Ríbezle

  • Autori: T. Ns. Oreztsov, S. D. KNYAZEV (Rusko, Vniispk)
  • Sa objavili pri prekročení: Lazy X Sunbühurn
  • Načasovanie dozrievania: Médium
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Výnos: Vysoká
  • Účel: Univerzálny
  • Hmotnosť bobúľ, g: Až 4
  • Epishers: rovné, hladké, výkonné
  • Hárok: Veľká, tmavo zelená, s sivastým nádychom, lesklým, s vrásčnou textúrou
  • Bery: čierna

Pozrite si všetky charakteristiky

Je ťažké nájsť chatu alebo sprisahanie, na ktorom ríbezle nerastie, najmä čierny – tradičný obyvateľ ruských záhrad. Odroda soli môže byť nazývaná vynikajúca v dôsledku extrémne veľkých a sladkých plodov s dezertnou chuťou a jemnou arómou, ako aj vhodnosť pre mechanizované čistenie. Kov sa vyznačuje dobrou dostupnosťou a jeho bobule má univerzálny účel – spotrebu v čerstvej forme, spracovanie v džem a džemu, varenie a kompót, použitie v pečení a cukrík.

História odstránenia

Autori Slovanov sa stali ruskými chovateľmi. Ns. Oreztsov a S. D. Prince, vedci FGBNU All-Russian Research Institute of Chmeľovanie ovocných kultúr. V práci boli prekrížené odrody lenivého a sinsherburne.

Popis odrôd

Priemerné (až 150 cm) polo-vedy kríky dávajú silné a hladké priame výhonky pokryté veľkými listami tmavo zelenej farby s sivým odtieňom. List pyl obdivovaná doska má štandardnú hĺbku pitva, lesklý vrások povrchu a silnú vôňu ríbezle.

Charakteristické pre bobule

Čierne veľké bobule dosahujú 4 gramy v hmotnosti a pokryté hustou, ale tenkou kožou, takmer nie sú rozumné a nepohodlie pri jedle. Z suchých plodov, vďaka ktorému sa môže okamžite prepravovať a recyklovať, ako aj na hlboké zmrazenie. Veľké krčné plodiny môžu byť tak bohatí, že chýba elasticita výhonkov, a začnú roztrhať na zem. Je to oprávnenejšie obklopiť kríky vhodným opierkovým plotom.

Chuť vlastnosti

Šťavnaté mäso odtieňov mladých smaragd má úžasnú sladkosť a tenkú arómu. Malý podiel kyslosti len zvyšuje chuť dezert. Nízkoalorické plody obsahujú 44 kcal na 100 gramov, v nich nie sú takmer žiadne bielkoviny, neexistujú žiadne rastlinné tuky, ale existuje mnoho vitamínov a sacharidov. Ríbenie má antimyretický účinok, protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti.

Dozrievanie a plodnenie

Stupeň patrí do priemerného obdobia dozrievania – zber sa zbiera na konci júla. Plné plodnenie začína 4 roky od okamihu výsadby, ker zasiahne najmenej 15 rokov, s výhradou pravidiel agrotechnológií, hoci najväčší výsledok výnosov za 6-7 rokov.

Výnos

Stupeň vysokej výnosov je schopný vzdať sa 4 kilogramov chutných a užitočných bobúľ z jedného kríka.

Rastúce regióny

Sladkosti prispôsobené pre stredný pás a regióny Sibíri.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Rozmanitosť patrí do sebaobsluhy, ale skúsení záhradníci vedia, že ak zasadíte rôzne známky, zvýšenie zberu.

Pristátie

Pre vykládky sú miesta zvolené s dobrým osvetlením, na trávnikovom podzolickou a čiernou pozemskou plodnou pôdou s neutrálnou kyslosťou. Zároveň je možné mať na pamäti, že lenivosť s ľahkosťou toleruje čiastočné tieňovanie. Úrodná pôda nezachráni záhradníka z potreby, aby sa ďalšie živiny, ako veľkoplošné kríky a vysoko výnosové kríky sú veľmi „nenávistné“.

Pri príprave pristávacích jamkov je pozorovaná optimálna vzdialenosť – medzi krídlami 1,5 a uličkou 2 metre. Hoci kríky nie sú príliš striekajúce, ale pod váhou úrody sú výhonky odmietnuté, budú potrebovať miesto. Pans 70x70x70 cm sú vybavené drenážnou vrstvou a organickým „vankúšom“ položeným na vrchole. Môže to byť prepracovaný hnoj, suchý tráva alebo seno. Z vyššie uvedeného, ​​pôda obohatená organitnou (vlhký, vtáčik vrh, kompost), minerálne hnojivá, superfosfát, drevený popol stúpa. Po výsadbe sadeníc, valcovací kruh je utesnený a napojený tromi vedúcimi vodou teplej vody. Nasledujúci deň, politická oblasť je žiaduca vyliezť na rašelku, ktorá ochráni pôdu pred sušením a praskaním, zmierňuje záhradníka od potreby.

Pestovanie a starostlivosť

Ďalšia starostlivosť o rastliny spočíva včas zavlažovanie – aspoň dvakrát týždenne 2-3 lyžica vody v priebehu prvého roka. Ak sa metóda mulčovania neuplatňuje, viazanie a uvoľnenie. Sanitárne orezávanie rastlín zo starých, pacientov, poškodených a zbytočných výhonkov. V prvých rokoch bude dostatok živín vyrobených pristátím, ale potom sa kŕmenie vykonávajú dva alebo trikrát za sezónu. Organické sa používa na jeseň, pre to je valcovaný kruh pokrytý hustým (najmenej 15 cm) vrstvou humusu alebo kompostu. Pružinové kríky potrebujú dusíkaté hnojivá, v druhej polovici leta – potaš-fosforečné hnojivá. Preventívne postrekovanie pomôže zabrániť vzhľadu škodcov a chorôb.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Rastlina má dostatočnú životnú silu na preukázanie dobrých výsledkov na odolnosť plesňových, vírusových a bakteriálnych ochorení, dobre na rozdiel od obličkovej dlaždice. Preventívne spracovanie výsadby insekticídmi a fungicídmi úplne vylučuje záhradu a plantáže.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Odroda má dobrú zimnú ťažnosť a dokonale prenesie suché periódy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár