Strawberry Albion

 • Autori: Americký výber, Kalifornia
 • Chuť: Sladké, ale nie je znázornené, s pikantnou kyselinou
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 30-50 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 1-2 kg s krovím
 • Oprava: Áno
 • Účel: Univerzálny
 • Popis kríka: priemerný, silný
 • Bery: Jasný karmín, lesklý

Pozrite si všetky charakteristiky

Univerzálna rôznorodosť jahodovej Albion je považovaná za nové. Krátkodobé obdobie tohto typu záhradnej kultúry bolo možné získať popularitu z mnohých letných obyvateľov, vrátane profesionálnych záhradkárov. V Rusku sa tento druh pestujú v regiónoch s rôznymi klimatickými.

História odstraňovania odrôd

Albionová odroda bola vyvinutá zástupcami Univerzity v Kalifornii v Davisovi. Táto inštitúcia je všeobecne známa vďaka výskumu záhradných jahôd. Tvorcovia odrôd sú považované za Kirk Larson a Douglas Show. Ak chcete získať jahody albion, odborníci prekročili rôznorodosť diamante a odrody registrované pod číslom 94.16-1.

Popis odrôd

Rastlina môže byť určená masívnym lístkom natretým hustým, zeleným. Lesklý povlak. Huby silná, stredná výška. Veľkosti 20×30 Centimetre (výška a šírka). V nadbytku dusíkatých hnojív, kríky výrazne presahujú vyššie uvedené parametre, čo negatívne ovplyvňuje kvalitu a množstvo plodín.

Kvety masívne a silné. Vychádzajú nad zemou a lístím. Odrezky strednej dĺžky. Jedna z rôznych vlastností – malé, zaoblené zuby pozdĺž okrajov listov. Charakteristické vlastnosti sú anthococian maľba výstuže a vstup zelenej hmoty.

Načasovanie dozrievania

Vzhľadom na opravu sa plodnosť záhradných jahôd môžu natiahnuť celú sezónu. Úroda sa zozbiera čoskoro, prvé bobule sa točia približne 3 týždne po kvetoch na kvetoch.

Na území južných regiónov je prvý zber zostavený na konci jari. Druhá vlna plodovania spadá do prvého desaťročia júla. Tretíkrát sú bobule vnímané do konca leta a posledná, štvrtá vlna – polovica septembra.

Presné termíny závisia od poveternostných podmienok v regióne. Na severe môže byť špičkový omrvovanie presunúť niekoľko týždňov. Ak sa zima začína čoskoro, strawberry bude musieť byť pokryté zelenými bobuliami, pretože nemajú čas na rast.

Výnos

Z jedného kríka je možné zozbierať od 1 do 2 kilogramov ovocia, ale v priemere je to od 400 gramov do 1 kilogramu záhradných jahôd. Tento ukazovateľ označuje vysoký výnos. High Berries High Freight. Vintage ľahko toleruje dlhodobú dopravu.

Bobule a ich chuť

Tvar jahody. Ako starnutie, nasýtená farba karmínov sa stáva. Lesklý povrch bobule, hmotnosť sa líši od 30 do 50 gramov. Niekedy sú kópie 60 gramov. Veľké rozmery. Zrelé ovocie majú sladkú, ale nie mučenú chuť, s príjemnou a jemnou kyselinou kyslou. A tiež trieda sa môže pochváliť chuťou a nasýtenej aróme.

S náležitou starostlivosťou o záhradnú kultúru vo vnútri nebude prázdnota. Mäso tesné a šťavnaté, jasne ružové. Zozbieraná plodina môže byť dlhodobo skladovaná bez straty komoditného vzhľadu.

Vlastnosti pestovania

Pri pestovaní odrody sa musí každé 3-4 roky zmeniť miesto pristátia. Rastlina ľahko toleruje sucho. Je ťažké starať sa o kríky, takže albion sa odporúča kultivovať len skúsených záhradkárov. Medzi krídlami, musíte ponechať medzeru 40 centimetrov a medzi radmi – 60 centimetrov. Kultúra sa môže pestovať v skleníku. Nadmerne intenzívne zavlažovanie vedie k tomu, že plodina stráca chuť.

Výber miesta a prípravy pôdy

Jahodová alkosť výhodne rastie na území teplých oblastí. Pristátie na jar alebo na jeseň. Kríky by mali mať čas na koreň pred príchodom mrazov a v novej sezóne začnete potešiť zber. Ak sa odroda kultivuje na severe, závod na rastliny. Prvé kvety sú odstránené do jahody.

Perfektná oblasť pre záhradné jahody – dokonca aj s miernym svahom osvetlením lúčov slnka a chránených pred návrhmi. Pôdové kŕmne organické kompozície. Pre vyčerpané pôdy používajte 2 lopaty hnojív na meter štvorcový.

Opeľovanie

Odroda má kvety pre mužské a ženské typy, vďaka ktorým je opelené nezávisle. Biele lístky. Šálka ​​sa skladá z 5-8 lístkov, malej konkávnej.

Podriadený

Pre albion o ovocnú kultúru je dôležitá pre pravidelné kŕmenie. Vzhľadom k funkciám opravy, rastlina neustále potrebuje živiny na vytvorenie ovocia. Odborníci odporúčajú použitie tela: hnoja, litring vtákov, Korovyat, kompost. Pri výbere tekutých kompozícií, jahody hnojili raz za 2-3 týždne.

Minerálne hnojivá sa používajú a vstúpia do 3-krát za sezónu.

 • Akonáhle sa objavia mladé listy, podlahový litrový karbamidový roztok na jednom kríku je zavedený do zeme.

 • Druhé časové kŕmenie sa používa pred začiatkom kvitnutia. Riešenie sa pripraví: lyžička sulfátu a 2 lyžice nitroammofoski sa rozpustí v vedre vody. Na každom kríku používajte 0,5 litrov zloženia.

 • Akonáhle je obdobie plodovania končí, zvolil kŕmenie dreveného popola (1 šálka) a nitroposkov (2 polievkové lyžice). Tieto zložky sa rozpustia v 10 litrov vody. Spotreba – 1 liter na rastline.

A táto odroda reaguje pozoruhodne na extraktívne hnojivá. Profesionálne záhradkári sa odporúča na začiatku jari, aby sa vykonali rozprašovacie riešenie mangánu sulfátu. Vysoká účinnosť demonštruje kyselinu boritú. Použitie močoviny do konca leta.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Albion Albion má nízku odolnosť proti mrazu, v súvislosti s týmito bobule plantáž je potrebné zahrnúť pred príchodom zimy. Chráňte záhradné jahody vo všetkých regiónoch, dokonca aj v tých zemepisných šírkach, kde je zima teplá a krátka. Dokonca aj krátkodobé zmrazovanie môže spôsobiť smrť rastlín. Ak je snehový kryt príliš tenký, musíte použiť špeciálne krycie materiály.

Choroby a škodcov

Táto špecifikácia má vysokú vrodenú odolnosť voči bežným ochoreniam a infekciám. Napriek tejto charakteristike sa odporúča pravidelne produkovať profylaktickú liečbu. Postup sa odporúča, aby vykonal na jar potom, čo sa mrazy ustúpili, a sneh sa roztavila. Prípravky „Glocladín“ a „fytosporín“ sa používajú počas kvitnutia.

A môžete tiež pripraviť liečebné zloženie sami. Proporcie na vodnom veže – 30 kvapiek jódu a 40 gramov ekonomického mydla. Takéto riešenie môže významne zvýšiť odolnosť jahôd na choroby.

Aby bolo spracovanie najúčinnejšie, pre každú chorobu alebo parazit, ktorý potrebujete použiť špecifický. Napríklad, koloidné riešenie síry pomôže zbaviť sa jahody tick. Proti slimákom používa Ash alebo MetalDehyd.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

V procese pestovania Garden Jahody Albion dáva malé množstvo fúzy. Maximálny počet z nich je pozorovaný u mladých kríkov. Fúzy môže byť zakorenené priamo na pozemku. Masívne a zdravé kríky môžu byť rozdelené a osivo. Toto je najbežnejší spôsob, ako na plemeno jahody. Metóda chovu osiva sa nepoužíva, pretože trvá veľa času a samotný proces je zložitý a pracný. Okrem toho, ovocie stratia odrodové vlastnosti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár