, ktoré sa nachádzajú na minuloročných mladých pobočkách.

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Základné pravidlá

Pred pokračovaním musíte pochopiť štruktúru a životný cyklus kríka. Ovocné výhonky vyrastú v lete, sú plastové, zelené, kvety na nich sa objavujú. Na jeseň, tieto výhonky sú spriemerované, je to v budúcnosti s názvom Ovocné vinice. Hrúbka ovocného viniča by mala byť približne 1 cm. Po dosiahnutí veku 2 rokov sa vinič stane pobočkou (alebo rukávmi) – to je dlhá časť kríka. Má spanie obličky, ktoré sa zobudia, ak je obloženie vetvy. Hroznové kríky položili Bud na jeseň. Jesenné prerezávanie Nastavuje tón na celú budúcu plodinu. Počet ovocných výhonkov by nemal presiahnuť 10-20, inak budú vinice príliš tenké, pričom veľmi slabé neplodné výhonky na vrchole. Vintage z takejto rastliny prinesie len sklamanie.

Okrem toho, neznesiteľné výhonky na jeseň sa určite dostane von, aj keď je zima veľmi mäkká. Preto je mimoriadne dôležité získať, že zrelé výhonky, nechať ich dokonca byť trochu. Prerezávanie hrozna v prvom roku po pristátí možno vykonávať rôznymi spôsobmi, záleží na požadovanej forme. V chladnom hrozna, najlepší tvar – ventilátor bez kmeňa so 4 rukávmi. Tento dizajn vám umožňuje ľahko zakryť rastliny na zimu. Starostlivosť o sadenice za 1 rok je zameraná na vytvorenie 2 pobočiek. To je základ pre budúce zber vozidiel.

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Mladá rastlina nevyhnutne utiera aspoň 2 krát v prvom mesiaci po pristátí. Zavlažovanie hojnosti, 4 vedier vody na kríku. Posledné zavlažovanie sa vykonáva začiatkom augusta. Po tom čase z zavlažovania je potrebné zdržať sa, inak rastlina nebude mať čas priniesť výhonky na zrelý štát, tento proces sa šíri. V nasledujúcich rokoch, najcennejšie zavlažovanie príde aj do júla a sú podobné augustu, inak bobule trhliny. Dvakrát sa kŕmte v prvom roku, kombinuje hnojivá s zavlažovaním. Prvé kŕmenie sa vykonáva, keď boli zelené výhonky dosiahnuté 10 cm dlhé, komplex s dusíkom, fosforu a draslíkom prispieva.

Druhé krmivo komplexného minerálneho hnojiva sa koná začiatkom júla, tretí – začiatkom augusta.

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Schéma

Jednorazové hrozno nechávajú len dve obličky. Ak namiesto dvoch výhonkov, 5-6 objaví, zbytočné musia byť zlomené, inak budú všetky výhonky slabé, príliš krátke, neproduktívne. Behy sú priskrutkované, keď dosiahnu dĺžku 2-5 cm. Odstráňte tiež všetky kroky. September hovorí výhonky. Chasonka sa pripomína sepifikáciu, aspoň má rovnaké ciele – držať rast úteku. Avšak, to znamená skrátenie nie je špičkou, ale celá dĺžka pobočky na prvé plné listy.

Ak sa špička úniku hrozna začala otočiť, je pripravený rásť, keď táto spotreba nie je potrebná, vetva je odrezaná. V prvom roku v lete v Chasonke nie je potrebný, vykonáva sa len v septembri. V nasledujúcich rokoch, leto (podľa potreby) naháňajúce a povinné jeseň. Kontrola urýchľuje starnutie výhonkov. Koncom októbra prvého roka, krátko pred prístreškom pre zimu, pestované silné výhonky potrebujú orezanie, odchod na každú 3 obličky. Po tom, pokrývky vyrobené z nepotrebných plastových fliaš sa na závod. Vyskujte pôdu alebo mulč, aby sa mal uzavrieť vrcholom fliaš, kopce 25-30 cm sa naliate na vrchol. Budúci rok sa musíte uistiť, že práca bola vykonaná dobre v prvom roku.

Výhonky prvej objednávky budú mať hrúbku 7-8 mm, ich farba bude jasná, počas ohýbania bude počuť praskanie. Ak sú hrozno sfrums, výhonky budú chladné na dotyku a zbavený elasticitu. Sekundárna úloha – Rast 4 rukávy. Sú upevnené na trele. A na 3. ročník sa z hornej časti každého rukávu uvoľňujú 2 vinice a všetky výhonky, ktoré sa zobrazujú nižšie, sa vymažú. Celkom na rastline bude 8 výhonkov.

Každý z nich je ponechaný na jeden hroznový klaster, bez ľútosti, odstránenie všetkých ostatných.

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Ak chcete pobočku správne orezať, musíte sa uistiť, že miesto je vybrané medzi uzlami a horná zostávajúca oblička vyzerá. V nasledujúcich rokoch sa orezávanie vykonáva na jeseň, po tom, čo rastlina vynuluje listy. A tiež regulovať rast rastlín počas celého roka. Aj pred vzhľadom na kvetenstvo, všetky extra výhonky, ktoré nie sú stanovené v systéme, mŕtvica, na rukávoch, ramenách, zbytočnom a neúspešnom mieste (napríklad uniknúť, bude ťažké zviazať na spáč). Počas kvitnutia sa ľahko ľahko vyznačuje ovocnými a neplodnými výhonkami. Neproduktívne odstránenie, len raz, a postupne, tak, aby nezbavili rastlinu veľkej zelenej hmoty.

Zbytočné sú tiež „dvojčatá“ – to sú výhonky, ktoré sa objavili z oka, ktoré obsahuje tri obličky, centrálne a dve laterálne menšie. Z takýchto očí sa môže klíčiť ako 1 vetvička a raz dva alebo tri. Zvyčajne nie sú veľmi pohodlné, Bush je vyčerpaný, pokaziť typ tvarovaných rastlín, tieň viac produktívne výhonky. Ak sa na nich nachádzajú zväzky, nechajte najsilnejší a pohodlný pre podväzok, zvyšok sa čistí. Pred dozrievaním bobule je užitočné, aby štipka strieľa viac ako 5-7 listov nad kefou. Takáto technika rozdelí potraviny v prospech bobúľ a zároveň nebude zaťažením kríka, čo je možné, ak je vetva možná priamo nad partiou.

Počas obdobia dozrievania sa vykonávajú konvenčné kontrolné opatrenia: Odstráňte interferujúce vetvy, kroky. Vykonať normalizáciu krytov. Príliš husté klastre môžu podliehať chorobám, v dôsledku akumulácie vlhkosti medzi nimi, bobule sú mleté. Pre krajšie, sladké a veľké bobule, klastre od polovice júla riedené. Odstrániť tie časti banda, na ktorom sú bobule malé, deformované. A pred zberom, za 2-3 týždne, zosvetlenie. Odstráňte listy, ktoré tieň zväzky. Zároveň berú do úvahy, že činnosť hroznových listov je krátkodobá. Nasadený list funguje viac ako 50 dní po rozvíjaní. Potom sa stane starými a stáva sa takmer predradníkom, takže si môžete bezpečne odstrániť staré listy okolo krytov. Avšak, dolné listy, aj keď ich výkon už znížil, netýka sa. Sú užitočné – chrániť zväzky zo spálenia slnka, dážď, krupobitie.

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Užitočné poradenstvo

Pre orezávanie je potrebné zvoliť správny nástroj: rovné vody pre zelené vetvy, urýchľovače s kurzom alebo tvrdohlavý – pre suchý vinič. Vhodnéca secátora poškodzuje pobočku len v miestach strihania, nežehne, netrháva vlákno. Nástroj s vysokou uhlíkovou oceľou má vyššiu ostrosť, ale je menej trvanlivá ako nehrdzavejúca oceľ. Pre odvrátičky pre ťažko dostupné. Pre normalizáciu krytov je vhodné používať nožnice s dlhými lopatkami a hlúpy tipy. Samozrejme, celý nástroj musí byť dobre zaostrený a dokonale čistý. Zaťaženie zaťaženia záhradníka pomôže SEKTOR s račňovým mechanizmom. Toto je najlepšia voľba, ak potrebujete znížiť mnohé pobočky s minimálnym úsilím, hoci takéto secateurs sú dosť drahé. Na orezávanie zvolené solárne, suchý deň. Niekedy vinič rastie nerovnomerne, najmä ak sú vinice fixované na vrstve v uhle. Rast je vyrovnaný nastavením zaťaženia na vetve (zanechať viac či menej Shabbey), alebo kus. Častejšie ako iné odrody vylievajú odrody s voľným klastrom.

Steying sa môže smiať ručne, ale je lepšie použiť secateur – je to spoľahlivejšie. Vedľa STEESTERS sú zimné obličky a manuálne odstránenie krokov ich môže poškodiť. Steying naliať cez 2-3 listov. Pre najlepšie plodiny zažili hrozno čerpať ovocie výhonky s drôtom. Všetky útek nad krúžkami dostanú vylepšené jedlá, ktoré umožnia získať viac krásnych strapcov 2 týždne skôr. Ale recepcia je dosť zložitá a bude potrebovať len od 4-5 rokov života. Ochrana chorôb s mladými rastlinami je potrebná rovnako ako dospelí. S najmenšími známkami chorôb na listoch, vykonávajú liečbu drogom „Horus“, „smútok“ alebo „topaz“. Nevyhnutne prísne dodržiavať pokyny, všetky tieto lieky sú dosť silné. Ľudové opravné prostriedky pre hrozno sú prakticky zbytočné, hoci rastlina je mladá a malá, môžu zmysel. Je však lepšie riskovať.

Môžete použiť biologické prípravky ako „fytosporín“, ale majú platnosť nižšiu ako v chemických insekticídoch a pôsobia profylakticky. Musia sa aplikovať pravidelne a často.

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Prerezávanie hrozna v prvom roku pristátia

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár