Ríbenie sa delikáti

 • Autori: E. V. Volodina, S. Ns. Khotimskaya, O. ALE. Tikhonov (Pavlovsk Skúsená stanica plodín. N.A. Vavilov)
 • Sa objavili pri prekročení: Minai Schmeyr X OJEBYN
 • Rok predpokladov: 2007
 • Načasovanie dozrievaniaStredná sila dozrievania
 • Typ rastu: Vysoký
 • Účel: Univerzálny
 • Hmotnosť bobúľ, g: 1,1
 • Hodnotenie ochutnávky: 4,9 bodu
 • Epishers: Stredné, rovné, zelené
 • Hárok: Pyathan, stredné a veľké, tmavo zelené, brilantné, vrásčité, koža, s zriedkavým opomenutím hlavných obyvateľov hornej a dolnej časti listovej dosky

Pozrite si všetky charakteristiky

Ríbenie delikáty láka záhradníkov tým, že ide o zimné zimné, odolné voči plesňovým ochoreniam. A je ideálne prispôsobené pre ruskú klímu.

História odstránenia

Kultúra bola získaná experimentálnou stanicou Pavlovsk vínových plodín. N. A. VAVILOVA. Keďže rodičovské odrody boli vybrané odrôd Minai Schmeyr, ako aj OJEBYN. Autori sa stali slávnymi chovateľmi Volodínu, HotIM a Tikhonova. Po úspešnom uskutočnení testov bola kultúra zahrnutá v ruskom štátnom registri. Stalo sa to v roku 2007.

Popis odrôd

Bush opísaného ríbezle je pomerne vysoký, charakterizovaný hustým z neho, jeho stredisko je priemer. Pokiaľ ide o výhonky, mladí ľudia sa líšia v strednej hrúbke, sú hladké, rovné a zelené, existuje mierne opomenutie. Už zvetrané vzorky majú hnedý hnedý odtieň a hnedý top, lesk, slabo. Na obličkách sú poukázané na vrchole, sú slobodné, maľované v ružovej alebo lilac.

Brilantné a vrásčité listy sa skladajú z piatich čepelí. Veľkosť môže byť stredná a veľká. Farba v lístie tmavo zelená. Zriedkavé downstream je prítomný, ale nie všade, ale len na hlavných žilách plechov.

Kvety majú stredné veľkosti, tvar z nich je sklo a obraz Rososo-Malinovaya. Prakticky rovná kefka má strednú dĺžku (od 4,4 do 6,7 cm). Je to dozrieva z 5 do 8 bobule.

Charakteristické pre bobule

Phľavové bobule sa považujú za stredo vzájomné (od 0,9 do 1,1 gramov), v tvare, ktoré sú zaoblené, oválne, so suchou maržou. Čierna lesklá koža má priemernú hrúbku. Semená v každej berry asi 45 kusov môžu byť médium aj malé.

Chuť vlastnosti

Chuť pochúťky Currant zodpovedá názvu. Je sladký, dezert. Aróma je dosť jemná, tenká. HODNOTENIE TASTRIETS HIGHT – 4,9 POMOCI Z 5.

V zložení bobúľ zahŕňa: \ t

 • Rozpustné suché látky – 20,7%;
 • Suma SAHAR – 11,6%;
 • Titrovaná kyslosť – 2,6%;
 • Ascorbová kyselina – 178,1 mg / 100 g.

Dozrievanie a plodnenie

Delikáty môžu byť pripísané stredne sivým odrodám ríbezle. Tiež sa líši v poschodí.

Výnos

V priemere výnos odrôd vo výške 193,6 c / ha. Z jedného kríka môžete odstrániť 2,5-3 kilogramy.

Rastúce regióny

Prijatie prijaté v roku 2007 sú regióny uvedené na používanie tejto kultúry. Toto je severné, severozápadné, centrálne regióny, ako aj na Ďalekom východe.

Pristátie

Na pristátie ríbezle je potrebné si vybrať dobre osvetlený graf. Je to potrebné na pestovanie bohatých plodín so sladkými bobuľou.

Odporúča sa dať ríbezle pozdĺž akéhokoľvek zabezpečenia, pretože dobrá ochrana proti vetru, najmä severnej, odroda bude len prospech. Pôda je vhodná, slabo kyslá, hlinitá alebo polievka. Indikátory kyslosti – 6-6,5 pH.

Pri výsadbe sadenice ríbezle k zemi, je pripojená na 5-10 centimetrov. Vetvy krovia sú narezané po pristátí alebo polovici, alebo na ⅔. Jeden Bush odrodovej kultúry by mal mať 1-2 m2. Medzi dvoma susednými rastlinami potrebujú odolať vzdialenosti 1-1,5 m.

Pestovanie a starostlivosť

Pri pristátí odrodový ríbezle v pristávacej diere je vyrobený ako organický (konský hnoj alebo humus) a minerálne kompozície. Môže byť napríklad dvojitý superfosfát (70-80 g), síran draselný (30-40 g), drevený popol (100 g). Toto množstvo stačí na úspešné pestovanie kríka na pár rokov. Potom je kultúra kŕmená štandardnou grafikou.

Vodné ríbezle sa delítuje 2-3 krát za 7 dní. Každý dospelý bush má vedro vody 2 krát denne (ráno a večer). Je obzvlášť dôležité vodu kultúru vo fáze plodovania, to znamená, že v júli – august. Zároveň je už kladie kvetinové obličky, ktoré budú v budúcom roku tvoriť zber. Preto nedostatok vlhkosti v takom období ovplyvní plodinu a aktuálnu sezónu a budúcnosť.

Ríbenie Delikates – Winter Hardy Kultúra. Je však dôležité chrániť rastlinu pred silným mrazom. Preto odborníci odporúčajú mulčovanie valcovacieho kruhu s koňským hnojom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár