Raketa paradajok

 • Rok predpokladov: 1980
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinanty
 • Účel: univerzálny, pre celoštátne konzervovanie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 100-105
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre uzavretú pôdu
 • Prepravovateľnosť: Dobré
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: Až 80

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajková raketa už na veľmi dlhú dobu, ale stále miluje záhradkárov, napriek mnohým novým zaujímavým hybridným odrodám. Neoceňujte a nevedia si, že je nemožné, dokonca aj na pozadí moderných analógov so zlepšenými charakteristikami kvality. Väčšinou paradajka je cenná nie je toľko pre chuť a vonkajšie kvality ako pre ich stabilitu. S akomkoľvek type pristátia poskytuje stupeňa vynikajúce výsledky.

História odstránenia

Tomato Rocket – Výsledok výberu ruských špecialistov výberovej stanice Krymska A. N. Lukyanchenko a S. F. Gavrisha, ktorý na konci tretieho štvrťroka z minulého storočia vytvoril odrodu. Žiadosť o registráciu bola prijatá v roku 1975 av štátnom registri úspechov výberovej kultúry sa objavil len o päť rokov neskôr.

Popis odrôd

Paradajka s názvom Rocket – Determinant Typ. Rastlina je nízka, nerieši nad 80 cm. Vďaka kompaktným veľkostiam s ním sa ukázalo, že rozsvieti oblasť na pozemku. Bush má slabú deaktivú tmavozelených listov. Táto funkcia umožňuje plody získať dostatočné množstvo slnečného svetla.

Kvetenstvo na Rocketovej odrody je jednoduché s takýmito vlastnosťami pokládky: prvá kvetenstvo – viac ako 5-6 listov a následné – po 1-2 plechu.

Hlavné kvality ovocia

Zrelé červené ovocie, podlhovasté-v tvare slivky a úplne zodpovedať názvu odrody. Plody sú malé, hmotnosť jedného stredného paradajok je 34-58 gramov. Kefy sú zviazané až 6 plodov. Koža na nich je hladká a hustá, nie praskanie v nepriaznivom počasí s miernym zrážok. V mäsitým a tesnej buničine obsahuje 2, niekedy 3 kamery s mäkkými semenami.

Charakteristiky

Hľuzy sú vkusne vyhodnotené paradajkami o 3,8-4 body na špeciálnu hodnotiacu stupnicu. Súčasne, maximálny ukazovateľ – 5 bodov. Ale záhradníci a milovníci paradajok ich oceňujú pre zhutnené mäso s príjemnou chuťou a jemnou kyselinou.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajky na obdobie ich zrenia odkazujú na médium. Je to 100-105 dní. Zároveň je ovocie odrody natiahnuté v čase. Vzhľad prvého ovocia spadá do júla – august a dozrievate paradajky pokračovať 55-60 dní pred prvou dekádou septembra.

Výnos

Výnos paradajok tejto odrody sa považuje za vysoký. Pri pestovaní v priemyselnom meradle môžu agry odstrániť až 600 c / ha, nepočítajú malé paradajky, dozrievajú čas. V súkromných farmách je plodina asi 6,5 kg / m2 alebo 1,5-2 kg od každého kríka. Taká produktivita paradajková raketa ukazuje nielen v podmienkach uzavretej pôdy, ale aj pri pestovaní v otvorenej zemi.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie sadeníc od 20. marca do 10. apríla. V pôde sa paradajkové sadenice zvyčajne vysadzujú z 15. mája až 5. júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Dodržujte vzdialenosť medzi puzdrami z polyénovej v rade približne 0,4 m, so šírkou tyče – 0,5 m.

Pestovanie a starostlivosť

Agrotechnické na pestovanie slávnej raketovej odrody sa používa typický pre všetky paradajky. Nezáleží na tom, rastie ich v skleníku alebo mimo nej.

V južných oblastiach krajiny sa paradajky pestujú v otvorených oblastiach, bez úkrytu na zimu. V strednom pásme klímy a iných regiónoch s podobnými poveternostnými podmienkami sa pestujú v skleníkoch. V studených klimatických oblastiach raketovú triedu rastie vo vyhrievaných skleníkoch.

V hrnci, buď iné semeno kapacity sú zasiate okolo niekoľkých mesiacov pred výsadbou sadeníc na zem v záhrade. Starostlivosť o výhonky nie je ťažké. Ide o typické manipulácie vykonávané tradičným spôsobom:

 • Dočasné zníženie teploty na prvých výhonkoch;

 • Vyberanie 10-12 dní výhonkov;

 • Mierne zalievanie a pár kŕmenia.

Rozmanitosť je potrebná intenzívna výživa, ktorú trvá z pôdy. Potrebuje hnojivá s vysokým obsahom draslíka.

Sadenice musia byť vytvrdzované pred pristátím na záhrade. Paradajky sú vysadené do vyhrievaného substrátu. V skleníkových podmienkach, s úspešnou starostlivosťou, paradajky rastú intenzívnejšie. V tomto ohľade musia byť prehľadávané kríky pre väčšiu vzdialenosť. Aj keď nedávno nie je pristátie rozhodujúcich odrôd v skleníku cvičiť. Ak chcete uložiť objem pod film, snažte sa pestovať presne vysoké paradajky.

Po pristátí raketu na otvorenom pozemku ich zavŕšili. Ak sú pravdepodobne nočné mrazy, rastliny sú pokryté netkanou textíliou alebo polyetylénom.

Starostlivosť o paradajky by sa mohla považovať za úplne typické, ak neexistovali vysoká potreba stopových prvkov a vlhkosti živín. Zavlažované rastliny s vodou, mierne zahrievané pod slnkom. Každý krík trvá 2-5 litrov teplej vody. Záleží na počasí a vývojovej fáze kultúry paradajok.

Iba v prvom týždni po pristátí, kultúra nepotrebuje zalievanie, a potom musí byť pravidelný. Zároveň sú mokrade na pozemku neprijateľné. Pôda musí byť udržiavaná v mierne vlhkom stave, až do samého začiatku dozrievania paradajok. Akonáhle sa koža na plodoch začína červenať, zavrievanie zastávok.

Paradajky hnojajú draslík v zmesi s popolom dreva v procese výsadby. Musíte kŕmiť kríky a v období rastu. Po dvoch týždňoch sa musia podporovať fosforu (40 g superfosfátu je chovaný na vodnom vegete, vypočítaný na pár desiatok kríkov). Aj po 14 dňoch, okrem superfosfátu, pôda je zavedená ako sulfát draselný. Ďalej, ako rastie, paradajky sú napojené špeciálnym popolným riešením. Účinne pracovať s raketom a ťažobným kŕmím.

Pri pestovaní v otvorených oblastiach je Bush tvorený v 3-4 stonkách. V skleníku je zvytne opustiť len 2-3 stonky. Kruhy by mali byť nahrané na podpery na stonku, vytvorené silné a hladké.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Riekavá odroda má dostatočnú imunitu a nie je naklonený na posilnenie koreňového systému a iných typov zhnitých paradajok. V rovnakej dobe, odroda môže získať fytoofluorózu. Aby ste tomu zabránili, je potrebné odstrániť a zničiť všetky zostatky rastlín. Je dôležité vytvoriť sifplex na jeseň a jarné obdobia, dezinfikujte pôdu a semienkový materiál zozbieraný z vašich paradajok, zabráňte zvýšeniu pôdnej vlhkosti, nie kompenzovať.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

ROŽKOVÁ ROZHODA JE UVEDENÁ AKO VERSTRENSKA UNIVENTA. Ovocie – Časté komponenty v šalátoch a občerstveniach, polievkach a vedľajších riadoch. Zároveň klasifikácia triedy povedala ako konzerv. V skutočnosti, vo veľkosti a jeho forme, paradajky vám umožnia úspešne používať v celej konzervácii.

Paradajky dozrievajú spolu a zostávajú na kríkoch na dlhú dobu, nie prekonať. Podliehajú jednorazovému mechanizovanému čisteniu. Čo je veľká výhoda, pokiaľ ide o používanie paradajok v priemyselnom meradle.

Úroda je dobre tolerovať prepravu na všetky vzdialenosti. Ovocie môžu ležať dlhú dobu bez poškodenia vo vhodných podmienkach.

Paradajky oceňujú záhradkárom na vysokú schopnosť rásť nielen v skleníkoch, ale aj v záhrade alebo na balkóne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár