Pri zbere hrušiek?

Apetizačné hrušky rastú málo – musia byť tiež zozbierané včas. Je dôležité, aby nováčikové záhrady pochopili, že načasovanie zberu sa určuje v závislosti od účelu použitia ovocia.

Pri zbere hrušiek?

Aké faktory ovplyvňujú dozrievanie?

Mnohé vonkajšie faktory ovplyvňujú dozrievanie plodov hrušky. Najčastejšie sa menia dátumy v dôsledku poveternostných podmienok: nízka mráz, príliš horúce leto alebo neskoro jeseň. Rovnakým spôsobom sú ovplyvnené časté teplotné vŕtačky alebo neskoré otepľovanie na jar. Nepretržité sedimenty alebo nadmerné zavlažovanie sú schopné ovplyvniť plodinu. Napríklad, ak bolo v celom lete utiahnuté dažde a znížené teploty stáli, potom hrušky budú trvať veľa neskôr, ak to urobia vôbec. V chladnom lete môžu ovocie zostať nehodné.

Špecifický vplyv je osvetlenie lokality a pravidelnosť hnojiva. Chovná pôda, s najväčšou pravdepodobnosťou, neumožňuje kultúru aktívne a včasné ovocie.

Pri zbere hrušiek?

Stáva sa tiež, že hrušky jedného druhu, rozvíjajúce sa v blízkosti, ale na rôznych farbách, sa uchovávajú v rôznych časoch. Nedostatočné prerezávanie zahusťovanej koruny je schopné hrať úlohu, v dôsledku čoho množstvo výsledného slnečného žiarenia a veku obce.

Nie je obzvlášť významné, ale existujúce faktory sú špecifiká umiestnenia rukávov – vnútri korunky alebo periférií, ako aj zaťaženie pobočiek. Nakoniec, invázia hmyzu, plesňových sporov a príčinných látok infekcií vedie k nestabilite zberu.

Pri zbere hrušiek?

Ako určiť krok zrelosti?

Hruška je vyrobená na vyčlenenie niekoľkých stupňov splatnosti. Pochopiť, ktorý z nich je vhodný na čistenie ovocia, je možné zistiť účel ovocia. Prvá fáza sa nazýva technický. Hruška, odstránená podľa neho, sú určené na ďalšie spracovanie, pretože môžu poskytnúť maximálne množstvo šťavy. Že ovocie je čas strieľať zo stromu, len začiatočníkov, aby stmavnili zrná a čerstvé, ale stále nie bez chuti buničiny. Počas varenia alebo konzervovania, takéto ovocie nie sú deformované.

Ďalšia etapa – Odnímateľná alebo botanická, Zodpovedá takmer dokončenej hruške. Zvyčajne sa vyskytuje 7-10 dní po technickej splatnosti.

Pri zbere hrušiek?

Takéto ovocie s ľahkosťou odpojí od vetvy, pretože korková vrstva je už vytvorená medzi únikom a ovocím. Ovocie je už bohaté na vitamíny a minerály a jeho semená sa zbavujú nasýtenej tmavej farby. Odnímateľný stupeň vyžaduje neblokovanie následného dozrievania počas skladovania.

Ovocie sa stanú obzvlášť sladkým a voňajúcim v etape spotrebiteľov. Môžu byť ľahko konzumované a chuť, vôňa a farba zodpovedajú uvedeným charakteristikám odrody. Plus použitie takýchto hrušiek je schopnosť získať maximálny počet užitočných prvkov. Bohužiaľ, môžu byť uložené najviac 20 dní.

Pri zbere hrušiek?

Plná alebo fyziologická zrelosť – Toto je označenie ohrozených plodov. Takéto hrušky sú zbavené škrobu, vitamínov a minerálov a ich mäso nadobúda nepríjemnú mačkovú štruktúru. V zásade sa tieto plody už nemôžu buď použiť na ďalšie spracovanie. Čakanie na úplnú zrelosť, ktorá stojí za to zbierať pevný materiál.

Presne určenie štádia zrelosti je pomerne ťažké. Stále však existuje niekoľko metód, ktoré vám umožňujú nastaviť moment odnímateľnej zrelosti. Na tento účel sa farba plodu odhaduje na špeciálnej úrovni a semená sú vizuálne navštevované. S jódom je možné zistiť obsah škrobu v hruške. Na telo ovocia sa aplikuje liek zriedený vodou v pomere 1 až 15. Svetlá buničina svedčí o pripravenosti kultúry a tmu – potreba dozrievať.

Má tiež zmysel skontrolovať pevnosť buničiny.

Pri zbere hrušiek?

Skúsení záhradníci tiež berú do úvahy takéto faktory ako obdobie kvitnutia, celková hodnota teplôt potrebných na dozrievanie plodu, ako aj štatistiky starnutia ovocia predchádzajúcich ročných období. Predpokladá sa, že farba kôry v blízkosti plodov na odnímateľnú zrelosť je transformovaná na ľahší. Na perisuntovaný plod, táto oblasť získava fialový odtieň a samotné telo sa stáva jasným žltým.

Príprava na zbierku hrušiek, má zmysel pokúsiť sa oddeliť ovocie z pobočky – ak sa to stane bez akéhokoľvek úsilia, v jednom pohybe, to znamená, že plody majú plodovanie. Okrem toho je potrebné stlačiť na povrch – zrelé ovocie, tým menšia jeho tvrdosť, ale ak kožné praskne, to znamená, že už bol u konca.

Zrelé hrušky majú spravidla jasnú a nasýtenú arómu a ich kôra už mení zelený odtieň na iné – žltkasté alebo červenkasté.

Pri zbere hrušiek?

Nakoniec bude možné určiť dátum zberu hrušiek a jednoducho započítaním počtu dozrievacích dní označených v opise odrody, odo dňa kvitnutia stromu. Je ešte jednoduchšie vyskúšať ovocnú chuť – musí zodpovedať charakteristikám odrody.

Pri zbere hrušiek?

Zber triedy

V mnohých ohľadoch, doba čistiaceho hrušky ovplyvňuje vlastnosti pestujúcej odrody.

Leto

Letné odrody zvyčajne dozrievajú začiatkom augusta. Funkcia tejto skupiny hrušiek je simultánny nástup odnímateľnej a spotrebnej zrelosti. Avšak plody na tom istom strome môžu byť predstierané nerovnomerne, takže by sa mali odstrániť v niekoľkých štádiách. V priemyselnej výrobe sa ovocie odoberie niekoľko dní pred dosiahnutím zrelosti, aby sa počas prepravy a prenasledovali. Takéto vzorky sa ľahko odstránia z vetiev a majú tmavé zrná.

Ak je na ulici bezvízové ​​počasie a hrušky stále padajú na zem, znamená to, že zvyšok by mal byť okamžite odstránený z pobočiek.

Store Letné odrody nebudú môcť uskladniť – budú ľahnúť zo sily pár týždňov podliehajúcich správnym podmienkam.

Pri zbere hrušiek?

Letných druhov hruších stromov, odrody sú značne populárne Michurinskaya Michurinskaya, Detí a Lady. Ich splatnosť spotrebiteľov sa vyskytuje od polovice júla a pokračuje do prvých týždňov augusta. Odrody združenia – Carskaya, Priestoru, Katedrála„- odstránené z pobočiek z druhej polovice augusta a pred septembrom. Skladovanie údajov o odrodách je obmedzené na pár týždňov.

Pri zbere hrušiek?

Pri zbere hrušiek?

Na jeseň

Odrody dozrievanie na jeseň sú rozdelené na skoré a neskoro. Prvé vlastnosti sú blízke leto a druhý, resp. Riplosť takýchto hrušiek sa dosahuje z druhej polovice posledného letného mesiaca a za prvých týždňov októbra. Predčasné jesenné úrody je prijaté na strieľať buď v konečnej fáze odnímateľnej zrelosti, alebo v priebehu spotrebiteľa.

Dva z týchto období sa spravidla zhodujú alebo sa líšia na niekoľko dní. Výsledné plody môžu byť okamžite použité v potravinách, ale môžete ušetriť jeden a pol alebo dva mesiace.

Iba tie vzorky, ktoré boli odstránené v štádiu technickej splatnosti, podliehajú spracovaniu.

Pri zbere hrušiek?

Koncom septembra odrody sa odstránia pri dosahovaní odnímateľnej zrelosti. Pred použitím budú musieť ľahnúť si z dvojice týždňov do mesiaca doma a všeobecne ich ušetria viac ako tri mesiace. Záhradníci sú dobre známe pre „konferenciu“, „jesenný sen“, „Krása Chernenko“. Spať na križovatke septembra a októbra – to je potom strieľať. Odolať na chladnom mieste je povolené od jedného do polovice do 2,5 mesiaca.

Pri zbere hrušiek?

Neskoro

Napriek tomu, že oneskorené odrody sú často označované ako zimovanie, nie je potrebné ich vyčistiť zo stromov, ktoré nie sú v decembri, ale od konca septembra, kým neprijme mrazy. Spotrebiteľská splatnosť takejto odrody nastáva po 3-4 týždňoch pobytu doma. Čas použiteľnosti zimnej hrušky dosiahne šesť mesiacov.

Chovové hrušky sa môžu líšiť v závislosti od regiónu, kde je ovocná záhrada rozbitá. Napríklad na predmestí, ako aj v oblastiach stredného pásu Ruska, všetky druhy odrôd sú zasadené: leto, jeseň a zima. Čistenie plodov prvého sa spravidla vykonáva na začiatku augusta a druhý – na konci. Neskoré ovocie sú natočené v septembri a uložené pred novým rokom. V Uraloch av Sibíri – regióny, slávne pre ťažšie klímy, sa pestujú len letnými a jesennými odrodami kultúry.

Pri zbere hrušiek?

Zber ovocia sa teda vykonáva koncom augusta a v prvých týždňoch septembra.

Hruška „May Deň“ sa berie na výber už koncom septembra, ako aj „Bieloruština neskoro“. Veľkosť týchto odrôd je schopná byť pol roka. Rossoshansky neskoro by sa mal odstrániť aj na konci septembra a potom sa skladuje na 3-4 dni.

Pri zbere hrušiek?

Pri zbere hrušiek na spracovanie?

Na ďalšie spracovanie je zvyčajné roztrhnúť ovocie letných alebo skorých stupňov. Mali by však byť vo fáze technickej zrelosti, takže obsah šťavy je na maximum. Ak je čistenie hrušiek, ktoré dosiahli zrelosť, procesy konzervovania povedú k zničeniu ich tvaru a straty estetického vzhľadu. Výroba šťavy alebo vína bude tiež neúspešná, pretože buničina nebude schopná poskytnúť dostatok vlhkosti.

Zlé pre spracovanie a spodné prádlo Pears bez jasnej arómy a sladkej chuti. Čas priamej produkcie je určený v závislosti od špecifík odrody, to znamená, keď špecifická špecifikácia dosiahne technickú splatnosť.

Pri zbere hrušiek?

Sezóna zberu na uskladnenie

Ako už bolo vyššie uvedené, len neskoro medziročné a zimné odrody hrušiek sú vhodné na skladovanie na zime. Zber z nich sa vykonáva pri dosahovaní odnímateľnej zrelosti, keď zrná získajú hnedú farbu a množstvo živín je postačujúce.

Vintage je natočený v suchom jesennom dni, pričom podlieha absencii zrážok a silného vetra. Je dôležité si uvedomiť, že ak sa postup vykonáva vo večerných hodinách, keď sa vzorky podarilo zahriať, potom pred prevodom na trvalé miesto skladovania hrušky, bude potrebné vychladnúť.

Pri zbere hrušiek?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár