Severné hrozno

 • Autori: Rusko
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Námornícka modrá
 • Chuť: harmonický
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -Try
 • Názvy synonymá: GORYUN, Obsqueand, Black Wine, Horná kefa
 • Hmotnosť BUCHY, G: 372
 • Typ kvetu: OBOY
 • Hustota luny: Stred
 • Koža: Stred

Pozrite si všetky charakteristiky

Veľká popularita medzi Dachniksom je hrozno s názvom North Shopping. Týka sa starovekých odrôd, ktoré boli na dlhé obdobie pestované na Don. Tiež známe hrozna aj za mnohých ďalších mien: Horná kefa, Goryun, orrsome a čierne víno.

História odstránenia

Neexistujú žiadne informácie o presnom pôvode. Mnohí naznačujú, že prvé kríky boli pestované v južných regiónoch Ruska.

Výsledná plodina sa často používa pri výrobe šumivých vín. Napriek veľkému počtu nedostatkov sa odroda zobrazuje na mnohých plantážach, niektoré komerčné farmy preferujú len na túto odrodu.

Popis

Rozhodujúca sa odroda sa pestuje ako nesúhlasová kultúra v stredných a južných regiónoch krajiny. Rastlina môže odolať účinkom teploty na -32 stupňov Celzia.

Vysoká dekoratívna kvalita listov umožňuje používať vinič s usporiadaním oblasti krajiny. Vytvorené zelené steny vyzerajú veľmi atraktívne.

Čas dozrievania

Hybrid je charakterizovaný stredným trvalým zrenia. Zároveň má teplota v rastovej zóne v mnohých ohľadoch vplyv na účinnosť agrotechnických akcií. V regióne Rostov sa odroda dozrieva v polovici septembra.

Bozk

Vytvorené kolusy majú malé veľkosti, hmotnosť v priemere dosiahne len 372 gramov. Formulár je trochu kužeľová, vytvorí sa účinok závesov.

So správnou manipuláciou s rastlinou môže hmotnosť jedného klastra dosiahnuť 1,5 kg. 130 dní pridelených na starnutie plodín.

Bobule

Vintage sa považuje za veľmi často si vybrať pre komerčné pestovanie. Bobule sú charakterizované nasledujúcimi vlastnosťami:

 • teplota hustoty je mierna;

 • tvar;

 • Hmotnosť v priemere 2,2 g;

 • Farebné fialové odtiene;

 • koža trvanlivá a tenká, s malým nájazdom.

Chuť

Je to chuť vlastnosti, ktoré určujú popularitu odrody. Indikátor obsahu cukru je 22-24%, kyslosť 8-9 g / l.

Chuť sladká, jesť svetelnosti. Vnútri malé množstvo kameňov sú veľmi dobré a rýchlo odchádzajú z bobúľ.

Výnos

Zrelé hrozno je charakterizované univerzálnosťou. Bobule sú vhodné na zdobenie dezertov alebo varenie šťavy, kompómy a ovocie.

Rýchlosť výnosu je stabilná, jeden krídlo dáva 10 kg bobule. Ak však chcete získať dostatočný ukazovateľ, je však potrebné vykonať správne agrotechnické.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Medzi zvláštnosťou kultivácie, môžete niekoľko okamihov.

 • UPOZORNENIE.

 • Včasné orezávanie sa vykonáva.

 • Boj proti škodcom a chorobám.

Len so správnym prístupom k otázke môžete poskytnúť podmienky pre vysoký výnos.

Pristátie

Existuje niekoľko odporúčaní týkajúcich sa postupu vykládky. Sú nasledovné:

 • Najvhodnejšie slnečné miesto chránené pred studeným;

 • odolať vzdialenosti 1,5 metra;

 • Minimálna hĺbka vrecka 50 cm;

 • Dno je pokryté úrodnou vrstvou;

 • Po pristátí, 2 lyžice vody sa ponáhľa.

Urobiť nerastné alebo organické hnojivá.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Proces opelenia nespôsobuje problémy. Je to spôsobené tým, že kvety oboch pohlaví.

Orezávanie

Funkcie, ktoré by sa mali zvážiť pri rezaní zhonu hrozna severného plechu:

 • Prvé orezávanie sa vykonáva v prvom roku, musíte ponechať len jeden silnejší útek do augusta;

 • Ak v prvom roku pred letom, rastlina rastie do výšky 3 metrov, musíte urobiť ďalšie orezávanie o 3 hárky;

 • V druhom roku sú dve pobočky ponechané v rôznych smeroch;

 • V čase vegetačného obdobia sa vyčistia všetky kroky;

 • Počas rastúceho úteku na merač sa posielajú k kríku.

Skoré jar a neskoré jesenné orezávanie sa vykonáva na odstránenie slabých alebo suchých útekov. Neodporúča sa umožniť silnú tíme, pretože to môže nepriaznivo ovplyvniť ukazovateľ výnosov, rôzne ochorenia sa môžu rýchlo vyvinúť.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Posudzované hrozno sa vzťahuje na tie, ktoré nemôžu byť pokryté na zimné obdobie. Je to považované za veľké plus.

Potreba prístrešia sa vyskytuje len v prvom roku pristátia. Toto by sa malo uskutočniť v prípade, že existuje možnosť silného zníženia teploty okolia.

Choroby a škodcov

Predispozícia na chorobu a škodcov sú pomerne vysoké. Preto je potrebné vykonať niektoré spracovanie:

 • 3% medené vitriol v jarnom období;

 • V čase vytvorenia prvých 4-6 mladých listov sa používa „Nitrafen“.

V lete, keď príznaky šedej hniloby, odporúča sa stráviť striekanie kríkov mangánom riešením. Niektorí záhradníci odporúčajú zakryť rastliny s gázovými taškami alebo špeciálnymi sieťami z OS, niektorí dajte sladké pasce.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Plody sa skladujú pri teplote 0 až 4 stupne Celzia s vlhkosťou nad 90%. Spravidla to nevyskytuje s dopravou, pretože koža je trvanlivá. Vzhľad hnilobných alebo rozbitých povrchov nie je povolený.

Táto odroda už dlho milovala záhradkári. Je to považované za klasiku, úspešne absolvoval niekoľko stupňov overovania v rôznych podmienkach rastu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: