Sofistikovaný gooserry ural

  • Autori: V. S. Ilyin (južné urálne ovocie a zemiaky gi. Chelyabinsk)
  • Typ rastu: SILNORORAL
  • Popis kríka: Má priemerný stupeň roztierateľnosti a hustoty, dobrého vetvenia, vertikálneho smeru vetiev
  • Epishers: Nosenie sivej-žltej farby a strednej hrúbky, ročná – zelená, pomerne silná, bez charakteru
  • Hárok: Troj-čepeľ, zelená, bez sekania, pokrčeného a pekného kože, vlnitá listová doska
  • Kvety: malý, 10-12 mm v priemere; Pôvodne jasne karmínové, postupne bledo
  • Veľkosť bobule: Veľký
  • Hmotnosť bobúľ, g: 7-9
  • Bobuľový formulár: ovál
  • Bery: Nasýtený-smaragd, s krásnym matným trblietkom, s plným zrením – žltkastý zelený

Pozrite si všetky charakteristiky

Výnos triedy goosetry ural sofistikovaný odkazuje na dezertové druhy. Poskytuje sa dobrým odporom voči rôznym chorobám a škodcom, vynikajúcim charakteristikám chuti.

Popis odrôd

Gorgery rúkovej ural sofistikovanej sa rozlišuje ťažkými krídlami, majú strednú rozloženosť, strednú hustotu. Sú dobré vetvenia, vetvy sú zamerané vo vertikálnej polohe.

Stupeň nemá špičky. Výškové výhonky majú žltošedé farbenie, majú strednú hrúbku. Upokojuje sú dosť silné a zvetrané.

Listy na skúšobnom type kríkov, majú jasnú zelenú farbu. Povrch z nich je pokrčený, mierne zvlnený.

Kvety na rastline majú malé veľkosti, ich priemer je v priemere 10-12 milimetrov. Farby pre ich svetlé maliny. Ale časom začínajú panetu.

Charakteristické pre bobule

Zrelé plody tejto odrody majú relatívne veľké veľkosti. Hmotnosť jednej boble sa môže dosiahnuť asi 8-9 gramov. Majú oválnu formu, farbu nasýtené smaragd s ľahkým leskom. Šupka na plodoch je dosť hustá, a telo je šťavnaté.

Chuť vlastnosti

Sofistikovaný gooserry ural sofistikovaný má príjemnú sladkú chuť, bude možné cítiť svetlú soľnosť.

Dozrievanie a plodnenie

Sofistikovaná Ural je stredná doba. Ovocné rastliny začínajú 2-3 roky po pristátí.

Výnos

Odroda sa považuje za výnos. Táto trieda vám umožňuje prijímať z jedného kríka asi 5,5-7,9 kilogramov čerstvých plodov.

Pristátie

Výsadba takejto gooserry sa vykonáva podľa okruhu 2,2 x 1,5 metra.

Pestovanie a starostlivosť

Pred výsadbou mladých sadeníc je potrebné si vybrať najvhodnejšie miesto. Táto kultúra je ľahká, takže miesto musí byť zvolené tak, že je dobre pokryté. Na tieňovaných oblastiach si veľký zber nebude fungovať.

A miesto by nemalo byť v blízkosti podzemnej vody, pretože nadmerné zvlhčovanie rýchlo povedie k rúcke koreňového systému a vývoj húb. Kríky môžu byť umiestnené na trvalom mieste a jari, a na jeseň.

Rozmery pristátia dobre závisia od veľkosti kríkov. Najčastejšie je ich hĺbka približne 0,5 m. Nutričné ​​hnojivá, vrátane dreveného popola, draslíka síry, dozrievajú organické (padlé listy, hnojec).

Pred začatím pristátia gooserry, bude potrebné odstrániť všetky staré a sušené korene zo zeme. V pristátnej jame, vegetácia stojí za to, čo je to možné, tak, aby nedošlo k poškodeniu koreňových systémov.

Tak, že gooseberry môže rásť normálne a rozvíjať, bude potrebné pravidelne držať burinu a pôdny odpor. Ak sa rastliny pestujú na hustých krajinách, potom je odpor vykonáva lopaty, a ak sa na voľných vidlice.

Nezabudnite na hnojivá. Optimálne možnosti pre takú vegetáciu sú saltmer, chlorid draselný, superfosfát, hnoj a kompost.

V priebehu roka sa podávače vykonávajú dvakrát. Zároveň sa prvýkrát používajú hnojivá po kvitnutí a druhýkrát – po zbere.

Dôležité miesto zaberá tvorbu kríkov. V prvých rokoch po pristátí bude tento postup zameraný na vytvorenie základu Bush. Takmer polovica potreby skrátiť trvalky.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Sofistikovaná trieda URAL sa môže pochváliť špeciálnou odolnosťou voči rôznym chorobám a škodcom. Niekedy môže byť prekvapený rozkľubou rosy, keď sa na spodnej strane lístia objavuje charakteristická biela flure, potom horné oddelenia sú pokryté striebornými farbami. Vývoj malého rosy prispieva k nadmernej úrovni vlhkosti.

Niekedy môže byť husí ohromená a antracnostóza. V tomto prípade sa na oboch stranách objaví malé škvrny hnedej farby na oboch stranách, v ich stredu sú malé čierne brilantné tuberkulácie. Aktívne ochorenie sa vyvíja v daždivom a horúcom počasí. Kauzálnym činiteľom ochorenia je škodlivá huba.

Ak sa nájdu príznaky vyššie uvedených chorôb, všetky poškodené diely sa okamžite odstránia a spáli. Potom je vegetácia lepšia na liečbu hotových fungicídov.

Rovnako ako takáto kultúra môže byť poškodená BUDING MOTH, NASTAVUJE MLADÉ OBRÁZKY, OTÁZKA. Husná klapka skenuje telo bobúľ, píly jedia listové dosky.

Na boj proti rôznym chorobám a škodlivým hmyzom je najlepšie využiť hotové biologické prípravky. Na začiatku obdobia bookonizácie môže byť kultúra vyrobená na prostriedky „Rovicurt“. Bude chrániť goosetry z TLY, Sawers. Liečba kvapaliny Bordeaux sa často používa ako profylaxia (2%).

Insekticídy, vrátane „Aktara“, „condidid extra“ bude môcť byť schopný zničiť škodcov. Insekticídne vlastnosti majú čistý burinu. Na prípravu hojenia infúzie, 1 kilogram takýchto sušených bylín alebo 4 kilogramov čerstvých surovín sa naleje jedným vedením teplej vody, v tejto forme je všetko ponechané na teplom mieste počas 35 hodín, potom sa hotová kompozícia prefiltruje, a rozprašovanie husí a výsledná kvapalina. Koloidná síra pomáha bojovať proti škodcom.

V jesennom období sa vykonáva hygienické spracovanie kríkov. V procese takéhoto postupu sa odstránia všetci pacienti a poškodené časti. Zároveň sú všetky časti škrtov lepšie zaobchádzať s dezinfekčnými prostriedkami.

Rastlina a Zem okolo gooserry sú liečené „Nitrafen“. Pôda je potom bohatá a mulched s rašelinou hustou vrstvou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár