Pri výsadbách malých?

Skúsení záhradníci už dlho korigujú všetky procesy na ich pozemku, vyvinuli určité metódy. Ale začiatok vlastníkov pôdy môže dobre vzniknúť mnohé z najrôznejších otázok týkajúcich sa pristátia a starostlivosti o stromy a kríky. A jeden z nich – kedy sa zasadiť malinov – stojí za to zvážiť podrobnejšie.

Pri výsadbách malých?

Lepšia rastlina na jar alebo na jeseň?

Otázka, kedy je lepšie presadiť maliny, dochádza k mnohým ľuďom a niekto s pomocou experimentov prichádza k konečnému záveru. Ale v skutočnosti, otázka pri uvedení pristátia malín v krajine, dôrazne závisí od regiónu bydliska.

 • Vo príliš ťažkých klimatických podmienkach, jesenná verzia, mnohí sú vylúčené ihneď, pretože sadenice jednoducho nemajú čas na zakorenenie na mrazy a zomrieť. Tu je výber jednoznačný – jar, a v mesiaci a dni, musíte tiež starostlivo rozhodovať, so zameraním na predpovede počasia.

 • V južných regiónoch, naopak, skúsení záhradníci veria, že optimálna možnosť je jeseň. Závod má možnosť dobre a na budúci rok, pod dodržiavaním všetkých agrotechniky, môžete čakať na prvé plodiny.

 • V ostatných prípadoch stojí za to navigácia vašich vlastných schopností a preferencií. Malina, vysadená na jar, má tiež každú šancu na dobrý koreň cez leto a bezpečne padnúť do. Ale na jar av lete vyžaduje určitú starostlivosť, je potrebné na to, aby som sa na to dostal do konca zdravých rastlín, ktoré dávajú úplný úrodu. Pri pristátí na jar, musíte si vybrať takéto dni, takže rastlina nejde rovno do rastu – sila pôjde k nemu a nakoniec Bush môže suché. Hlavným cieľom pri pristátí je tvorba zdravého koreňového systému.

Takže voľba pre seba každý záhradník sa má zaoberá, aký výsledok sa chce dostať.

Pri výsadbách malých?

Načasovanie jarného pristátia

Jarné pristátie začína v marci a končí v máji. Opäť, to všetko závisí od regiónu. Na južných územiach záhradníci vyvíjajú rýchle aktivity v marci. V tejto dobe je to už dosť teplé, ale rastúce obdobie ešte nezačalo, a preto existuje šanca, že omnvo kríky dobre zapadajú, korene dostanú svoj plný vývoj, predtým, ako sú obličky zamenené Listy začne kvitnúť. V strednom pruhu je optimálny mesiac apríl, skôr posledné desaťročie, s príliš studenou jar – začiatkom mája.

No, v severných regiónoch – to je stredný a dokonca koniec mája.

Pri výsadbách malých?

Niektoré sú zamerané na mesačný kalendár a musia nasledovať dni, ktoré sa tu označili pre každý typ stromov, kríkov a zeleniny. Každý rok sa menia. V roku 2021 to sú dátumy:

 • Od 26. marca do 29. marca;

 • od 11 do 15 rokov a od 25 do 26. apríla;

 • Od 2 do 10. mája.

Tak, záhradník z akéhokoľvek regiónu má každú šancu času na rastliny maliny na vhodnom dni.

Ale pre úspešné plodnenie nie je dosť zvoleného obdobia. Ostatné nuansy sú veľmi dôležité a len všetky z nich v agregácii umožnia získať plnohodnotnú úrodnosť.

Pri výsadbách malých?

Zoznam.

 • Správna voľba miesta. Malina miluje slnečné pozemky, môžete mierne tieňovaný v určitom čase dňa. Podzemná voda by nemala klásť blízko povrchu. Okrem toho, Malina nemá rád vietor, takže blízko plot na rastlinu Bush bude veľmi správne riešenie.

 • Optimálna pôda. Potrebujú voľnú úrodnú pôdu. Pred nástupom na nástupu je potrebné pridať hnojivá – organické a minerály – v každej jamke, pôda by nemala byť kyslá.

 • Včasné polyV. Mali by ste sa navigovať počasie, ale mladé sadenice najprv potrebujú veľa vody. Je potrebné zabezpečiť, aby bola pôda mokrá, a držať sa základných pravidiel zavlažovania: skoro ráno alebo neskoro večer.

 • Hnojivá. Veľmi dôležitá moment – Malina reaguje veľmi vďačne kŕmiť, bez nich, nie je potrebné dúfať v hojné úrody.

 • Ochrana pred chorobami a škodcami. Povinné a pravidelné udalosti. Od jarného a letného času Malina leží veľa rôznych problémov v tomto ohľade, je lepšie prevziať preventívne opatrenia, ako na liečbu postihnutých puzdier.

Pri výsadbách malých?

V súlade so všetkými týmito podmienkami prinesie jarné pristátie dobrý výsledok.

Nemali by ste ani zabudnúť, že vzdialenosť medzi kríkmi pri pristátí v ideálnom prípade by mala byť od 70 cm do merača, a medzi radmi – jeden a pol metrov.

Okrem toho, kríky potrebujú včasné orezávanie.

Pri výsadbách malých?

Čas jesenného pristátia

A opäť otázka jesenného vylodenie nemôže byť považovaná samostatne od regiónu, pretože je to presne kľúčová úloha. Tu je situácia späť na jar. V severných regiónoch, kríky začínajú zasadiť už začiatkom septembra, tento proces možno bezpečne implementovať v južnom. Ale opäť je potrebné navigovať počasie. Tu sú rôzne prekvapenia. Je jasné, že je potrebné zasadiť kríky v suchom, mierne chladnom počasí. By sa mali čakať.

Milovníci sa navigujú v mesačnom kalendári z regiónov s rôznymi klimatickými podmienkami, môžu tiež vybrať úspešné dni.

Pri výsadbách malých?

Tento rok boli distribuovaní takto:

 • 2, 3, 4, 6, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29. septembra;

 • 17, 19, 20, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 29. októbra;

 • 15, 16, 19, 20, 21, 22, 24, 25. novembra.

Pri výsadbách malých?

Kedy sa zasadiť s ohľadom na región?

V každom regióne, vlastné vlastnosti: niekde príliš suché leto, v niektorých oblastiach skoro a mrazené jeseň, v inom horúcom jari. Preto je vždy stojí za to navigácia, aby nie je všeobecnými zásadami, a to ani na lunárskom kalendári, ale v tých dňoch, ktoré vypadli v konkrétnom regióne.

 • Na okraji Moskvy Môžete zasadiť maliny na jar už koncom apríla alebo začiatkom mája. Jeseň sa dá urobiť v prvej dekáde októbra.

 • V oblasti Leningradu a v URAL Tieto termíny nie sú tiež príliš posunuté. Začiatok mája a konca septembra – príslušná možnosť. Hlavná vec je čakať na suché dni.

 • V strednom pruhu, napríklad v Yaroslavle, Tver, Vologda, Môžete navigovať za apríl pre jarné pristátie a prvá časť októbra na jeseň.

 • V regióne Rostov a na území Krasnodar Odvážne si môžete vybrať koniec marca na jar, a na jeseň stojí za to čakať na začiatok novembra. Niekedy Kuban je tak teplý, že niektoré začínajú jarné pristátie v prvom počte marca a na jeseň sme na konci novembra.

 • Pokiaľ ide o Sibír, Potom je klíma ťažšia, takže je lepšie uprednostniť jar na pristátie, a je bližšie ku koncu mája. Ak sa rozhodne vybrať jeseň, potom je lepšie navigovať na začiatku alebo polovici septembra.

Pri výsadbách malých?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár