Starostlivosť o odnímateľnú stranu na jeseň

V posledných rokoch záhradníci čoraz viac rastú opravou jahody, čo umožňuje neúspešnosť šťavnatých lahodných plodov niekoľkokrát za sezónu. Ak chcete urobiť bohatú plodinu, pre túto kultúru musíte starostlivo starostlivosť. Je to zo skutočnosti, že plodenie budúcej sezóny vo veľkej miere závisí od rastlín.

Zvláštnosť

Oprava jahôd sa vyznačuje nepretržitou kvitnutím. Rastlina môže byť plodná dvojnásobná sezóna a niektoré odrody to robia častejšie. Najlepšie odrody dávajú plodiny sladkých plodov od polovice mája a na prvé mrazy. Podiel prvej plodiny zvyčajne predstavuje len 30%, ale nabudúce si záhradkári môžu zbierať 2-2.5-krát viac bobule. Takéto intenzívne ovocie vyčerpávajúce rastliny. Musí stráviť veľa sily na tvorbu bobúľ a ich spanie. Preto jesenná rastlina vyžaduje starostlivú starostlivosť. Odnímateľné odrody musia mať častejšie, častejšie, častejšie kŕmiť, častejšie uvoľniť a pravidelne odstrániť fúzy.

Ak plánujete rásť rastúce jahody v jarnom čase, potom na jeseň musíte pripraviť nové postele. Tieto práce sa vykonávajú v prvej polovici septembra. V tomto bode na Zemi potrebujete, aby čerstvú trávu, hnoj a minerálne hnojivá. Pripravil sa podobným spôsobom, záhrada poskytuje bohatý zber odnímateľných jahôd aspoň na ďalšie tri roky.

Pre už existujúce bobule, prémiová starostlivosť je odstrániť všetky extra – čo môže zasahovať do odnímateľnej záhrady jahody, aby získali silu pre plnú zimnú rekreáciu. V tomto štádiu musíte odstrániť všetky fúzy, ktoré pred zima nebude mať čas na root.

Na zabezpečenie budúcich výnosov od septembra do novembra bude kultúra vyžadovať intenzívne zalievanie, kŕmenie a mulčovanie.

Zalievanie

Rovnako ako akákoľvek vegetatívna kultúra, ktorá už bola replikovaná, opravárenské jahody v jesennom období je napojená podľa potreby. V októbri musíte vykonať tri zavlažovanie vlhkosti s periodicitou raz týždenne. Ale ak je to daždivé počasie, nemusíte to urobiť. V tomto prípade je pôda a bez umelého zavlažovania nasýtená vlhkosťou pozdĺž koreňov.

Prečítajte si viac  Apple Tree Moskva Zima

Uvoľnenie a mulčovanie

Požadovaná fáza prípravy odnímateľných jahôd na zimu sa uvoľní. Vykonáva sa v druhej polovici októbra alebo začiatkom novembra. Takáto liečba zobrazuje larvy mnohých škodcov a plesňových sporov na otvorenie vzduchu a pod pôsobením nízkych teplôt, ktoré zomrú. Jesenné uvoľnenie sa teda stáva jedným z fázami prevencie chorôb bobule kultúry a poškodenia hmyzu.

Podkord

Aby sa rastlina získala silu po aktívnom plodovaní, potrebuje kŕmenie. Hnojivá prispievajú v septembri-októbri. V tomto momente nie sú potrebné dusíkové bobuchy: spôsobuje rýchle zelené hromadné rozšírenie. V jesennom období je plná skutočnosti, že mladé výhonky nebudú mať čas na rast chladného počasia, čo môže viesť k smrti krídla.

V tomto čase je najlepšie využiť špecializované hotové komplexné kompozície. Prípravy sú vhodné s označením „jeseň“ alebo „jeseň“, vyrábajú väčšinu známych výrobcov. V takýchto zmesiach sú všetky látky potrebné pre záhradné plodiny v optimálnych pomeroch. Môžete tiež variť jesenné kŕmenie na vlastnú päsť. Ak to chcete urobiť, miešať sulfát draslík a superfosfát v pomere 2 až 3. Zmes je opakovane rozptýlená medzi krídlami, zblízka, potom je to veľa. Plantation musí byť prefed na rýchlosť 50 g kŕmenia pre každý meter štvorcový.

Môžete si dať bobule zmesou organických a minerálov. Na jeseň sa zmes 2 st. L. Superfosfát, 1 šálka dreveného popola prášok a zriedený zväzok (1 l na vedierku vody).

Nuansy orezávanie

Pokiaľ ide o konvenčnú záhradu jahody, DACROOMY nemajú konsenzus o tom, či je potrebné znížiť fúzy na jeseň. So opravou sa nevyskytujú žiadne spory. Orezanie tejto rastliny sa vykonáva len vtedy, ak to potrebujú jahody.

V každom prípade sa plné orezávanie opravárenských odrôd neodporúča, strawberry by nemala byť ponechaná. To opakovane znižuje obdobie plodnia v budúcom roku. Jediná vec, ktorá musí byť odrezaná z opravných jahôd po príchode prvých mrazov je oneskorená kvety.

Prerezávanie je lepšie stráviť špeciálny secateur alebo ostro ostré nožnice. Neobviňujte fúzy, kvety a listy s rukami. Práca by sa mala vykonať čo najmenej, snaží sa poškodiť korene. Vzdialené rastlinné zvyšky sú najlepšie vložené do kompostu. Nechajte ich na postele by nemali byť, pretože to môže spôsobiť vzhľad huby.

Prečítajte si viac  Vlastnosti vakcinácie Apple Tree

Liečba

Ak sa počas jarného letného obdobia, rastlina čelil problémom s problémami chorôb alebo aktivity škodcov hmyzu, potom riziko, že sa problém bude opakovať. Hmyzové larvy a spóry húb, ohromujúce v zemi, s prvým aktiváciou tepla a začne ich deštruktívne aktivity.

Takže sa nestane, použitie pesticídov. Jesenné striekanie je absolútne bezpečné, pretože na dlhé zimné mesiace sa drogy rozpadnú a spolu s rozmrazenými vodami budú vyvedené z zeme. Výber konkrétnych prostriedkov závisí od toho, čo sa ochorenie stretlo s jahodami.

Takže, od impulznej rosy pomoci:

 • Sulfarid: 2 ST. L. Liečivo je chované v vedre vody a strávi striekanie v septembri;
 • Koloidná síra: 100 g látky na vodnom veže, liečba sa vykonáva na začiatku jesene.

Od špinenia a hniloby používajte:

 • „TOPAZ“: Pracovná konštrukcia je pripravená na základe 1 ampulky kvapaliny rozpustenej u 10 litrov studenej vody;
 • „Nitrafen“: Bush podlieha liečbe, ako aj pod nimi pôda (pre toto 200 gramov sú chované v 10 litrov vody).

Z škodcov z záhradných jahôd používajú iné formulácie.

 • „Metaldehyd“. Bojovať s slimákmi a slimákmi. Na spracovanie jedného metra štvorcového substrátu je dosť 5 g.
 • „Carbofos“. Pomáha kliešťom. Roztok sa pripraví z 75 g prípravku rozvedeného v vedre vody.
 • „Aktellik“. Šetrí z bieleho baru a weevil. Ak chcete zničiť larvy hmyz 2 ml, prostriedky sú chované v vedre vody.
 • Fas. Vysoká účinnosť je pripravená rýchlosťou 5 ml kompozície na 5 litrov vody.

Ak sa rastliny pre vegetačné obdobie nenarazili na choroby a neboli napadnuté škodcami, pre ich prevenciu je lepšie zvládnuť bezpečné prípravy:

 • Stimulátory rastu zirkónu a epínu;
 • Prírodné obrancovia bobuľových plodín „PhyToverm-M“ a „herec“;
 • Efektívne mikroorganizmy: nasýtia substrát užitočnými stopovými prvkami a tvoria priaznivé pre rast koreňov mikroénu.

Príprava na zimu

Na pristátie odnímateľných jahôd sa nezrazili na zimné mesiace, ešte pred nástupom stabilných mrazov musia byť skryté. Je potrebné vykonať tieto manipulácie ihneď po odstránení všetkých suchých listov, posledného kŕmenia a hojnej vlhkosti ziskové zalievanie. Nemali by ste sa však ponáhľať na krytie postele: je lepšie robiť tieto manipulácie po prvých mrazoch. Bush podstúpil nevýznamné mínus Teploty budú dôkladnejšie a ľahšie bude mať zimu.

Prečítajte si viac  Tomato Amber Rossel

Odnímateľná jahoda je pokrytá vrstvou mulčového 10-15 cm. Zároveň nie je potrebné zatvoriť samotné kríky, ale zem okolo nich, potom bude ochrana najúčinnejšia. Výber materiálov pre zimné mulčovanie sa líši.

 • Pynik alebo ihla. Ihličnaté ihly sa nedotýkajú a nie sú vlhké, takže vytvárajú účinnú ochranu pôdy pred sušením a zmrazovaním. Okrem toho, miešanie s pôdou, ihly robia substrát viac voľnejšiu a priepustnú vodu.
 • Slamka. Efektívny materiál, ktorý drží teplo na dlhú dobu a tiež pomaly rozkladá. Miešanie s pôdou, obohacuje pôdu užitočnými makro- a mikroúlementmi, čo prispieva k zvýšeniu jej plodnosti. Avšak, slama má hmatateľnú nevýhodu – priťahuje potkany, myši a iné hlodavce.
 • Kompost. Dobrá obrana odnímateľnej jahody poskytuje prevíjaciu organickú hmotu, získanú počas rozkladu zvyškov rastlín. Udržiava srdečne teplú, šetrí kultúru z mrazov. A okrem toho znižuje riziko poškodenia kultúry na plesňových infekciách. V jarnom čase vykonáva dobré kŕmenie.
 • Suché listy. Tento materiál môže byť použitý len vtedy, ak sú listy úplne zdravé. Ako rozklad, obohacujú pôdu živinami. DÔLEŽITÉ: Tento spôsob úkrytových lôžok je relevantný len v regiónoch s drsnými zimami. Ak je zima mäkká a surová, potom padlé listy sa začínajú otáčať a spôsobuje aktívnu reprodukciu húb.

Stripping jahody na zime môže byť materiály umelého pôvodu, ako napríklad Spunbond. Materiál musí byť nainštalovaný na nainštalovaných nízkych oblúkoch alebo kolíkoch. Ak si dal Agrofiber priamo na rastliny, potom v miestach kontaktu s listami jahody sa určite dostanú von.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: