Strawberry Eliane

 • Autori: Holland
 • Názvy synonymá: ELIANNY
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: veľmi veľký
 • Hmotnosť: 20-90
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 2 kg s krovím
 • Oprava: Nie
 • Načasovanie dozrievania: Skoro
 • Výhody: Dostatočne uchovávajte dostatočne dlhé v chladničke a nezhoršuje sa až do týždňa pri teplote miestnosti

Pozrite si všetky charakteristiky

Na odstránenie holandskej odrody, Elinia experti prekročili dva typy: Vissers a Konings. Ovocie dostali univerzálne použitie. Môžu byť dotknuté v čerstvej forme počas plodovania, ako aj použitie ako hlavná alebo dodatočná zložka v jedlách.

Popis odrôd

Kruhy tohto druhu sa ukázali na vysoké a výkonné, dosiahli maximálne 30 centimetrov. Rastú veľmi rýchlo, najmä v pohodlnom prostredí. Listy sú natreté vo svetlom zelenom tieni a pokryté lesklým filmom. Z horúcim vzduchom a vysokým teplotám sa premenia do rúrok, ale nezobrazuje sa na kvalite plodín.

Fúzy sú vytvorené v miernom množstve. Coloros sa nachádzajú na jednej úrovni so zelenou hmotnosťou. Sú dostatočne silní, aby udržali bobule, ale v procese dozrievania začína byť náchylný na zem.

Načasovanie dozrievania

Strawberry ELIANE FUNCHERS HARVEST len raz za sezónu (bez opravy). Hovoria o ovocí skoré – od posledného desaťročia mája a do konca júna. V južných regiónoch sa prvé bobule stali červeným ešte skôr.

Výnos

Záhradníci priťahovali vysoký výnos tejto odrody. Z jedného kríka je možné získať až 2 kilogramy ovocia. Zrelé jahody môžu byť uložené a počas prepravy sa nezhoršuje, vďaka ktorej táto odroda sa často pestuje v obchodných podmienkach. Úroda je uložená v chladničke až 7 dní. Bobule zostávajú chutné a zachovať formulár.

Bobule a ich chuť

Brilantná záhrada jahody môže mať kužeľový alebo okrúhly tvar. Farba zrelých ovocia svetlo červená. Ich hodnota je pomerne kontroverzná otázka, pretože hmotnosť bobúľ sa líši od 20 do 90 gramov. Veľkosti výrazne ovplyvňujú poveternostné podmienky a dodržiavanie agrotechnológie. Zároveň sa odborníci charakterizujú plody ako veľké. Vnútri šťavnatej, elastickej a sladkej buničiny. Je na úkor hustoty jahôd, ktoré sa majú prepravovať na dlhú vzdialenosť bez straty zberu.

Mnohí záhradníci oslavujú elenínu. Ovocie sladké a voňavé, s príjemným kyslým popoludním. V vôle sa nachádzajú jahody a kvetinové poznámky.

Vlastnosti pestovania

Sebafrovaná záhradná kultúra je schopná vydať stabilnú úrodu za takmer akýchkoľvek poveternostných podmienok, hlavná vec je správne starostlivosť o plantáž. Jahody môžu pristáť takmer celoročne. Pristátie sa vykonáva na začiatku jari, na konci leta alebo v priebehu septembra. Pri výbere vhodného obdobia zohľadnite klimatickú zónu.

Na jednej časti kríkov je možné pestovať 10 rokov, bez času a sily na častú aktualizáciu plantáže. Aby boli sadenice plne vyvinuté, s nižšou radou medzi radmi, 80 centimetrov priestoru je ponechaných a 40 centimetrov medzi rastlinami – 40 centimetrov. Záhrada jahody miluje piesčité a tenké pôdy, ľahké alebo médium v ​​mechanickej kompozícii. Hladina kyslosti – 5-6,5 pH.

Väčšina Dachnikov radí na semenáčku rastlín na jeseň, najmä ak sa plantáž nachádza v južnej oblasti. V týchto regiónoch je leto veľmi pečené a mladé rastliny nebudú mať čas na prispôsobenie sa. Extrémne podmienky podkopávajú imunitu a jahody začínajú ublížiť. Odroda bude rásť nádherné a ovocie na Zemi, kde vyrastali kôš, cesnak a cereálne kultúry.

Mladé jahodové kríky sú napojené teplou a odhadovanou vodou. Pri použití studenej tekutiny môže vývoj spomaliť. Ak máte v pláne reprodukovať záhradnú kultúru sami, urobte si výber v prospech šírky pásma, takže medzi pruhmi na jeden meter priestoru. To bude stačiť na klíčenie jahody podľa fúzy.

Vultry je plantáž zavlažovaná každých 5-7 dní. Metóda postrekovania sa často používa na jar, cez vegetačné obdobie. S častými atmosférickými zrážkami, dodatočné zavlažovanie neriadi. Akákoľvek ovocná kultúra miluje vlhkosť, ale jeho nadmerné číslo je deštruktívne.

Zem okolo kríkov by mala byť vždy voľná, na to pravidelne opúšťa. Vážiace rastliny často spôsobujú proliferáciu ochorení a rušiť vetranie, takže potrebujú okamžite odstrániť. Aby sa pôda zostala dlhšia ako voľná a vlhká, je pokrytá slamou alebo pilitou mulčovaním. Na konci sezóny je organický mulč opitý, otáča sa na živné krmivo.

Aby boli bobule čo najročnejšie, kríky musia byť vyčistené od fúzy. Bočné procesy majú veľa sily z kríkov. Ak chcete vytiahnuť fúzy, nemôžu, sú úhľadne odrezané, zanechávajú len malú dĺžku 3-4 centimetrov. V daždivom počasí, odstránenie nevykonáva.

Výber miesta a prípravy pôdy

Hybridná ovocná kultúra ľahko opúšťa na priestranné a slnečné pozemky. Územie zvolené na pristátie by malo byť chránené pred studenými severnými vetrami a návrhmi. Bohatá úroda môže byť dosiahnutá len na úrodnú pôdu. A tiež pozoruhodne vhodné pre lesné čierne solárne, piesčité alebo bochník. V ťažkej zemi, zmes rieky piesok a kompost – zvýši plod.

Musí sa vopred pripraviť. Čisté a hlboké ľudia. Zemné kŕmenie organické a iné kompozície. Vedro ohromeného hnoja je dosť pre meter štvorcový. K nemu sa pridá 45 gramov potašových hnojív a 120 gramov superfosfátu.

Opeľovanie

Holandská jahoda je samohybná a nepotrebuje operátorové rastliny.

Podriadený

Hnojiť záhradné jahody trikrát za sezónu.

 • Prvá časť nutričných prvkov prichádza na jar. V procese vytvárania kríka si dusíkové hnojivá vyberú tak, že zelená hmota je hrubá a objemná.

 • Druhé časové hnojivo sa vstrekuje počas ovocia.

 • Do rastliny prežijú zimovanie, po zbere kŕmenie.

Vysoká účinnosť má komplexné podávače, vrátane veľkej sady stopových prvkov živín. Jahoda reaguje dobre na organické hnojivá, napríklad kompostu alebo hnoja.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Záhradné jahody sú považované za zimu Hardy, av oblastiach s mäkkými a zasneženými zimami, bude prekonať bez povinného prístrešia. V iných oblastiach sú plantáže pokryté hustou vrstvou mulčovania z kompostu alebo slamy. A tiež na ploche satovali oblúky, pre ktoré spunbond.

Choroby a škodcov

Záhradníci, ktorí nie sú prvý rok, pestujú jahody Eliane, poznamenávajú sa, že je to prakticky nie je ohromený jahodovými tick. A nebojí sa plesne a šedej hniloby. Preventívne opatrenia však nebudú zbytočné. Na ochranu sa používajú špeciálne chemické prípravky použité podľa pokynov na obale. Nie je možné vykonať liečbu počas konania, pretože bobule absorbujú nebezpečné zložky v kompozícii.

Ľudové opravné prostriedky môžu byť použité kedykoľvek. Kríky sprej na cibuľu šupku alebo cesnaku.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Pomocou fúzy, môžete rýchlo a krehkú hybridnú odrodu. Ako materské rastliny, len najsilnejšie a silné kríky, ktoré odlišujú vysoký výnos. Keď ste si vybrali dve najbližšie zásuvky, zvyšok – odstrániť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár