Ríberana Harmony

  • Autori: Z. S. Zotov, I. Ns. Kalinina, N. A. Nazaryuk, M. ALE. Perch, I. L. Tesla, Sibírske záhradnícke výskumné ústavy. M.ALE. Lisenavenko
  • Sa objavili pri prekročení: BRADORP X Dick
  • Rok predpokladov: 2004
  • Načasovanie dozrievania: neskorý čas dozrievania
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Výnos: Vysoká
  • Účel: Univerzálny
  • Hmotnosť bobúľ, g: 2.1-3,3
  • Hodnotenie ochutnávky: Surové bobule – 4.5 Body, Jama – 4.9 Body, Compote – 7 bodov, džús – 4,9 bodu
  • Epishers: stredné, mierne zakrivené, zelené

Pozrite si všetky charakteristiky

Ríberana Harmony – odroda s veľmi veľkými čiernymi bobuliami odvodenými ruskými chovateľmi. Závod sa ľahko prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam, začne ovocie 2 roky po pristátí. Ide o univerzálny stupeň na spotrebu v čerstvej forme a spracovanie, sa vyznačuje vysokým obsahom pektínov a vitamínu C.

História odstránenia

Rozmanitosť je odvodená chovateľskými semenami záhradníctva sibír. ALE. Lisenwenko pri prechode ríbezle BRADTORP X Dick. Harmony bol predložený do štátneho registra v roku 2004. Ale bolo to dlho. Rozmanitosť je známa za záhradkárov od roku 1980, počas ktorej sa podarilo dokázať, že pri kultivácii v rôznych regiónoch Ruskej federácie.

Popis odrôd

Harmony Odrody Harmony, s miernym rozľahlým a hustým. Upokojuje malú dĺžku, ľahké ohýbanie, maľované v zelenej v mladom veku, pýtajúc sa na béžové sfarbenie. Chladivo koruna mierne. Je natretý vo svetlom zelenom tieni, vyznačte sa slabými vráskami. Kvety malé, drážkované, kefy visiace, stredne dĺžka, dosah 72 mm.

Charakteristické pre bobule

Vo bobule Dobrá prepravovateľnosť v dôsledku suchého oddelenia od vetiev pri zbere, hustá koža. Povrch každej natretá do bohatej čiernej farby, hmotnosť dosahuje 2,1 až 3,3 g. Bobule zaoblené, lesklé, s miernym množstvom semien vo vnútri.

Chuť vlastnosti

Ríbezlí kyslé, so silnou arómou. Obsah kyseliny askorbovej a pektínov v buničine vysoká. Surové bobule dostávajú ochutnávku 4,5 bodu. Pri spracovaní sa tieto ukazovatele ukážu, aby boli ešte vyššie.

Dozrievanie a plodenie

Stupeň neskorého doby dozrievania, je charakterizovaný simultánnym starnutím všetkých bobúľ.

Výnos

Triediť vysoko ovocné sadzby. 4,2 kg bobule sa zbierajú od kríka. Výnos počas pestovania v priemyselnom meradle v priemere dosahuje 89 c / ha, maximálne zaznamenané indikátory 20 t / ha.

Rastúce regióny

Ríbenec Harmony je zónovaný na pestovanie v regióne Ural a West Siberian. V teplejšom podnebí sú rastliny tiež dobré.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Druh sorcelly, výsadba opeľovacích zariadení sa nevyžaduje.

Pristátie

Rybočná odroda Harmony miluje slnečné úseky izolovaných z vetra. Nie je možné si vybrať miesto v nížinách, s blízkou uzemňovaním podzemných vôd. Preliatko spomaľuje rast kríkov, povedie k ich postupnému blednutiu, smrti. Optimálne zloženie pôdy je hlinitým, voľným, priedušným. Indikátory kyslosti by sa mali zvážiť v rozsahu od slabých až po neutrálne.

Dôležitá je aj výber času na pristátie. V miernej klimatickej zóne je lepšie ho vyrábať na jeseň, zatiaľ čo v teplejších regiónoch si môžete vybrať jesenné obdobie. Zvolená plocha mesačne pred pristátím je dôkladne opitý, vlhký, rašeliny, kompost – asi 1 vedro na 1 m2 sa pridávajú do zeme. Bude tiež užitočné pridať 1 liter dreveného popola pod každým puzdrom, až 100 g superfosfátu.

Pristátie sa vykonáva s intervalom 1 × 2 m, riadky. Pit sa kopí s hĺbkou a priemerom 0,5 m. Po ukončení pristátia v mladých ríbezle sa čistí hlavná dĺžka pobočiek. Zostáva len 2-3 obličiek na kríku. Pôjdu do rastu jari.

Pestovanie a starostlivosť

Ríbezlí kríky na získanie bohatého plodiny musia byť hojne napojené, najmä v horúcom počasí. Hydratačná frekvencia je 1 čas za 7 dní. Mladé rastliny budú stačiť 10 litrov, dospelých – až 50 litrov vody na zalievanie. Potom, že pôda uvoľnená, nosí, zakryje mulč, takže tráva nerastie.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Stupeň nie je príliš odolná voči poškodeniu chorôb a škodcov. Je zriedka ohromený plesne a srandu. Mierne horšie kríky chránené pred anthrandom, septorizóza. Medzi škodcami pre nich je najnebezpečnejšia galéria TL.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Ríbezná harmónia sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu, odolnosť voči suchu. Rastlina je dobre aklimatizovaná na drsné zimy, nevyžaduje štruktúru prístrešia v chladnom období.

Recenzie Recenzie

Podľa Dachnikovho Harmony Currant plne odôvodňuje očakávania. Poskytuje hojné výnosy, demonštruje priateľský spanie bobule. Plody sú dobre uložené, môžete sa použiť na predaj. V recyklácii alebo jednoducho ošúpaním s cukrom bobule, najmä chutné. Dachniks Všimnite si, že stupeň je veľmi citlivý na starostlivosť o správny AGROTECHNIK, dosahuje bohaté výnosy, môžete dokonca pristáť niekoľko možných opeľovačov.

Medzi identifikované nevýhody môžu byť rastliny zaznamenané, aby ovplyvnili choroby a škodcov. Budeme musieť stráviť čas striekania v priebehu sezóny. Tiež bobule na kríkoch môžu prasknúť v zdĺhavom období mokrého počasia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: