Strawberry Cabrillo

  • Autori: USA
  • Názvy synonymá: Cabrillo, Cabrillo
  • Chuť: sladký
  • Veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť: 32 gr
  • Výnos: 1,5-2 kg s krovím
  • Oprava: Áno
  • Výhody: Dlhodobé skladovanie
  • Účel: Univerzálny
  • Popis kríka: vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Cabrillo – jeden z najnovších stupňov záhradných jahôd. Kvôli jeho vlastnostiam, ako je napríklad vysoký obsah potrebných látok, vrátane beta-karoténu (vitamín A) a kyseliny askorbovej (vitamín C), univerzálnosť a vysoký výnos, je už populárny so záhradkami.

História odstraňovania odrôd

Americkí chovatelia show a Larson pracovali na tvorbe tejto rôznych jahôd na niekoľko rokov. Cabrillo bol vytvorený v roku 2008 prekračovaním niektorých licenčných dosiek z záhradných jahôd, ktoré priniesli tí istí vedci skoro, a dostali svoje krstné meno 8.181-1, potom bol nahradený CN236. Od roku 2009 sa v jednej z častí Kalifornie, experimenty intenzívne vykonávali, aby sa viackrát kópia násobila. Štúdie ukázali pozitívny výsledok – všetky odrodové vlastnosti rastliny pretrvávali počas chovu. Konečne som to presvedčil, chovatelia začali postup pre registráciu jahôd pod jeho oficiálnym menom Cabrillo. V roku 2016 dostala Univerzita v Kalifornii patent na nový druh záhradného jahody vhodného pre titul toho najlepšieho.

Popis odrôd

Strawberry má dosť vysoké kríky, ktoré sa vyznačujú prítomnosťou bohatého hrubého lístia a ich polohy (sú to viacformástniko). Listy malých veľkostí, hustých a mäkkých, charakterizovaných jasnou zelenou farbou a špeciálnym lesk, podobne ako tuk. Rovnako ako list plechu mierne konkávny a trochu zhoršuje bližšie k okraju. Rastlina má veľké snehovo biele kvety a vysoké multi-graf. Cabrillo uvoľňuje mierne množstvo fúzy, takže nebudú žiadne problémy s jeho chovom.

Načasovanie dozrievania

Cabrillo patrí do rastlín so stredným plodovaním. Blossom spadá na konci mája – začiatkom júna a prvé bobule sa už môžu zozbierať v polovici júla. Vzhľadom k tomu, táto odroda je odnímateľná, plodné kríky sú stabilné počas leta, av južných regiónoch je možné dosiahnuť posledný úrodu aj v septembri.

Rastúce regióny

Tento druh v Rusku začal pracovať nedávno, preto neexistujú žiadne spoľahlivé informácie o svojej zimnej odolnosti a tečení na poveternostné podmienky. Odporúča sa pestovať kultúru na miestach s krátkym letom, napríklad v Sibíri alebo na Ďalekom východe.

Výnos

V závislosti od klímy a starostlivosti je rastlina ovocie rôznymi spôsobmi. Maximálne množstvo bobúľ môže dosiahnuť 3,7 kg z jedného kríka, ale je možné len vďaka ideálnej agrotechnológii, pravidelným kŕmím a nepretržitým dohľadom životného prostredia. V štandardných podmienkach a s náležitou starostlivosťou, jedna jednotka prináša približne 1,5-2 kg ovocia.

Bobule a ich chuť

Táto trieda dáva krásne ovocie, ktoré vyzerajú veľmi atraktívne. Každý z nich váži 32 g a oddelené vzory dosiahnu 50-60 g a ďalšie. Buničina je veľmi šťavnatá, hustá, má dobrú konzistenciu a žltkasté semená sú len mierne v nej ponorené. Bobule jasne červeného odtieňa s ound reflation, v rezu farbe sa stmavnú.

Ovocie sa vyznačujú vynikajúcou arómou, viac nasýtenou ako iné odrody. Chuť palety je impozantná, sladkosť je vyslovovaná s tenkými tonickými poznámkami. Treba pripomenúť, že je potrebné vyskúšať bobule len s ich plným zrením, inak nádherná chuť sa zdajú mediocre.

Vlastnosti pestovania

Cabrillo sa odporúča presadiť koncom mája – začiatkom leta. Ak chcete získať rýchly úrodu, je lepšie zvoliť si uvoľnenú pôdu. Rovnako ako vynikajúce výsledky, rastlina ukazuje počas kultivácie v skleníkoch alebo filmových prístreškoch, kde sa predtým nestali paradajky alebo zemiaky.

Saidlá musia byť umiestnené 30 cm od seba, a medzi lôžkami by sa mali zachovať vzdialenosťou najmenej 60 cm – to je spôsobené prítomnosťou fúzy a koreňového systému kabrillo odrody. Odporúča sa zasadiť kríky smerom k severu na juh, dodržiavanie objednávky šachovnice.

Výber miesta a prípravy pôdy

Táto odroda pre svoje dobré dozrievanie preferuje plodné voľné pôdy. Počas výberu miesta vykládky je potrebné venovať pozornosť vynikajúcemu osvetleniu postele, takže rastliny nepokrývajú tieň, oblasť musí byť chránená pred silným poryvom vetra, majú dobrú cirkuláciu vzduchu.

Pred pristátím musí byť starostlivo pripravené miesto. Po prvé, malo by sa čistiť z burín, pridať vedierku kompostu alebo humusu, môže byť tiež vyrobený asi 300 g na meter štvorcový drevený popol.

Je dôležité si uvedomiť, že plodina pri dozrievaní pádov na zemi varovať ovocie z hniloby, je potrebné vykonať mulčovanie s seno alebo pilinou.

Opeľovanie

Strawberry Cabrillo má valcované kvety, takže v ďalších procesoch hlasovania nepotrebuje.

Odolnosť proti mrazu

Táto trieda toleruje zimné počasie, ale stále sa odporúča pre mrazy na výskyte mrazov, aspoň vrstvu slamy alebo napnika. Ak je príležitosť, záhradkári poradenstvo zaručujú strach agrovolok.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Choroby a škodcov

Tento druh jahody nie je prístupný mnohým chorobám, ktoré sa vyznačujú množinou iných odrôd tejto kultúry. Napríklad, malikovateľná rosa alebo špina žiadna škoda Carbill prinesie.

Ale fytoofluoróza jahôd nie je oveľa stabilná, takže aspoň niekoľkokrát v sezóne by mala byť vykonaná preventívnymi opatreniami, aby sa zabránilo tomuto ochoreniu.

Rôzne hmyz môže tiež zaútočiť na kríky, ako je slovo, weevil, jahody tick. Z takýchto škodcov sa môžete zbaviť striekajúcich rastlín podľa ľudových prostriedkov, napríklad odrezanie zamatových kvetov.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Môže byť chov babrillo dvoma spôsobmi.

Najjednoduchšie je použitie fúzy. Výhonky musia byť na začiatku júna oddeliť, po čom je asi 4 cm do úrodnej pôdy v hĺbke, pravidelne zavlažovanie. Keď sú už vytvorené malé kríky, je lepšie sa pohybovať v plastových šálkach, takže rastlina sa bude úspešne prispôsobiť následnému mieste.

Ďalšia metóda reprodukcie tejto odrody je divízia. Ak to chcete urobiť, vyberte si zrelé zdravé kríky staršie ako 3 roky. Ostrý objekt sa rozobe po 3-4 častiach s normálnym koreňovým systémom a niekoľkými listami na každom, po ktorom sú ponorené do pôdy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: