Smorodine Biela víla

 • Autori: LITVINOVA B. M., SMOLYANINOVA N. Na., FGBNU FNC Záhradníctvo
 • Názvy synonymá: Diamant
 • Rok predpokladov: 2007
 • Načasovanie dozrievania: Sprenie stredného času
 • Typ rastu: stredný odolný
 • Výnos: Vysoká
 • Účel: Univerzálny
 • Hmotnosť bobúľ, g: 0,4
 • Hodnotenie ochutnávky: 4.0
 • Epishers: Medium, kľukový hriadeľ, hnedý, neotvorený

Pozrite si všetky charakteristiky

Smorodine Biela víla je stále skôr novou kultúrou. Avšak, ona sa už podarilo získať popularitu a lásku k záhradkárom prostredníctvom jednoduchej starostlivosti, vynikajúcej zimnej ťažkosti a uspokojivé indikátory dopravy. Mnohí oslavujú svoj stabilný ročný výnos, sladkú chuť bobúľ, ktoré sú tiež veľmi užitočné na posilnenie imunity.

História odstránenia

Nad vytvorením odrody pracovalo vo FGBNU FNC záhradníctve. Získať novú kultúru známych chovateľov. Na. Smolyaninova a B. M. Litvinova vybrala hybridy z n. Na. Smolyaninova. V dôsledku toho bola získaná nová ríberana biela víla, osobitne určená pre centrálne regióny Ruska. Má oficiálne synonymum – diamant. V štátnom registri výberu úspechov Ruska, Smorodina klesla v roku 2007.

Popis odrôd

Bushové ríbezle Biela víla sa slabo šíri, veľkosti jeho priemeru, rastie nie vyššie ako 1 meter. Ak farba starých vetiev nudnej červenej, potom nových útekov je nudná zelená, a sú stredné v hrúbke. Husté listy sú zvyčajne malé, zatiaľ čo môžu byť 3-5 nože. Stredná časť listu je dlhšia s bočnými stenami. Kvety kultúra s malými bledými kvetmi, tvar sa podobá tanierik. Kefa má dĺžku od 8 do 9 centimetrov a v každej kefke dozrievajú od 9 do 13 bobule.

Charakteristické pre bobule

Bobule považované za ríbezle sú biele, veľmi tenká transparentná a lesklá koža, zaoblený tvar. Hmotnosť každej takejto bobule má 0,4 g. Zbierajú sa v kefke.

Prečítajte si viac  Jahoda Jenny

Chuť vlastnosti

Biele víla bobule majú jemnú kyslú chuť. A má tiež užitočné chemické zloženie:

 • 6,8% súčtu cukrov;
 • 2,2% kyseliny titratantnej;
 • 41,9 mg / 100 g kyseliny askorbovej.

Dozrievanie a plodnenie

Biela odroda ríbezle opísala dozrieva v období od 15. júla do 30. júla, takže kultúra s priemernými podmienkami. Jar: Prvé bobule možno vidieť a vyskúšať 2-3 roky po pristátí v zemi.

Výnos

Biela rozprávka – ríbezle vysoký výnos, jeho produktivita je 86,0 c / ha. A s náležitou starostlivosťou môže každý Bush priniesť až 9 kilogramov úžasných bielych plodov.

Rastúce regióny

Odroda je zónovaná v centrálnom regióne. Ideálne na pestovanie v Bryansk, Vladimir, Kaluga, Ivanovo, Moskve, Ryazan, Smolensk, Tula Regions.

Pristátie

Biela víla Odporúčané rastúce na slnečnom pozemku. Malo by to byť aj hladké, rovnako ako svetlo z porovnávania studeného vetra a návrhov. Tradične sú ríbezle zasadené pozdĺž plotov, a to je najlepšie miesto. Kríky budú dobre chránené pred akýmkoľvek prietokom vzduchu.

Triediť Belaya Fairy nerobí transplantáciu. Pre túto odrody je neprijateľné, takže si okamžite vyberte najvhodnejšiu oblasť. Pôda by mala byť voľná a nízka kyslá, uprednostňujú sa submlinks a sudias. Odporúčané výskyt podzemných vôd – pod 1,2 m od povrchu. Ak nie je takáto možnosť, pre výsadbu ríbezlí, aby sa zabránilo silnému prostrediu zeme.

Pri pristátí sa semenádlo umiestni v diere v uhle 45 stupňov. Potom musíte narovnať korene a posypať ich pôdu. Potom by to malo byť trochu tam, aby ste odstránili možné vzduchové vrecká. Pôda okolo trupu je namontovaná so slamou, ako aj lesom alebo čerstvou zemou na udržanie vlhkosti.

Pestovanie a starostlivosť

Biela víla – odroda je veľmi vlhkosť. Bude potrebovať pravidelné zavlažovanie. Ale zároveň je možné odmietnuť skoro na jar, pretože keď nosíte veľa snehu, veľa tekutín, ako aj v lete, ak sú bohaté dažde. Počas kravatu ovocia a naliatie bobúľ do vody kultúry je potrebné raz týždenne, nie menej. Okrem toho by mala byť pôda zvlhčila do hĺbky 30 až 40 cm. V tomto prípade je neprijateľné klesať tekutinu na lístie a ovocie. Môžete použiť v tomto prípade odkvapkávané zavlažovanie alebo špeciálne drážky. Na konci zavlažovania je potrebné vykonať a uvoľnenie.

Prečítajte si viac  Prečo sadenice paradajok bledých a čo to má dostať?
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: