Starostlivosť o Gainen Hrozno v zime

V súkromnom alebo letnom sektore môžete často vidieť doma, ktorého steny sú pokryté krásnymi kučeravými viničmi panenského hrozna. Nenávŕžajúci a odolný voči teplotám stredného pásma s príchodom jesene sa zmení farbu listov na červenej farbe, ktorá sa stane viac krajšie. Dokonca aj nováčik záhradník môže rásť na pozemku takejto živej steny, pretože toto hrozno nepotrebujú zložitú alebo drahú starostlivosť. Existuje však niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré pomôžu južnej závode vyrovnať sa aj so sibírskymi mrazmi.

Odolnosť proti mrazu

Dekoratívne hrozno nemajú svetlé farby, Jeho hlavnou hodnotou je veľké množstvo zelených a červených listov krycích povrchov. Okrem toho, bobule tejto rastliny nie sú vhodné pre potraviny a vykonávať rovnakú dekoratívnu funkciu ako listy. Vlastnosť takéhoto hrozna sú krajiny východnej Ázie a Severnej Ameriky.

Odmietané obličky nepotrebujú opelenie, sú plodní sami, pre ktoré hrozno a pomenované dievča.

Aj keď je odolnosť akejkoľvek odolnosti akéhokoľvek dekoratívneho Liana je dostatočne vysoká, ale napríklad špeciálne odrody sú odvodené pre pestovanie v Sibíri. Môžete alokovať tri hlavné typy divokého hrozna.

Prvý druh dievčenského hrozna – triocentovaný. Jeho listy sa skladajú z troch čepelí a je najvhodnejšie pre pristátie v mäkkej klíme Primorsky Krai.

Populárne odrody:

 • „Vicha“;

 • „Zlatý“;

 • „Fialová“.

Druhý stupeň je fivatyl. List takejto rastliny sa skladá z piatich malých čepelí a odolnosť proti mrazu je ideálny pre stredný pás.

Populárne odrody:

 • stena;

 • Engelman;

 • „Star Shauns“.

A posledný vzhľad je pripojený Maiden Grapes. Uvoľnené špeciálne pre dva a trojpodlažné domy, pretože jeho hlavný únik dosiahne najmenej 3 metre na výšku. Listy môžu vyzerať ako prvý a druhý typ.

Je pestovaný v akýchkoľvek klimatických podmienkach.

Je potrebné posilniť a ako to urobiť?

Na rozdiel od plodných odrôd, prinesie zvláštne hádky. Nevyžaduje špeciálne hnojivá, je ľahké sa o neho starať. Aj keď stačí zabudnúť na takýto kríky na ulici, zimná sám v neprítomnosti kritických teplôt. A ak mladé výhonky stále vyžadujú prístrešok na zimovisku, potom sa dospelá rastlina zvládne dobre za studenami.

Trochu komplikovanejšia situácia s rastlinami v hrnci, ktorá sa pestuje na verande alebo na balkóne. Najlepšie zo všetkých, samozrejme, odstrániť závod na zimu v byte. Ale ak neexistuje žiadna taká možnosť, a zimné sľubuje byť drsné, potom veľké zákazy sú dosť na to, aby viazali s určitým izolačným materiálom, a malé hrnce sú pochované do zeme tak, aby sa zem nebola zablokovaná.

Mladé výhonky musia byť odstránené z choler a ležať pod prístreškom, aby sa jemná zelena nestretli s veľmi koreňmi. Odporúča sa to urobiť po prvých mrazoch, aby si posilnili vinič a na jar poskytli maximum krásne zelené.

Pre prístrešok môžete použiť nasledujúce materiály.

 • Uzemnenie. Najlepšie je kopať v pôde trochu prehĺbenie, v ktorom preloží vinič. Vrstva dernovine, položená zhora, by mala byť najmenej 20 cm.
 • Sneh. V oblastiach s množstvom zrážok. Najjednoduchší spôsob, ako skryť hrozno, bude obyčajný sneh. Vinič musí byť umiestnený na mriežku alebo širokú dosku a urobiť kopec aspoň 40 cm.
 • Slamka, Foliage, piliny alebo husky. Tiež jednoduchý a rozpočtový spôsob. Hrozno sa zmestí na drevený substrát a vyhodí vrstvu suchej slamy s výškou najmenej 20 cm.
 • Umelé materiály. Môže to byť bridlica alebo bežec. V tomto prípade nie je potrebné použiť materiály, ktoré neprenášajú vzduch, napríklad film. Taký prístrešok len zmarí rastlina.

Tipy na zimu

  Aj keď dospelé vinice nemusia byť pokryté na zimu, stále sa musia pripraviť na chlad. Minimálna práca, ktorá by sa mala vykonať ďalej.

  • Čistenie. Dokonca aj divoké hrozno pre zimu je potrebné vyčistiť od suchých a chorých listov a vetvičiek.
  • Orezávanie. Aby sa rastlina v lete stala ešte viac svieži, stojí za to sim.
  • Podkladom pôdy. Korene panenského hrozna majú tendenciu postupne zvyšovať pôdu. Ak sa na jesenné korene začínajú vidieť, mali by byť posypané s ďalšou pôdou, aby sa neosmiali.
  • Prístrešok Mladé alebo slabé výhonky pod prírodným alebo umelým povlakom.

  Dodržiavanie opatrení starostlivosti dáva vynikajúci výsledok. A v lete verandy alebo arborov, rastlina dokonale chráni pred spaľovaním lúčov slnka a dáva príležitosť odísť do dôchodku aj v otvorenom priestore.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: