Strawberry Dovolenka

  • Autori: USA
  • Chuť: sladký
  • Veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť: 11-12 gr
  • Stupeň výnosu: Vysoká
  • Výnos: 1,1 kg s m / n
  • Načasovanie dozrievania: Kladenie
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Popis kríkaBig a High, Treathens, Compact
  • Bery: Jasne červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Zamar stupeň sa vyznačuje odolnosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, nenársím. Toto je závod v neskorom dozrievaní. Veľké dezertové jahodové červenanie na konci leta, keď iné odrody dokončili ovocie. Vysoký výnos a vynikajúce chute okamžite vyhrali uznanie záhradkárov. Uvedené v štátnom registri od roku 1992. Dovolenka sa stala dvojitým kňazom mnohých populárnych odrôd.

Nemalo by sa zamieňať s opravou na opravu charitatívnej žltej farby.

História odstraňovania odrôd

Prepustený v Spojených štátoch pri prechode odrôd Raritan a New York.

Popis odrôd

Lopaty kompaktné, vysoké, svoľníctvo, mierne pokryté listom. Veľké, svetlé zelené farbenie listy s miernou možnosťou majú svetlé vrásky. Kvetinácie sú nízke, umiestnené na rovnakej úrovni s listami. Kvetenstvo sú veľké s množstvom farieb. Blossom bohaté a trvalé. Fúzy tvar negatín.

Načasovanie dozrievania

Bobule sa objavili na konci júna alebo začiatkom augusta. Prvá je veľká a široká, následné bobule rastú a líšia sa s kužeľovou formou.

Rastúce regióny

Odporúčame pestovať jahodovú dovolenku na severozápade a stredných regiónoch Ruskej federácie, v Urals a na severnom Kaukaze.

Výnos

Pohľad je považovaný za vysoko výnos. S jedným krídlom za priaznivých podmienok sa približne 1,5 kg zhromažďuje za sezónu. Mladé rastliny dávajú vyšší zber, po roku alebo dvoch sa jej počet znižuje. CIRCLING by sa malo pravidelne aktualizovať. KUDDERS odporúčajú uplatnenie zhutnenej rastúcej technológie na zvýšenie výnosov.

Bobule a ich chuť

Prvá vlna je veľké bobule s vrcholmi vo forme hrebeňa. Priemerná hmotnosť bobúľ – 32 g, najväčší môže dosiahnuť – 60 g. Nasledujúce strany dozrievajú v priemere o 11-12 g. Strawberries charakterizuje výraznú vôňu. Tesné svetlé červené lesklé kože, voňavé mäso tmavo oranžové, šťavnaté a veľmi sladké, s ľahkou kyslosťou, obsahuje vitamín c. Počas prepravy nie sú rozdrvené, zachovávajte čerstvosť do 7 dní.

Vlastnosti pestovania

Neslavná škála jahody Dovolenka je vhodná pre začiatočníkov záhradkárov.

Jednou z hlavných výhod je odolnosť voči suchu, ale je potrebné zvážiť, že s pravidelným nedostatkom vody zníži chuť a kvalitu bobúľ. Zavlažovacie puzdrá odporúčame s mierou, s prebytkom vlhkosti, bobuľová buničina sa stáva bez chuti a vody.

Zavlažovanie sa vykonáva v špeciálnych drážkach medzi vysadenými radmi, ale nie vo vnútri kríka. Často organizujú zavlažovací systém odkvapkávania. Odroda výnosu si vyžaduje hojné kŕmenie. S včasným zavlažovaním a hnojivami bude kultúra potešiť hojné a lahodné úrody. Fúzy a kroky musia neustále rezať, okrem rastlín, ktoré zostali na sadenice.

Možno pestovať, bez ohľadu na sezónu, domy na parapete vo výške kontajnera od 15 cm.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pôda pre odrody dovolenky by mala mať neutrálne indikátory kyslosti, byť ľahké a priepustné pre vzduch a vlhkosť, úrodné. Pozemok je vybraný na chránenej oblasti, hladké, slnečné miesto. Kultúra rýchlo vyčerpáva pôdu, preto sa odporúča vytvoriť nový na novom mieste v 3-4 rokoch.

Dva týždne pred pristátím sa pôda vyčistí od burín, kvapkajúcej, rašeliny, vlhké, kompost, vápno, riečny piesok. Ak je pôda ťažká a hlinka, pridajte viac poréznych kompozícií, ak je kyslý, pridávať vápno alebo kriedy. Stumy sú vysadené v rade s intervalom 30 cm, medzi radmi – 40 cm. Z hustoty pôdy závisí od frekvencie zavlažovania: s voľnou zemou, zem je častejší, v hustlejšej pôde – menej. Ak chcete uložiť vlhkosť, položte vrstvu mulčovania.

Opeľovanie

Silné kvety majú strednú výšku, sú kompaktné kvetenstvo s ráfikmi. Toto je vzorová odroda: opelenie sa vyskytuje bez účasti jahody inej odrody. Obdobie kvitnutia prichádza o 2-3 týždne neskôr hlavné odrody.

Podriadený

Hnojivá sú prináša trikrát na sezónu: na jar – počas obdobia aktívneho rastu listov, v lete – počas kvitnutia a kravatu ovocia, na jeseň – po zbere bobule. Odporúčame vybrať organické hnojivá – drevený popol, kompost, humus, krava.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Na zimu, kríky zaspávajú rašeliny, sú pokryté slamou alebo senou, položili cheva alebo borovicový dvor zhora.

Choroby a škodcov

Strawberry má vysokú odolnosť voči plesňovým ochoreniam, výnimkou – šedej hniloby a vertikálne vädnutie. Aby boli profylaxia sprej s burgundskými kvapalnými alebo bezpečnými fungicídmi, pôda pravidelne mulk. Z škodcov je potrebné obávať sa strawberry tick. Liečba sa vykonáva striekaním „Fufanon“ alebo „Unewn“.

Vtáky Láska, aby sa rozpadli s sviežim jahodami, používajú sa proti nim vystrašené a račniky, postele sú pokryté ľahkými mriežkami. Slisons sa vystrašia medzi radmi petržlenu a mrkva, nemids – cibuľa, cesnak, zamat.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Dovolenka najčastejšie chovať vegetatívne – mladé kríky, ktoré sú vytvorené na koncoch prvej fúzy dvojročných alebo ročných rastlín. Rozdelenie kríka sa často používa pri transplantácii so starom postele na nové miesto.

Menej efektívny a viac pracnejší spôsob je reprodukovať semená. Prvé bobule sa objavia len dva roky po pristátí a percento semien závisí od kvality siatie materiálu a zručností záhradníka.

Kennels and obchody sú ponúkané na nákup hotových odrôd – to je spoľahlivý spôsob, ako aktualizovať kultúru na pozemku.

Recenzie Recenzie

Záhradníci medzi výhodami volajú vysoko strawberry výnosy, vynikajúcu chuť a jednoduché agrotechnické. Odroda je prakticky nie je chorý. Neskoršie funkčné vyvrátenie mnohých bolo ocenených – celá jahoda má dlhé dokončené ovocie a sviatok poteší majitelia voňavých bobúľ.

Nie všetci záhradníci, ako je, že prvé veľmi veľké bobule začínajú zrelé plody menších veľkostí. Jedným z hlavných nedostatkov kultúry sa nazýva zložitosť chovu – rastlina vytvára niekoľko nových hrotov. Niektorí poznamenali, že rastlina niekedy trpí jahodovým tick.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár