Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

V oblasti poľnohospodárstva sa používajú mnohé rôzne látky schopné zlepšiť stav pôdy pri pestovaní rôznych rastlín. Jedna z najobľúbenejších rašeliny je.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Vlastnosti a zloženie

Skladá sa z organických zvyškov rôznych rastlín, vrátane koreňov, stoniek, kmeňov, ako aj zvyškov hmyzu, zvierat, vtákov. V podstate sa rašelina nachádza v bažinatých miestach, kde je veľká hojnosť vody, takže hnojivo je uložené vrstiev. Týmto spôsobom sa vytvárajú vklady. Obsahujú veľké množstvo vodíkových iónov. Kyslosť hnojiva zriedka klesá pod 5,5.

Rôzne typy rašeliny sú určené pre určité rastliny. Napríklad, dekoratívne kvety sú potrebné v kyslej pôde: Hydrangea, Heather.

Zimolez, maliny a čučoriedky sú tiež dokonale vnímané takýmitom hnojiva. Pôda so zvýšenou kyslosťou je potrebná borovicami.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Pokiaľ ide o rastlinné plodiny, neutrálna pôda je pre nich najvhodnejšia, s malým obsahom alkálií. Pred výberom typu rašeliny je potrebné urobiť vápno. Po prvé, pH hnojív sa meria, aby sa Získajte kyslosť požadovaného indikátora. Je dôležité rozhodnúť, ktoré kultúry budú vrhnúť a vybavené. Množstvo vápna sa musí správne vypočítať, to isté platí pre kriedu, dolomitová múka.

Štruktúra rašeliny je vláknitá a porézna, aj veľké fragmenty majú mikropóry. Kvôli tomu, počas miešania so zemou, kyslík ľahko prechádza hlboko vo vnútri. To tiež umožňuje uložiť vlhkosť, ktorá sa absorbuje ako špongia, po ktorej sa postupne dostane.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Použitie pre skleníkové štruktúry

Skleníkové podmienky sú vynikajúce pre výsadbu zeleniny. Na takýchto miestach sú však celkom bežné. Jednou z hlavných výhod použitia rašeliny je to Nevstupuje do lariev a vajíčka hmyzích škodcov, to isté platí pre osivo burín.

Rašelina sa považuje za vynikajúcu antiseptikum, ktorá neumožňuje negatívnu mikroflóru množiť a rozvíjať. Preto percento hnojiva v pôde dosiahne osemdesiat.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Použitie v záhrade

Pre použitie v záhradných podmienkach Hnojivo je udržiavané v samostatnom mieste na pár týždňov, a je potrebné dôkladne šokovať zloženie. Akonáhle sa pridáva vápno, je potrebné rozptýliť na ploche alebo koreňoch stromov, miešanie so zemou. Pôda bude voľná, takže je potrebné pravidelne podporovať vlhkosť. To umožní chrániť graf, pretože Rašelina horľavý, ak existuje nedostatočné množstvo vody.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Pre kvety

Rašelina vám umožňuje dodávať kyslíkové korene, aby ste vytvorili požadovanú voľnú pôdu a potápali svoju vlhkosť. Zariadenie sa teda rýchlo prispôsobí po transplantácii na obvyklú pôdu na ulici.

Rašelina môže byť ako kŕmenie, kde sa pridávajú minerály a fosfátové činidlá.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Pre krk

Nie je potrebné aplikovať kompost – dostane dostatok ílu, piesku a rašeliny, ktoré sú vyrobené ručne na dno jamiek. Vďaka hnojiva sa zvyšuje hmotnosť bobúľ a chuť zlepšuje, ak je to ovocie a bobule kultúry. Zmes sa používa na jeseň alebo pružinu, látka môže ušetriť prospešné vlastnosti na budúci rok. Pre paradajkové sadenice potrebujete každé dva týždne kŕmenie. Je možné pestovať semená týchto piluliek z hnojiva, potom ich len zasadiť v skleníku alebo záhrade.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Prospešné funkcie

Vďaka používaniu rašeliny môžete Zvýšenie výnosu, zlepšenie pôdnej plodnosti, otvorené póry tak, aby voda mohla ľahko preniknúť do hĺbky. Hnojivo Má antiseptickú vlastnosť, schopný zničiť mikroorganizmy a huby, ktoré poškodzujú plodiny. Ak správne vyberiete typ produktu, môžete zvýšiť kyslosť pôdy.

Počas zimného obdobia sú korene rastlín dobre ohrievané kvôli povlaku rašeliny.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Ublížiť sa

Ak Príliš veľa látok, Rastliny môžu zomrieť. Použitie hnojiva pre pôdu so zvýšenou kyslosťou môže viesť k Zastavte vývoj určitých plodín. Rašelina neprinášajú výhodu voľnej pôdy, To isté platí pre úrodnú pôdu, pretože nepotrebuje pomocné látky, a preto bude hnojivo strávené nadarmo.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Názory

Existuje niekoľko odrôd rašeliny, z ktorých každý má svoje vlastné charakteristiky, výhody, účel.

Nizín

Miesto vzdelávania sa stáva bažinami, kde drevené častice hniloby, reed, mach a reed. Takéto rašelina má čiernu farbu, v jeho zložení veľké množstvo minerálov. Médium na úrovni pH a vhodné na použitie na pôdach, kde mnoho ílov alebo piesku. Kyselina humánna v hojnosti, rašelina dokonale absorbuje vlhkosť, takže môže roll a lákať. Pred použitím je potrebné vzduch na dlhú dobu.

Tento typ hnojiva je ideálny pre záhrad, nepotrebuje kompostovanie. Na meter štvorcový ide asi 30 l. Uplatniť potrebné pre mláďatá sadenice.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Kôň

Kompozícia je rustikálne, rastliny, mach, ktoré sú nenáročné vo výžive. Má pórovitosť, ktorá hovorí o chove vlhkosti. Vláknitá štruktúra vám umožňuje držať a minerály, zaistiť tepelnú izoláciu v pôde. Úroveň kyslosti je silná, takže je dôležité urobiť kompostovanie pred umiestnením zeme. Taká rašelina je často Požiadať o farby hnojív a rastlín ovocia a bobuliar. Pre skleníky a skleníky sa hnojivo používa počas siatia zelených a zeleniny, pôsobí ako hlavný materiál.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Prechod

Jedná sa o zmes horných a nízkopodlažných druhov, kde sú niektoré odrody machu, bohatstvo a krídla.

Na kompostovanie je táto možnosť najvhodnejšia.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Neutralizovaný

Čo sa týka neutralizovanej rašeliny, Toto je poddruhy. Používa sa pri príprave substrátu, znižuje kyslosť na minimum. Ak chcete urobiť skleníkovú pôdu alebo pôdu pre vnútorné rastliny, môžete bezpečne vziať také hnojivo.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Pre ktoré rastliny?

Rašelina sa môže nazvať jedným z univerzálnych druhov hnojív, ktorý je ponúkaný v niekoľkých verziách, čo vám umožňuje správne vyzdvihnúť na pristátie určitých rastlín. V niektorých prípadoch je použitie tohto fondu základné. Tu môžete atribútovať Hydrangea, čučoriedky, zemiaky, maliny, jahody, paradajky, ruže, ktoré neuspeli bez rašeliny. Ak si želáte získať dobrú úrodu, je potrebné študovať hnojivo lepšie a správne ho aplikovať na dosiahnutie výsledku.

Vnútorné rastliny tiež potrebujú ďalšie finančné prostriedky, ktoré sú nasýtené kyslíkovou pôdou, držia vlhkosť a dávajú minerály.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Funkcie aplikácie

Ak chcete správne použiť hnojivo, musíte sa rozhodnúť, ktoré kultúry a rastliny chcete zasadiť. Existujú rôzne spôsoby varenia pôdy, takže je dôležité dodržiavať pravidlá.

Ak hovoríme o nízkej a prechodnej rašelici, ¼ časť suroviny sa zmieša s rovnakým množstvom pôdy. Je potrebné pridať 5% popolček, piliny a hnoja. Všetko je zmiešané s homogenitou a distribuovanou na stránke. Toto môže byť vykonané ako pred a po pristátí – v každom prípade bude hnojivo bude mať jemnú pôdu.

Peat kompost Skvelé pre nasýtenie pôdy s minerálmi a kyslíkom. Na 1 tonu rašeliny ide až do 50 kg vápna, môžete použiť drevený popol. Počas kompostovania bude dusík uvoľnený a pohybuje sa k tejto forme, ktorý je vhodný pre vývoj rastlín. Termín je pol roka, ale kompost bude lepší len vtedy, ak to vydržíte dlhšie. Predtým, ako sa začnete aplikovať rašelinu, musíte urobiť určité manipulácie. Hnojivo potrebuje vetranie na látky, ktoré môžu negatívne ovplyvniť rastliny neboli agresívne.

Je dôležité kontrolovať kompozíciu vlhkosti, aby bola polovica. Ak úroveň spadá, potom pôda oplodnená rašelinou, hargras rastlín a zastaví ich rozvoj.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

Úrodné pozemky nepotrebujú pomocné látky, takže ak je pôda vynikajúca vo vašej záhrade, nemôžete sa starať o nič. Ale v prípadoch, Keď je pôda vyčerpaná, piesčitá a má veľa hliny, prítomnosť rašeliny zlepší podmienky. Nebude žiadna dynamika z hnojiva, dáva prospešné vlastnosti pre dve, a niekedy tri roky. Od druhého roka je účinok zrejmý, takže bude potrebné trpieť a nie znížiť ruky, pretože výsledok bude pozitívny.

Rašelina pre ihličnaté rastliny Je potrebné zmiešať so zemitými zmesami na homogénnu hmotu. Zložky substrátu budú piesok, borovica, naše hnojivo a záhradný pozemok. Komponenty sú spojené, čo vedie k voľnej hmotnosti s priemernou kyslosťou, a to je dosť pre ihličnatý strom.

Mnohé záhradné rastliny musia byť chránené pred nízkou teplotou. Preto je potrebné ukradnúť citlivé druhy kríkov a stromov. Izolujte ich pomocou všetkých rovnakých rašelín.

Hnojivo musí rozptyliť okolo rastliny, tvoriť snímku, potom koreňový systém bude bezpečne chránený pred mrazom v krajine av záhrade.

Rašelina ako hnojivo: vymenovanie a vlastnosti aplikácie

závery

Ak sú komperačné hnojivo vo forme rašeliny, pôda sa občas zlepší, čo sa objaví na jej zrnom. Pôda prejde kyslík, ľahko absorbuje vlhkosť a môže ho udržiavať, čo je rovnako dôležité. Môžete s istotou povedať, že bez hnojív je nemožné získať dobrú úrodu, ak pôda nie je v poriadku na minerály. Do svojej vlastnej záhrady alebo záhrady každý rok spokojný s okom, je potrebné študovať túto oblasť a dozviete sa o všetkých možnostiach na zlepšenie stavu pôdy, ak to potrebuje. Môžete predbežné konzultovať so skúsenými špecialistami, počúvať ich odporúčania. Aplikácia hnojív prinesie veľké výhody, hlavnou vecou je pripraviť zmes v správnych pomeroch a dodržiavať pravidlá.

O tom, aký druh rašeliny je potrebný, povedal v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár