Ríbezlí taderland

 • Autori: T. S. Zvyagina, T. V. Zhidekhina (Vniis ich. A. V. Michurina)
 • Sa objavili pri prekročení: Ojebyn x čierne perly
 • Rok predpokladov: 2004
 • Načasovanie dozrievania: Sprenie stredného času
 • Typ rastu: Vysoký
 • Účel: Univerzálny
 • Hmotnosť bobúľ, g: 1.4-1,6
 • Hodnotenie ochutnávky: 4,6
 • Epishers: stredná a tenká, neotvorená, sivastá, so žltkastý červenať, horný je žlto-hnedý
 • Hárok: Pattageless, veľká, zelená, koža, pokrčená, matná, doska sa nachádza šikmo nadol, konkávne na stredne alkalín, okraj plechu ohnutá dole

Pozrite si všetky charakteristiky

Rastlina, pomenovaná po hroznom dobytí stredovekej éry, môže byť veľmi dobrá voľba pre chov v záhrade a v záhrade. Jeho funkcie však budú musieť študovať pozorne a hlboké. A je veľmi užitočné venovať pozornosť kľúčovým prvkom procesu rastu.

História odstránenia

Tamerlana vytvorená vo VNIS menom po Michurine. Projekt bol pod dohľadom chovateľov spoločnosti Zvyagin a Zhidekhina. Ako základ, vzali biologický materiál ojebyn a čiernych perly. Výsledok prechodu týchto odrôd ríbezle a bol zaznamenaný v Rusku v roku 2004.

Popis odrôd

Toto je čierna univerzálna destinácia. Jej kríky dosahujú vysoký rast. Existujú ich priemerná roztierateľnosť. Zoznámte sa so strednými aj tenkými výhonkami. Nemajú downs, ale líšia sa žltou červenať.

Veľké listy Tamerlane sa skladajú z 5 nožov. Líšia sa v pokrčenom matnom povrchu. Plech sa nakloní. Okraje listov sú tiež oplotené na knihu. Priemerná veľkosť kvetov sa podobá skla a dĺžka valcových kefiek dosiahne 5-7 cm.

Charakteristické pre bobule

Čierne plody tastrlane veľké. Ich bežná hmotnosť je 1,4-1,6 g. Ďalšie funkcie:

 • zaoblená geometria;

 • mierne silná koža;

 • Nie príliš veľké semená;

 • Koncentrácia pektínu – 2,1%.

Chuť vlastnosti

Pre TAMERLANA, Typická kyslá sladká chuť. Podiel rozpustných suchých látok – 17,2%. Podiel Sahars – 9,8%. Indikátor titračnej kyslosti je 3,4% (koncentrácia vitamínu C dosahuje 1460 mg na 1 kg bobulej hmoty). Ochutnávka vyšetrenie dáva CROP 4.6 Skóre.

Dozrievanie a plodenie

Táto odroda má stredný čas dozrievania. Spomenie. V prvej polovici júla si môžete vziať prvé bobule. Dozrievanie pôjde rovnomerne. Čo je zaujímavé, rastlina je vhodná pre mechanizované čistenie.

Výnos

V priemere je kolekcia dosahuje 3,9 kg na 1 ríbezle. Pokiaľ ide o 1 hektár, produktivita môže byť 12900 kg. Ale toto číslo sa veľmi líši v závislosti od poveternostných podmienok a vlastností Agrotechnológie.

Rastúce regióny

Tamerlan Ríbenec sa riadi kultivovať v centrálnom regióne Black Zem. Tiež to bolo zónované v oblasti Dolného VOLGA. Neexistuje zmysel pestovať na iných miestach.

Pristátie

Pre ríbezlivý tamerlane je potrebné veľké množstvo svetla. Na otvorených a stredne tieňovaných oblastiach sa dobre vyvíjajú. Avšak, s nadmerným hromovým tieňom, produktivita triedy bude malá. Je potrebné zvoliť oblasti s plodnou ľahkou pôdou, ktorá je charakterizovaná neutrálnym indikátorom vodíka. Niekedy je povolený slabý posun v kyslej strane.

Je veľmi dôležité, aby sa pôdne vody boli v hĺbke najmenej 75 cm. Staging Water provokuje root hnijúce. A tiež potrebujú usilovne chrániť kultúru pred preniknutím studeného vetra. Odporúčame si vybrať sadenice s rozvetveným koreňovým systémom, ktorý má 2 alebo 3 hlavné korene, 1 alebo 2 výhonky. Veľmi dôležitou úlohou pri výbere sadeníc hrá zdravý vzhľad.

Optimálne dvojročné výhonky vysoké najmenej 40 cm. Najmenej 20 dní pred vynesením by sa malo spustiť pôdu, odstraňovaním všetkých zvyškov vegetácie. Hĺbka jamiek by mala byť asi 50 cm. Priemer je rovnaký a medzera medzi jednotlivými jamkami nemôže byť nižšia ako 130 cm. Pohodlie, superfosfát a drevený popol zaspávajú vo všetkých vybraniach. Takáto kŕmna zmes je pokrytá nad 10-centimetrovou vrstvou záhradnej pôdy.

Vylodenie sa môže vyrábať počas vegetačného obdobia. Avšak, rastliny pristáté na konci augusta sú tiež súdené. Pred samotným postupom by sa korene semien mali znížiť do vody niekoľko hodín, potom sa ponorte do skrutky kvapalného hliníka. Každý vysadený Bush sa okamžite napojí 10 litrov teplej vody.

Pestovanie a starostlivosť

S samotnou kultiváciou potrebuje Tamerlane pravidelné zalievanie a udržiavanie miernej vlhkosti zeme okolo kríkov. Každý Bush je napojený aspoň 30 litrov vody. Takéto zavlažovanie sa vykonáva aspoň raz za 5 dní, pokiaľ nevypadne ťažké zrážanie. V marci, predtým, ako vzniknú obličky, 80 g dusičnanov amoniaku a 50 g močoviny. Buriny sú odstránené, ako sa vyskytujú.

Pôda v blízkosti rastlín sa odporúča uvoľniť v hĺbke 5 cm po zavlažovaní. Nevyhnutne a mulčovanie povrchu. Najlepší mulč je považovaný za rašelinu a slamu, pod ktorou Zem ušetrí vlhkosť. V prvej dekáde júna je potrebné kŕmiť ríbezle pomocou 15 kg 4. Keď bobule budú spustiť, ker sa postrieka do živného roztoku obsahujúceho malé dávky:

 • železné výpary;

 • manganistančný draslík;

 • Kyselina boritá.

Ku koncu septembra, kríky kŕmia minerálne kompozície. Na 1 Bush platí:

 • 20 g síranu draselného;

 • 50 g superfosfátov;

 • 200 g dreveného popola.

Zabrániť rozvoju chorôb a poškodenia škodcov:

 • Čerpanie pôdy na jeseň;

 • odstránenie odpadu;

 • Systematické prerezávanie rastlín;

 • striktne sledovať grafiku zavlažovacích a hnojív

 • voľnosť pôdy;

 • Opakovaná liečba nenasýteným kvapalinovým roztokom Bordrian (s prelomom 10 dní).

Vysoký rast Tamerlana Bushs je potrebné ich orezať. Takáto udalosť umožňuje nielen zlepšiť vonkajšiu formu rastlín, ale tiež pomáha jednotným šitím bobúľ. Na jar, pred začiatkom pohybu šťavy je potrebné zbaviť sa suchých a deformovaných výhonkov. Všetky úseky škrtov sa ošetrujú záhradou Wara. V letných mesiacoch sú vetvy skrátené 5 očami na aktiváciu vetvenia.

V poslednom desaťročí septembra, formatívne orezávanie. Nedostatočne rozvinuté stonky v rovnakom čase odstrániť. A je tiež potrebné zbaviť sa rastúcich vetiev, ktoré pestú, aby sa udržala požadovaná geometria.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kráľ Tick úvahy ríbezle Tamerlan zriedka, ale stále nebezpečný. Väčšina chorôb a škodcov nespôsobuje rozmanitosť výrazne poškodenia. V rovnakej dobe, odolnosť voči listovej škvrnitosti a rose jedla sú oddelene. Avšak, stále nie je zmysel opustiť preventívne liečby.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

V oficiálnom opise odrody zdôrazňuje vynikajúcu odolnosť takejto závodu na zimné podmienky. Samozrejme, že je to však zaručené len v hlavných regiónoch av oblastiach s ešte mäkším podnebím. Odolnosť voči poškodeniu tepla a sucha nie je príliš veľká – v žiadnom prípade nie je špecifikovaná v oficiálnom opise.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: