Starať sa

Starostlivosť o gooseberry je užitočné preskúmať všetky záhradnícke, ktorí sa zhromaždili, aby si túto hodnotnú kultúru. Je dôležité, aby to vedeli, čo je pôda ako gooserry kríky pri pestovaní. Je tiež potrebné zistiť, ako sa o ne starať na jar po zime, než na krmivo a ako zviazať.

Starať sa

Starať sa

Zvláštnosť

Starostlivosť o gooserry nie je taká odlišná od práce s inými záhradnými plodinami. Avšak, ale niektoré súkromné ​​nuansy sú tam. Ak je všetko hotové správne, kroviny dozrieva a účinne ovocie od 20 do 30 rokov. Kritický:

 • Výber semien;
 • výber miesta;
 • Správne podkordovanie.

Ryonované odrody rokliny môžu byť dokonale odolať chladu. Mrazy ho tiež poškodia. Pobočky budú musieť byť pravidelne odrezať, aby obnovili Bush.

Vegetácia začína veľmi skoro, keď je vzduch stále relatívne studený. Vzhľadom k tomu, že s pružinovým prípravkom, musíte sa ponáhľať.

Starať sa

Pristátie

Načasovanie

Predtým musíte vybrať konkrétny bod pre pristátie. Podľa väčšiny odborníkov v oblasti Agrotechnológie, výsadba Gooseberry na jeseň je oveľa správnejší ako jar. Procesy koreňov sa účinne vyvíjajú pri slabom kladnej teplote. Ďalšou výhodou je, že v nasledujúcich zimných mesiacoch má pôda čas na uloženie a plne kondenzované. Vzhľadom k tomu, že rastlina je úspešne prispôsobená, na jar to bude kvitnúť skôr a preberá lepšie.

Zberanie možno čakať už v prvom lete. Odporúča sa pristáť v druhej polovici septembra alebo v prvom októbri. Jar na pestovanie gooserry je tiež možné, ale práca po zime nie je príliš populárne. Sa uchýlili, ak na jeseň z nejakého dôvodu som nemohol pracovať. Koreňové procesy v tomto čase nie sú dostatočne aktívne, prispôsobenie sa pomaly vyskytuje a takmer vždy čakajte na plodinu len na budúcu sezónu.

Čím skorší závod puzdier na jar, tým väčšia je pravdepodobnosť úspechu. Špecifický moment je vybraný s prihliadnutím na klímu a očakávané počasie. Rastliny s otvorenými koreňmi sú vysadené výlučne na jeseň, keď zostáva 28-40 dní pred obvyklým príchodom mrazov.

Ak sa obličky podarilo, aby boli aktivované na jar, ukazuje sa na zasadnutie gooseerry neskoro. V tomto prípade musíte ustúpiť od svojho plánu a vrátiť sa k nemu v priaznivejšom momente.

Starať sa

Miesto a pôda

Zistite, akú pozíciu je gooseerry láska rovnako dôležitá, než si vybrať správny čas pre neho. Neďaleko by nemali byť žiadne výškové štruktúry a iné predmety, ktoré zasahujú normálne osvetlenie kríka. Tieňované pristátia poskytnú len menšiu zber. Pod zákazom padne akékoľvek miesto, vedľa ktorých stromov alebo iné veľké kríky rastú. Hrá dôležitá úloha a plnohodnotné vetranie – ale nie je možné zabudnúť na ochranu pred silným návrhom.

Za týchto okolností, ako aj na hodnotu gooseberry v krajinnom dizajne, nie je možné zastaviť. Veľmi relevantné hodnotenie hĺbky pôdnej vody. Ak sa približujú k povrchu o 1,5 m a bližšie, potom pravdepodobnosť poškodenia koreňov. Keď nie je možné vybrať iné miesto, musíte naliať kopec zo zeme. Je potrebné skontrolovať, ako je pôda bohatá na organické a rôzne spojenia.

Ak plodné vlastnosti Zeme chýba, bude musieť dať sadenice na ležanie kŕmenia. Najlepšie možnosti sú rozpoznané kompostom, vlhkým alebo priniesol hnoja. Dobrý doplnok je často močovina, chlorid draselný alebo superfosfát. Dávkové krmivá sú určené individuálne v každom prípade.

Na konci všetkej pôdy sa odporúča, aby Mulch, takže vlhkosť je v ňom lepšia.

Starať sa

Starať sa

Ako predstierať?

Počiatočná ležanie živín je dosť na krátku dobu. Ak sa nestaráte o kríky, ako v otvorenej pôde av skleníkoch, budú degradovať. Prvé kŕmenie sa koná čo najskôr. Musí v podstate zabrániť Bush Blossom. V tomto prípade môžete kompenzovať stratu dôležitých komponentov s rastom lístia a mladých výhonkov. Druhá výživová záložka robí kvet na plný. Úlohou tretej časti je zlepšiť kvalitu zberu a zvýšenia jeho počtu.

Pre gooserry sa hodí ako minerálne aj komplexné zmesi. Odporúča sa tiež čisté organické, vrátane varené s vlastnými rukami. Minerálne hnojivá sú sústredené a konajú rýchlo, pretože potrebné látky v nich sú v ľahko prístupnej forme. Medzi nimi sú najobľúbenejšie urbamid a poľnohospodárstvo. Na kyslých krajinách odporúčané použitie:

 • superfosfát;
 • Tomasshlak;
 • termofosforečnan;
 • Fosforitická múka.

Podľa niektorých záhradníkov je chlorid draselný dobre vhodný. Alternatíva k nemu, odborníci zvážia humáci. Ale v niektorých prípadoch je viac správnejšia oplodniť goosetry s komplexnými zmesami. Ich zloženie obsahuje niekoľko kŕmnych komponentov.

Starať sa

Starať sa

Najlepšie komplexné podávače sú tie, ktoré poskytujú rastliny aj stopovými prvkami. Skúsenosti s rastúcim gooserbičkou ukázali, že na husté pôdy by mali byť komplexné kompozície vyrobené na jeseň, po zbere. Ak je záhrada na svete, potom je na jar potrebný kŕmenie.

Použite kŕmenie, vrátane postrekovania, musí byť potrebné a po očkovaní. Absencia hnojív často vedie k tomu, že sadením neberie do korene. Niekedy jeden kŕmenie nie je obmedzený – počas sezóny niekoľkokrát prispievajú.

Samostatná konverzácia si zaslúži použitie organických kompozícií. Posudzuje sa najlepšia voľba medzi nimi:

 • kompost;
 • humus;
 • Drevený popol.

Starať sa

Starať sa

V niektorých prípadoch sa používa rašelina a kostná múka. Takéto látky pôsobia jemne, ale veľmi dlho. Gooserry na nich reaguje. Čerstvý hnoj – Kotský a vták – používať, je neprijateľný. Musí byť zakázaný a až potom bude bezpečný pre kríky.

Zavedenie ekologických kompozícií je povolené pred pristátím a počas vegetačného obdobia. Preto si záhradkári si môžu vybrať najvhodnejšiu možnosť pre seba. Sú tiež schopní prispôsobiť nedostatok prospešných látok v určitom bode. Z domácich hnojív je možné kŕmiť gooseberry:

 • žehličky na burinách;
 • naplnená čerstvá tráva;
 • Verine droždie alebo záhradné vrcholy.

V jarných mesiacoch je veľmi dôležité stimulovať rozvoj obličiek a výhonkov. Na tento účel sú kríky napojené informuje o zemiakoch. Trvá na čistenie, že je potrebné v horúcej vode. Je užitočné pridať popolček na drevo. Po miešaní budete musieť okamžite nalejte hnojivo, kým nebude mať čas vychladnúť.

Príprava na pristátie Gooserry, mali by ste položiť organické. Na jeseň a zimu zakazuje a disperguje a zabezpečuje účinné opatrenia. Na 1 m2 vykládok používa:

 • minimálne 10-20 kg hnoja alebo kompostu;
 • 0,05-0,06 kg fosfátových zmesí;
 • 0.03-0,04 kg potašových hnojív.

Starať sa

Starať sa

Jarné kŕmenie začína sezóna 2 po pristátí. Musia proti rozpusteniu obličiek. V takom okamihu sú gooseberries obzvlášť dôležitý dusík. Predtým, ako je tiež dôležitý kvet dusíka, ale koncentrácia draslíka a fosforu sa zvyšuje. Špecifická verzia hnojiva je zvolená svojmu vkusu, môžu byť použité trávy.

V lete, keď sú rány vytvorené, a potom bobule, kŕmenie s intervalom 14 dní. Najčastejšie počas tohto obdobia potrebujete matné alebo bylinné infúzie. Je potrebné zastaviť kŕmenie, keď sa vegetácia zastaví. Používanie minerálnych hnojív by sa malo vyskytnúť v prísnom súlade s pokynmi. Predtým, ako je táto krajina dôkladne napojená, takže korene nie sú spálené.

Goosebers miluje a extraktívne kŕmenie. Pre nich používanie:

 • roztoky akýchkoľvek kombinácií fosfátov a potašov (saturácia 2%);
 • kyselina boritá alebo mangán, zriedený na 0,05 a 0,5%;
 • 1% močovina.

Husné kríky musia byť kŕmené a po skončení sezóny. Na tento účel sa zvyčajne uchyľujú na mulčovanie. Ak sa mulč používa bez humusu, potom sa musí dať do každého pádu uličky oddelene. Spolu s vlhkým alebo kompostom pridať malé množstvo superfosfátu a draslíka síry.

Starať sa

Starať sa

Ako orezať?

Nepredpokladajte, že starostlivosť o goosebers Bush znamená len správne pristátie a hnojivo. Normálna kultivácia bez orezávania je nemysliteľná. Sanitárne zúčtovanie sa vykonáva počas deformácie pobočiek. Môžete sa k nej vidieť v akejkoľvek sezóne. Prerezávanie pre omladzovanie sa vykonáva nielen na starých, ale aj na dlhú dobu zvyšných rastlín bez starostlivosti; robí prísne jar alebo na jeseň.

GOOSEBERRY bude rásť mimoriadne intenzívne a bude musieť byť prijatý na secateur aspoň 1 krát za rok. Dokonca aj na predchádzajúcich odvetviach sú aktívne položené bočné výhonky. V podstate sa sanitárne čistejšie kríky vykonávajú na jeseň, keď sa pohyb šťavy zastaví. V tomto bode sa môžete zbaviť všetkých extra, starej a zranenej. Pružina odrezať pevers a navyše – deformované pre studené sezóny strieľa.

Teoreticky môže byť hlavné orezávanie prenášať aj na pružinu. Ale to bráni raným začiatkom vegetácie. Je nepravdepodobné, že by niekto potešil túto prácu uprostred záhrady impregnovanej. Ak goosetrický závod na jar, strieľa okamžite skrátite, necháva len 1/3. Najslabšie odvetvia odrezali bez rovnováhy; Príliš silná nadzemná časť môže zničiť korene.

Či sa sadenice pristáli na páde musia rozhodnúť samotní záhradníci. Už to už nie je potrebné, pretože rastu zastavenie umožňuje znížiť potrebu živín. Príliš vyvinuté a veľké sadeníc, avšak šokované pre 1/3. A v južných oblastiach, ak je nízkonákladová zima pravdepodobne s častými zmenami rozmrazovania na mrazoch a späť, dokonca aj na 2/3.

Starať sa

Starať sa

Ako vytvoriť?

Správny prístup znamená formáciu v úzkom zmysle slova. Na konci druhého leta bude potrebné znížiť slabé výhonky. Silnejší – skrátiť o 50%. To umožňuje v tretej sezóne dostať silné výhonky a potom silné kríky. Výsledkom je, že plodina sa ukáže, že je maximálna. Najčastejšie to urobí, že každý rok existuje 3 alebo 4 mladé úniky rastú v rôznych smeroch. Všetky ostatné ošípané je potrebné odstrániť. 5-6 rokov, takýto Bushový režim príde do perfektného stavu. Musí byť podporovaný podľa potreby. Ak sa rozhodne pozastaviť gooserry na súpravu, postup bude identický.

Ale formácia závisí nielen od práce s nožnicami, ako často myslenie. Hrá sa dôležitá úloha a iná starostlivosť. Aby boli koreňové prasiaT, ktoré sú aktívnejšie rozvíjať, intenzívne kŕmenie a silné zavlažovanie sú potrebné, podľa ktorého Zem nezdrží. Relevantné aj zavlažovanie voči vlhkosti. S týmto prístupom bude v budúcom roku veľa proges, a medzi nimi si môžete vybrať najvýraznejšie výhonky.

Týždenné zalievanie, počnúc pružinou, vám umožní aktivovať predĺženie výhonkov. Mulčovanie udržuje hromadenie vlhkosti. Tvoria ker viac ako 5 rokov žiadny zmysel. Z tohto veku začína gooseberry aktívne fron.

Je odrezané už výhodne v rámci zdravotných cieľov a narušením danej formy, ako aj zbaviť sa nezrovnalých pobočiek – nie sú zvolené podľa veku, ale kvalitou „práce“.

Starať sa

Starať sa

Choroby a škodcov

Goosebers kríky sú dosť náchylné na choroby a invázie hmyzu, takže Spracovanie ich bude musieť urobiť. Veľmi často, problémy vytvárajú muffové rosy, je to aj sférické. To sa prejavuje pri tvorbe bielej tabule a žiadna odroda Gorge, žiadna časť závodu nie je poistená proti jeho agresii. V počiatočnom štádiu, jedno ovocie a listy sú rezané a spálené. Ak sa však proces rozšíril ďalej, budete musieť ísť do priebehu fungicídov (berúc do úvahy prípustné podmienky používania).

Ošetrenia z malých rosy by mali byť ukončené najmenej 14 dní pred odstránením ovocia. V neskoršom období môžeme oslabiť infekciu s roztokmi Sody a Tar mydlo. Akonáhle je zber zostavený, budete musieť použiť značkové fungicídy podľa pokynov. Na bobuliach sa silno odráža, že bije a na listoch. Boj proti takýmto hubám je podobný boja s guľou. Hrdzu nezničí kríky, ale dôrazne ovplyvní ich produktivitu. Jej vzhľad svedčí o prítomnosti prirodzenej nádrže infekcie. Eliminovať ho na modernej úrovni technológie, ktorú nie je možné. Fungicídy na použitie profylaxie 3 alebo 4 krát. Boj s samotnou infekciou musí byť úplne úspešný.

Stojí to tiež za strachu:

 • anthrand;
 • septorióza;
 • vertikánska;
 • Mozaika.

Štátka pred všetkými prostriedkami Whiten Shots. Môžete ho potlačiť len pred vytvorením nestály. V opačnom prípade drogy otravujú zber. Spracovanie sa koná dvakrát alebo trikrát. Použite rôzne prostriedky tak, aby kliešť nevytvára imunitu.

Kidin Currant Ticks môžu byť porazené vriacou vodou. Urob to dvakrát – skoro na jar a neskoro na jeseň. S slabou infekciou sú pacienti obličiek roztrhané a spálené. Silná infekcia eliminuje iba akaricídne reagencie. Použite koloidnú síru, ktorú nie je možné.

Starať sa

Starať sa

Ak boli vetvy pokryté machom (Lichen), na samom začiatku eliminovať porážku môže byť čisto mechanicky. S intenzívnou infekciou sa odporúča používať značkové drogy. Boj s mkhami vyrobeným:

 • deoxidácia (obmedzenie) pôdy;
 • odvodňovacie organizácie;
 • prídavné hnojivá;
 • Organizácie vykládok na svetelných oblastiach.

Nebezpečenstvo predstavuje a husí. Jej húsenice najprv jedia kvety a potom semená a plody. Bábiky sú zničené dôkladnosťou pôdy pred nástupom mrazov. Vystrašiť oheň pomáha riešeniu mydla a popola alebo odvar cibšera. V niektorých prípadoch sa používajú tisícročia a pyrmy. Podobné kontrolné opatrenia sa aplikujú proti opadovačom a pavúkmi. ClassNitsa môže byť zmätená s vostom. Paradajky, cibuľa, cesnak, Calendula, Nasturtz, Velchatsy. Ovplyvnené kríky uzdravené orezávaním. Plátky pokryté záhradnými boráncami.

Môžete bojovať s nástrojom, odstrániť hranoly. Insekticídy s použitím insekticídov. Niekedy to pomáha odrezať postihnutých výhonkov a spáliť ich. Ak je gooserry už ovocia, infekcia prahovej hodnoty je obsiahnutá koncentrovaným roztokom mydla. Gallizery potláčajú rovnako ako húsenice.

Starať sa

Starať sa

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár