Strawberry Chamor Tourusi

 • Autori: Japonsko
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: veľmi veľký
 • Hmotnosť: 80-90 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: od 1,2 do 2 kg s krovím
 • Oprava: Nie
 • Načasovanie dozrievania: Neskoro
 • Popis kríka: veľký, husto front, šíriť
 • Bery: Tmavo červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Napriek tomu, že stupeň Chamor Tourusi vie z krajiny vychádzajúceho slnka, nádherne uviazol v rôznych regiónoch Ruska. Tento typ jahôd má mnoho výhod v porovnaní s inými bežnými druhmi.

Popis odrôd

Jedna zo špeciálnych charakteristík odrody – veľké a vlnité listy natreté v jasnej zelenej. Grandors Rastliny rastú rýchlo po pristátí. Objemové kríky a roztierateľné, s bujnou vegetáciou. Vyrastú až 30-40 centimetrov. Kvety, podobne ako samotné výhonky, silné a vysoké, od 0,6 do 0,8 centimetrov v priemere. V prvom roku života Bush rastliny tvoria len 1 kvitnúce, a od budúcej sezóny sa ich počet zvyšuje na 10-15 kusov.

Korene sú dosť silné a mocné, aby sa vyrovnali s hustou zelenou hmotnosťou a veľkými rastlinami. Fúzy vytvorený v malom množstve, ale s ich pomocou môžete pravidelne aktualizovať plantáž berry.

Načasovanie dozrievania

Dozrievať bobule neskoro a obdobie plodnia začína od konca júla a trvá až do polovice posledného letného mesiaca. Jahodové ovocie len raz za sezónu.

Výnos

Japonský stupeň bude potešiť vysoký výnos. Z jednej rastliny je možné získať od 1,2 do 2 kilogramov ovocia, ktoré nie sú prenesené žiadne problémy s dlhou dopravou.

Bobule a ich chuť

Formulár v ovocí sa môže líšiť, spĺňajte obe zaoblené hrebeň a zaoblené kužeľové. A tiež často sa stretli s zloženými bobuľou. Veľké bobule, ktoré môžu vážiť od 80 do 90 gramov. Staršie ovocie sa stávajú burgundskym, s Terracotta Tint. Najväčšie bobule sa zbierajú v prvom ročníku plodovania.

Ak sú záhradné jahody úplne zrelé, buničina sa stáva ružovou a veľmi šťavnatou. Hodnotenie kvality chuti – 4,5 bodu a 5 maximum. Chuť sladká s príjemnou kyslou chuťou. Okrem vysokých gastronomických vlastností je jahodová vôňa.

Vlastnosti pestovania

Na jednej časti kríkov je možné pestovať 6 rokov. Fúzy sú k dispozícii, ale v malých množstve. Vďaka zimnej ťažkosti môže byť trieda vysadená v chladných oblastiach. Veľké veľkosti rastlín zaväzujú si vybrať priestranný pozemok pre nich. Medzi krídlami, musíte ponechať aspoň 50 centimetrov priestoru, medzi radmi – 80 centimetrov. Pri výbere schémy viacstupnej schémy sa vykonáva pristátie 35×60 centimetrov. Jahoda preferuje priemernú intenzitu zavlažovania.

Je nemožné ponoriť centrálnu zásuvku, negatívne ovplyvní zdravotný stav rastlín. Mladé sadenice sú hojne zavlažované a zem je namontovaná okolo. Ďalšia ochranná vrstva pomáha udržiavať požadovanú úroveň vlhkosti, a tiež si zachováva pôdu po záchrane.

Na použitie Mulching:

 • Slamka;

 • čip;

 • suché lístie;

 • piliny;

 • Hvvoy.

Okrem organického mulčovania odporúčajú použitie špeciálnych materiálov na opakované použitie. Hustí netkané plátna nedávajú buriny, aby rástli, a bobule – dotknúť sa Zeme. Kontakt s pôdou spôsobuje rozvoj mnohých chorôb.

V záujme plodiny odôvodnené všetky očakávania, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá AGROTECHNYKOU:

 • Pozemok by mal byť vždy čistý, bez vážiacich rastlín, zvyšky rastlín koreňov a iných odpadkov;

 • Na plodnej oblasti sa celá fúzy odstráni tak, že neberú silu z rastliny a nevykurovali plantáž;

 • Voda jahody 2-3 krát týždenne, frekvencia zavlažovania závisí od poveternostných podmienok, je potrebné vyhnúť sa sušeniu hornej vrstvy Zeme, a tiež pohodlne používať kvapkové zalievanie;

 • Ovocné kultúry potrebujú pravidelné kŕmenie.

Výber miesta a prípravy pôdy

Garden Strawberry Chora Turecko sa cíti skvele na priestranných a osvetlených oblastiach. Crickerces s plodnou a ľahkou pôdou perfektne. Nie je možné umožniť stagnáciu vlhkosti, takže nížiny nie sú vhodné. Pre výsadbu sadeníc vyberte jednu z príslušných období: na jeseň (v auguste) alebo na jar (v apríli).

Pozemok je nevyhnutne pripravený vopred, približne 2-3 týždne pred začiatkom práce. Okrem čistenia a záchrany, prízemných krmív. Široká distribúcia získala organické. Meter štvorcový používa od 7 do 8 kilogramov kompostu alebo humusu. Ďalšia spoločná zložka – drevený popol vo výške 0,5 litrov na meter na štvorcovom.

Opeľovanie

Japonská odroda v dodatočnom opeľovaní nepotrebuje od Hayl tokov.

Podriadený

Chuť a vzhľad bobúľ dôrazne závisí od pravidelnosti výroby kŕmenia. Živné prvky sú potrebné nielen na tvorbu bobúľ, ale aj pre hrubú zelenú vegetáciu. Pri použití hnojív je dôležité dodržať dávkovanie a vybrať správny čas na to.

Súhrnné dodržiavanie nasledujúcej schémy aplikácie hnojív:

 • Na jar, pred začiatkom kvitnutia;

 • Po vytvorení bariér;

 • Po zbere, v lete;

 • jeseň, takže rastliny rastú pred zimovaním.

Prvýkrát sa živinatívne prvky privádzajú po rušivé a čistiace kríky zo starých listov. V tejto dobe, rastlina najviac potrebuje dusík, ktorý je potrebný na zvýšenie bujnej vegetácie. Na kŕmenie si môžete pripraviť kompozíciu založenú na kuracie podstielke: 0,2 g produktu sú rozvedené v 10 litrov vody. Hnojivo musí stáť za 24 hodín, po ktorom môže byť kombinovaný s zavlažovaním.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Jahoda z krajiny rastúceho slnka môže vydržať mrazom do 25 stupňov Celzia. Niektorí záhradníci zabezpečujú, že pod hrubšou vrstvou snehu, kríky ľahko padajú a s mínus 35 stupňov. Ak v oblasti predĺžená zima a stĺpce teplomeru klesnú pod 25-30 stupňov, kríky sú výhodne pokryté slamou, zlatou alebo opakovane použiteľnou netkanou textíliou.

Choroby a škodcov

Záhradná kultúra má priemernú odolnosť voči hnilobe a rôznym hubovým ochoreniam. Jahody často útočia na hnedé a biele škvrny. Ovplyvňujú koreňový systém, takže rastlina zraniteľná. Príznaky chorôb – škvrny na listoch a zhoršovanie vzhľadu bobule.

Preventívna liečba sa vykonáva na jar, predtým, než sa rastlina začne kvitnúť. SUMEY POUŽÍVAŤ DRUHY PROTI HORUS HUBU, „OXYCH“, „RIDOMIL“. Tieto kompozície tvoria silnú ochrannú bariéru, nedajú sa vyvíjať choroby. Okrem toho môžete nalejte zeminu s roztokom jódu. Variť ho dosť ľahko na pridanie 20 kvapiek vo vodnom veže.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Camora Tourusi Rôzne je obvyklé, že sa množia fúzy. Ak chcete vyplniť miesto vo veľkosti jednej väzby, bude stačiť 10 puzdier. S kompetentnou starostlivosťou, jeden maternicový rastlín tvorí od 5-7 do 8-10 zásuviek. Rýchlo root a root na nových miestach, už v prvom roku rastu môže dať bohatý úrodu.

Ak chcete získať maximálne množstvo fúzy, maternicové kríky musia pravidelne vody a čistiť z kvetov. A časté zavlažovanie je potrebné pre rýchle zakorenenie fúzy. V južných regiónoch môžu byť okamžite zakorenené na trvalom mieste kultivácie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár