Smorodina Litvinovskaya

 • Autori: Astakhov A. A., Zueva L. A., Markelova N. V. (FNC Vick ich. V. Ročník. Williams)
 • Sa objavili pri prekročení: CH 6-28-105 x celulechenskaya 2
 • Názvy synonymá: RIBES NIGRUM LITVINOVSKAYA
 • Rok predpokladov: 2016
 • Načasovanie dozrievania: skoré dozrievanie
 • Typ rastu: SILNORORAL
 • Výnos: Vysoká
 • Účel: Univerzálny
 • Hmotnosť bobúľ, g: 2.1-3,3
 • Hodnotenie ochutnávky: 4.9

Pozrite si všetky charakteristiky

Čierny ríbezle získal rozšírený vďaka vysokej chuti a jednoduchú starostlivosť. Bobule sú skladom užitočných stopových prvkov a vitamínu. Z nich môžete variť džem, džem a akúkoľvek inú pochúťku. Zvlášť ocenené sú jemné odrody, z ktorých jeden je Smorodina Litvinovskaya.

Popis odrôd

Vysoko odolné kríky dosahujú výšku 1,5-2 metra. RASKIDOSTOPT – Stred. Rastlina tvorí priame, stredné výhonky zelenej. Vyrastú, bez opomenutia, pod váhou veľkého počtu bobúľ, ktoré sa odklonia k zemi. S hojným výnosom, kríky sú zviazané. Účel bobúľ – univerzálny.

Plechová doska pozostáva z troch čepelí. Farba – tmavo zelená, štandard. Povrch – vrásčitý. Počas kvitnutia bol ker pokrytý veľkým počtom valcovaných červeno-fialových kvetov. Rozmery štetcom – médium, tvar – navíjanie. Každý rastie od 6 do 11 bobúľ.

Charakteristické pre bobule

Čierne bobule s lesklými kožou sú prijímané v hmotnosti 2.1-3,3 gramov. Rozmery – Veľké, Form – ROUND. Atraktívny vzhľad zvyšuje kvalitu komodity plodiny. Stredná hustota kože. Cieľ – suché.

Chuť vlastnosti

V priaznivých podmienkach sa bobule stávajú sladkými bez kyslej chuti. TASTORS PRIPOZUJTE STRÁNKU 4.9 Skóre. Percento obsahu cukru – 7, kyseliny – 2. Vôňa jemná a osviežujúca.

Dozrievanie a plodnenie

Plody dosahujú zrelosť do konca prvého letného mesiaca. Čas dozrievania – skoro.

Výnos

Až 2,9 kilogramov bobúľ sa zhromažďujú z jedného ker, ktorý hovorí o vysokom výnose. Komerčné pestovanie zozbierané od 9.6 do 15,3 ton s hektármi plantáže. Plody majú vynikajúcu obchodovateľnosť a dopravu, takže môžu byť prepravované na dlhé vzdialenosti.

Pristátie

Výsadba čiernych ríbezlí, musia byť hladké a husto osvetlené oblasti. Podzemná voda by mala alebo chýbala alebo bežať hlboko v zemi. Mierne fúkanie a malá polovica plná. Skúsených odpočítaní odporúčame pristátie sadenice do konca alebo začiatkom septembra. Odroda preferuje výživnú pôdu. Optimálne veľkosti pristávacej pitov – 40×40 centimetrov.

V spodnej časti pristátia je drenážna vrstva umiestnená vo forme sutiny.

Extrahovaný primér sa zmieša s nasledujúcimi zložkami:

 • Suché hnojivá – 200 gramov;

 • Drevený popol – 300 gramov,

 • Peat – 8 kilogramov.

Tieto komponenty budú kŕmiť mladé sadenice v prvom štádiách vývoja a pomôžu im pomôžu zvyknúť si na nové podmienky.

V procese pristátia koreňov je zem rovnomerne naliata. Vedľa každej pristávacej jamy tvoria drážku. Mal by sa nachádzať vo vzdialenosti 30 cm od hlavného úteku. Počas zalievania nie je voda pod koreňom, ale v drážkach. Takže korene dostanú dostatočné množstvo tekutiny.

Po dokončení konania o vykládke je potrebné poskytnúť Smorodine pravidelné zalievanie. Až do októbra ríbezle zavlažovali raz za 8 dní, s použitím 10 až 50 litrov vody do rastliny. Medzi kríkmi zanechávajú obdobie jedného a pol metrov.

Pestovanie a starostlivosť

Pri pestovaní odrody Litvinovskaya dodržiava štandardnú agrotechniku. Pravidelnosť zavlažovania je spojená s mnohými faktormi: hojnosť dažďov, fáza vývoja rastlín, vek, klimatické podmienky. Kríky väčšina zo všetkého potrebujú vlhkosť počas kvitnutia, tvorby bariér a plniace bobule. Ak nezabezpečte správne zvlhčovanie pôdy, plodina bude suchá. Pôda by sa mala dostať do hĺbky 20-30 centimetrov. V suchom keroch zavlažovaných každých 7 dní. Spotreba – vodný vedro pre jednu rastlinu.

Ovocná kultúra preferuje stabilnú výmenu kyslíka. Na tento účel sa vykonáva pravidelné uvoľnenie horných vrstiev pôdy. Odporúča sa kombinovať s zavlažovaním a plačmi. V mäkkej a ľahkej zemi, voda preniká rýchlejšie. Počas uvoľnenia nie je možné prezerať záhradný nástroj, aby ste nepoškodili korene. Voľné pozemky od začiatku jari a neskoro na jeseň. Práca trávi aspoň 1 čas za mesiac.

Počas prvých dvoch rokov po pristátí neoptrajšie. Rastlina dostane správne množstvo stopových prvkov živín z látok, ktoré ležia v studniach počas pristátia. Tretí rok sa postupuje na pravidelné kŕmenie (4-krát počas celého sezóny). Formulácie dusíka sa používajú ihneď po príchode snehu. Dusík sa považuje za dôležitý komponent na vytvorenie zdravého, sviežosti a svetlej zelenej hmoty. A tiež pomáha budovať mladé výhonky.

Jedna mladá rastlina je spotrebovaná 50 gramov močoviny. Na 4. a 5 roka kultivácie sa množstvo tejto zložky zníži o polovicu a prinesie dve časti.

Nabudúce pri výdate ríbezlí počas tvorby a vývoja ovocia. Teraz kríky absorbujú fosfor a draslík hojne, takže si zvolia prípravky s bohatým obsahom týchto komponentov. Ovplyvňujú chuť a veľkosť ríbezle. Posledná časť je vyrobená na jeseň, takže rastliny sú úspešne ohromené a vydávajú bohatú zber pre budúcu sezónu.

Na jednej rastline spotrebuje od 4 do 6 kilogramov kompostu alebo prepracovaného hnoja. Organické látky môžu byť kombinované s minerálnymi zložkami. Čierny ríbezle pozoruhodne reaguje na kyselinu boritú. Táto zložka chráni rastlinu pred škodlivým hmyzom a zvyšuje percentuálny podiel obsahu cukru v bobule.

Takže, že kríky zostávajú zdravé a atraktívne, sanitárne a tvoriace orezávanie sa vykonáva. Zbavte sa suché, choré a poškodené pobočky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: