Strawberry alfa

 • Autori: Kokinsky Podpora Ibcip, Rusko
 • Názvy synonymá: Fragaria Ananassa
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 25-35
 • Stupeň výnosu: veľmi vysoko
 • Výnos: 11.0-12,0 t / ha
 • Oprava: Áno
 • Načasovanie dozrievania: Neskoro
 • Účel: Čerstvé použitie, recyklácia (šťava, džem, džem, atď.)

Pozrite si všetky charakteristiky

Alpha je rôzne jahody, odvodené Cokinskym podporným bodom VTISP. Rozmanitosť sa stala výsledkom jahodového prekvapujúceho Olympiádu a festivalu harmančeka. ALPHA Strawberry Care nespôsobuje problémy, ale niektoré pravidlá by sa mali dodržiavať.

Popis odrôd

Alfa vysoko odolný Bush, Medustady, má hrubé lístie. Listy sami sú malé, s galtastickými hranami, svetlé zelené sfarbenie. Odroda je charakterizovaná priemernou množstvom fúzy štandardnej dĺžky a ružovko zeleného odtieňa. Zásuvky silné, dobre zakorenené.

Načasovanie dozrievania

Blossom začína uprostred alebo koncom júla. Alpha teda označuje odrody v neskorom dozrievaní.

Výnos

Odroda je charakterizovaná vysokým výťažkom, zložkou 11-12 t / ha.

Bobule a ich chuť

Ovocie veľké, majú červenú farbu, ich forma – oválu, a hmotnosť – 25-35 g. Dužina je hustá, šťavnatá, chuť kyslej sladkej. Výhodou bobule je ich dobrou prepravovateľnosťou, čo umožňuje pestovať jahody nielen na súkromné ​​použitie, ale aj na predaj. Účel bobúľ – univerzálny: môžu byť konzistentné s čerstvým a tiež procesnou šťavou, džemom, kompozíciou a požiadať o iné kulinárske účely.

Vlastnosti pestovania

ALPHA Strawberry Care nie je odlíšená ťažkosťami. Odroda je charakterizovaná dobrou zimnou odstraňovanosťou a vysokou odolnosťou voči suchu, takže je dovolené rásť na väčšine Ruska a v severných a horských oblastiach Škandinávie.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pri pohľade na Alpha odroda sa odporúča v máji, je lepšie si vybrať večer, ráno alebo zamračený deň. Je to najlepšie pre sedenie na miestach, kde zemiaky, uhorky, paradajky. Treba sa vyhnúť sedadlám s plytkým posunom podzemnej vody.

Optimálny systém pristátia na kompaktnej oblasti je 70×35 cm. Po výsadbe by sa sadenice mali dobre vylievať, dostatočne 3 litre vody pre každý krík.

Opeľovanie

Na každom kríku počas obdobia kvitnutia sa vytvorí veľa kvetenstiev – 7-9 jednotiek. Každá kvetenstvo má niekoľko zvlnených kvetov. Tak je to samo-triediaca odroda, ktorá nevyžaduje lezenie za polievku.

Podriadený

Väčšinou alfa potrebuje hnojivo na jar. Počas tohto obdobia je lepšie používať superfosfáty, ľudské látky alebo organizácie na kŕmenie. S kvitnutím budú vysoké náradie draslíka. Posledné hnojivo sa vykonáva po zbere, ako dodatočná výživa v tomto období sú vhodné organové minerály, očné vtáky alebo zväzok.

Strawberry alfa

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

Strawberry alfaKvasinkaStrawberry alfaKyselina boritáStrawberry alfaAmoniakStrawberry alfaPopolStrawberry alfaJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Zimné sporné odrody je pomerne vysoké, ale pre pohodlnejší obsah by mala byť rastlina pripravená na zimu. Takže, na jeseň, poškodené a staré listy by mali byť eliminované a vyrobené rašelinísk alebo kompostu ako mulčovanie. Odporúča sa trochu rastlín.

Pri pestovaní kultúry v chladnej zóne s malým množstvom snehu sa odporúča bust kríky s netkaným materiálom, a stojí za to osviežiť od ostreľovania filmu, pretože rastliny môžu byť uložené pod ním.

Choroby a škodcov

Alfa jahody môže byť ľahko ovplyvnený hnedým a bielym bodkovaným, stupeň má relatívnu rezistenciu pred sivou hnilobou. Pre prevenciu by sa malo vyhnúť hustým pristátiam.

Prezentovaný stupeň môže byť geek-bronz-bronz, weevil, jahody a pawroom tick. Prostriedky na ochranu pred týmito škodcami sú stúpanie cesnaku, cibuľa, pyrms. Ak je Bush už ohromený hmyzom, je potrebné uchýliť sa k insekticídom.

Strawberry alfa

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

Strawberry alfaZverStrawberry alfaBellenkaStrawberry alfaMravceStrawberry alfaSlimákStrawberry alfaRoztočStrawberry alfaNevadickýStrawberry alfaVýletyStrawberry alfaChrobák

Strawberry alfaBuuray SpottyStrawberry alfaHnilobaStrawberry alfaSpotyStrawberry alfaKrútenie listyStrawberry alfaSušenieStrawberry alfaOtvory v listoch

Reprodukcia

ALPHA GRADE JE POTREBOVAŤ TROCH METÓDY.

 1. Semená. Toto nie je najvýhodnejší spôsob, ale záhradkári, nebojte sa ťažkostí, môžu vyskúšať reprodukciu semienmi. Aby to urobili, urobte semená v zime, nie silne zvolené do zeme. Ďalej pokrývajú balenie filmom a po 2-4 týždňoch očakávajte vzhľad výhonkov. Pravidelne vodu strieľa a organizujte ich dobré osvetlenie. Nezabudnite na ďalšiu komplexnú výživu. Keď sa objaví 4-5 listov, výhonky môžu byť vysadené v otvorenej zemi.

 2. Usami. S touto metódou reprodukcie si vyberte najproduktívnejšie materské kríky, nechajte na nich 3-5 mesto a znížiť ich, keď sú zásuvky zakorenené. Odstráňte rozety v kazetách alebo v otvorenej pôde až do začiatku augusta a potom transplantáciu na trvalé miesto.

 3. Deliaceho kríka. Výborné kríky vo veku 3-4 rokov sú vybrané pre divíziu. Optimálny čas na túto manipuláciu – august. Zvoliť zvolenú inštanciu, opatrne ju rozdeľte na zásuvky a zaspíte na nové miesto. Takéto kríky vyžadujú obvyklú starostlivosť a ochranu pre zimu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár