Slivka modrá sladká

  • Názvy synonymá: Modrá sladká
  • Koruna: Uzkopyramidal
  • Výška stromu, m: 2
  • Plná veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť plodu, g: Do 70
  • Formulár: oválny, mierne lesklý
  • Maľovanie ovocia: PolyVo-Pinkhens
  • Dužina (konzistencia): šťavnaté, skôr husté
  • Farebný malekty : žltá ružová
  • Veľkosť kosti: drobný

Pozrite si všetky charakteristiky

Modrá sladká odroda – to je neslušná komora. Rastlina sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu, vynikajúcou imunitou a krásnou plodovou. Ovocie používajú čerstvé, na varenie compotes, džemy, skočil, na zamrznutie a sušenie. Odtok sa pestuje na domácich pozemkoch a používa sa na priemyselné pestovanie.

História odstránenia

Je to veľmi mladá odroda, stiahnutá maďarskými chovateľmi pri obnovení miestnych kvalifikačných druhov: krajina a dvojča.

Popis odrôd

Odtok tvaru stĺpca dosiahne výšku 2 m, barel rovný a trvanlivý, koruna je úzky pyramídový objem až 90 cm. Blossom začína na konci apríla – začiatkom mája. Zabiezi sa objavuje na kopíroch a raketách. Korene nie sú veľmi rozvinuté a nachádzajúce sa na povrchu. Ovocie do 18-20 rokov, potom sa zastaví.

Ovocná charakteristika

Slivky sú veľké, vážia až 70 g, oválny, mierne pozdĺžny tvar, ružovú fialovú alebo tmavú farbu lilac, s voskovým nájazdom a subkutánnymi bodmi. Koža je hustá, nie je náchylná na praskanie. Dužina je veľmi hustá a šťavnatá, žltkasto-ružový odtieň, malá kosť.

Ovocie majú dobrý komoditný pohľad, v stave odnímateľnej zrelosti sú dobre prepravované, môžu byť uložené pri teplote + 6 … 8 stupňov asi mesačne.

Chuť vlastnosti

Chuť osviežujúcej sladkosti s ochladcovacou kyslosťou, obsahujú cukor – 11-14%, kyselina 2-3,5%. Podľa recenzií sú považované za najchutnejšie.

Dozrievanie a plodenie

Strom začína byť ovocie jeden rok po pristátí. Považuje sa za sekundárny pohľad na zrenie. Ovocie začínajú spať v prvej polovici augusta, nie sú náchylné na chorobu.

Výnos

Z jedného mladého stromu sa odstráni asi 13 kg, dospelí s vysoko kvalitnou agrotechnológiou môžu priniesť 2-krát viac.

Rastúce regióny

Kultúra sa odporúča na pestovanie v miernej klíme, predovšetkým v centrálnej časti Ruska.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Pre vzhľad posadnutí sa vyžaduje niekoľko odrodín opeľovačov, budú vhodné odrody: steny, bluffy, cisársky.

Pestovanie a starostlivosť

Stupeň je nedopriadená v starostlivosti. Slivka preferuje plodnú pôdu nasýtené humusom. Najlepší čas pristátia je jar, potom, čo sneh príde. Rastliny vysadené radmi vo vzdialenosti 30-50 cm od seba a 120-150 cm medzi riadkami.

Skupiny si vyberajú letničky, také lepšie root. Sedetz Pit urobiť 2 krát viac koreňového objemu. Zmes Zeme sa naleje do otvoru, vlhkého a piesku. Semenádlo je umiestnené tak, že miesto očkovania je nad zemou. Po pristátí sú hojne napojené, pridá sa niekoľko kvapiek „epiny“ alebo „zirkón“ v teplej vode.

Mladé stromy musia byť chránené pred supercolením, keď je slivka posilniť, bude schopný odolať aj sibírskym mrazom.

Mladý slivka potrebujú pravidelné zavlažovanie a kŕmenie. Živiny sú prináša 3 krát ročne: 1. krát po kvitnutí obličiek, 2. – po 2 týždňoch, 3. krát – 2 týždne neskôr. Na kŕmenie sa používa roztok močoviny: 50 g 10 g, alebo karbamid sa zriedi: 50 g látok je chovaných v 10 litroch vody. Voda 2 l. Na konci sezóny, krmivo fosforu-draslíkové kompozície. Extrémne ošetrené prípravou „heteroaceuxin“.

Dospelé stromy sú menej náročné na zalievanie: stačí na hydratáciu 1-2 krát mesačne, v neprítomnosti dažďov častejšie. Niektoré záhradkári organizujú auto parkovanie.

Prvé dva roky po pristátí sa odporúča obrátiť všetky kvetenstvo, aby sa rastlina posilnila a vytvorila silné korene.

Kmeň stromu môže byť viazaný na podporu – to zníži riziko vyčerpania z bustovania vetra, najmä počas obdobia plodovania. Stĺpulová forma nevyžaduje vytváranie orezávanie, ale vrchol niekedy začína ukončiť – ďalšie výhonky lepšie odstrániť. Sanitárne orezávanie sa vykonáva skoro na jar alebo na jeseň. V suchom októbri sa vykonáva ziskové zalievanie vlhkosti.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kultúra je trochu citlivá na plesňové ochorenia. Na prevenciu sa odporúča vykonávať liečbu roztokom medi nálady alebo zmesi zlodejov: na jar – pred vzhľadom pukov a na konci leta – po odstránení zberu.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Rôzne je veľmi zimné-HARDY: odoláva teploty na -35 stupňov, ale horná časť sliviek do ťažkých mrazov môže byť moderovaná. Pred nástupom chladného počasia je namontovaný správny kruh, kmeň stromu je dôkladne zakrytý. Pre regióny s ťažkými zimami je lepšie vybrať sadenice na odolné voči mrazu. Pohľad je dobre tolerovať sucho, ale s nedostatkom vlhkosti sa výnos znižuje.

Recenzie Recenzie

Záhradníci zavolajú modré sladké severné prerest, oceňujú závod na malú veľkosť a bohatý úrodu. Chuť odtokov je charakterizovaná ako „nádherné“: mierne nezrelé ovocie s malými kyselinami a úplne dozrievané – veľmi sladká s vanilkovou chuťou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: