Strawberry Elvira

 • Autori: Holland
 • Názvy synonymá: ELVIRA
 • Chuť: Jahody
 • Veľkosť: stredné a veľké
 • Hmotnosť: Na začiatku zberu 50-60 g, hlavná úroda 25-30 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoké alebo médium
 • Výnos: Až 2 kg s kríkom
 • Oprava: Nie
 • Načasovanie dozrievania: Stred
 • Výhody: Dobre udržiavané

Pozrite si všetky charakteristiky

Holandská odroda ELVIRA (ELVIRA) bola úžasná v Rusku a susedných krajinách. Ovocie majú univerzálny účel. Sú jedia v čerstvej forme a používajú sa na prípravu voňavých nápojov, džemov, džemov a rôznych dezertov.

Popis odrôd

Charakteristickým znakom odrody – šírenie a výkonných kríkov. Distribúcia – slabý. Listy priťahujú pozornosť očarujúcej smaragdovej farby. Koreňový systém je slabý a povrchný, takže ho potrebujete starostlivo zvládnuť. Jeden bush formy z 2 do 3 farebných tesnení. Existuje málo z nich, ale sú silní a silní. Každý rastie až 10 púčikov. Fúzy forma v miernom množstve.

Načasovanie dozrievania

Strawberry Elvira sa vzťahuje na odrody s priemernou zrenia. Ovocné kríky od konca mája až do polovice júna. Oprava – neprítomnosť (rastlina je ovocia len raz po vegetačnom období).

Výnos

Index výnosu môže byť vysoký alebo médium v ​​závislosti od poveternostných podmienok a starostlivosti. Z jedného kríka je možné zozbierať až 2 kilogramy bobúľ. Plody sú dobre uložené, a tiež tolerovať prepravu bez problémov. Blahobyt – vysoká.

POZNÁMKA: Prvý zber zbierať záhradkárov z južných regiónov krajiny. V chladných oblastiach sa obdobia plodovania posunujú o približne 2-3 týždne.

Bobule a ich chuť

Zrelé jahody sa stáva svetlom červenou farbou. Veľkosť bobúľ s lesklým povrchom môže byť médium a veľké. Na začiatku zberu, hmotnosť bobúľ dosiahne 50-60 gramov, potom sa znižuje na 25-30 gramov. Dužina je hustá, šťavnatá, žiadna prázdnota. Farba – svetlo červená. Berry Form – ROUND.

Profesionálne tastráre privlastnili 4,5 bodu z 5 bodov. Chuť – jahoda. Absoleka chýba. Percento kyseliny askorbovej – 35%. Vôňa nasýtená a príjemná.

Vlastnosti pestovania

Holandská jahoda je za akýchkoľvek podmienok úžasná. Nebojí sa mrazom a odolné voči suchu a teplo. Na jednej časti kríkov je možné pestovať 4 roky alebo viac, ak výnos zostáva na úrovni. Je ľahké sa starať o rozmanitosť, takže odporúča to Nováčik záhradkárov.

Je prakticky celoročne pristátie v sadeni: na jeseň, leto alebo jar. Vhodná doba je zvolená, vzhľadom na vlastnosti klímy. Úroveň kyslosti pôdy by mala mať indikátory od 5,2 do 5,5 pH. Ak je pôda príliš kyslá, kyslosť by sa mala znížiť. Urob to pár rokov pred jahodovým vystúpením. Pre prácu používajte Dolomitovú múku alebo vápno (400-600 gramov na meter štvorcový). Prvá zložka sa používa častejšie, pretože vyživuje zem s horčíkom.

Spoločný systém vykládky kríkov v dvoch riadkoch:

 • Pri pestovaní na otvorenej časti – 30×30 centimetrov;

 • v skleníkoch a skleníkoch – 25×25 centimetrov;

 • medzi radmi opustia prechod z 50 na 70 centimetrov;

 • Aby boli rady rovnomerne osvetlené, kríky sú vysadené zo severu na juh.

Poznámka: Odporúča sa rozrásť jahody na čiernom plátno. Nedáva buriace rastliny rásť a chrániť ovocie z kontaktu so zemou. Takže pôda nemusí často naliať. Pred nástupom do studní potrebujete starostlivo zavlažovať.

Pre jahody je vhodnejšie použiť kvapkové zalievanie. Systém bude nezávisle udržiavať pohodlnú úroveň vlhkosti. Kríky najviac potrebujú zalievanie počas kvitnutia a bobúľ. Ak je ulica horúca a suchá počasie, zavlažovanie každých 3-4 dní. Na zníženie frekvencie zavlažovania sa krajina pokrýva mulč. Vlhké, zmiešané s rašelinou, položte vrstvu 2-3 centimetrov.

A tiež potrebujú pravidelne stratiť hornú vrstvu pôdy tak, aby korene dostávali kyslík. Kvôli systému povrchového koreňa sa musí rezervovať opatrne, prehlbovanie o 1-2 centimetre.

Fúzy by sa mal pravidelne odstrániť, takže rastlina na ne nestráca silu. Bočné procesy odchádzajú len na tie rastliny, ktoré plánujú používať na chov. Žiaci sa odstraňujú z maternice kríkov, pretože zber s týmito rastlinami nie sú zostavené.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pri výbere stránky musíte zohľadniť klímu v regióne. Ural a Moskva – Solárne a priestranné územie. Krasnodar Territory – Umiestnenie s ľahkým otvoreným. Plot s vysokou vlhkosťou sa tiež zmestí.

Pozemok je pripravený vopred. Získať stabilný a vysoko kvalitný zber, pôdny krmivo. Meter štvorcový na stránke používa pohár dreveného popola a 10 kilogramov hnoja. Namiesto popola je vhodný síran draselný (120 gramov) alebo superfosfát (100 gramov).

Opeľovanie

Elvira Jahoda môže byť leštená nezávisle. Dodatočné odrody Dodatočné odrody nebudú potrebovať.

Podriadený

Takmer všetky odrody jahôd potrebujú pravidelné hnojivo a holandská odroda nie je výnimkou.

Odporúča sa dodržiavať konkrétnu schému.

 • Na začiatku pružiny sa používajú kompozície dusíka. Mnohí záhradníci používajú komplexné kŕmenie „Spring“. 2-3 kríky vynakladajú od 25 do 30 gramov výrobku. Doma, môžete variť takéto kŕmenie: 8 litrov vody používajú kilogram prepracovaného hnoja. Existuje 60 gramov superfosfátu a 250 gramov popola. Pripravené hnojivo napojené kríky vo výške 1 litra na rastline.

 • Uvedené podpery s draslíkom a fosforu sa vyberú pri vytváraní svetlých a bobule.

 • Akonáhle bol posledný úrodu zostavený v aktuálnej sezóne, k zemi prispievajú drogy s obsahom fosforu.

 • Jahody pozoruhodne reagujú na zavlažovanie s pevnou lesom. A tiež táto látka sa používa ako dodatočná ochrana proti infekciám a hmyzom.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Ovocná kultúra odoláva mrazu na mínus 20 stupňov. Preto v regiónoch s teplými zimami nie je potrebné ho pokryť. V opačnom prípade je plantáž chránená slamou alebo kompostom. Na vrchole kríkov tiež položila vrstvu pôdy.

Choroby a škodcov

Strawberry Elvira má pretrvávajúcu imunitu na chorobu. Takže, že rastliny a úrody nie sú zranené, stačí sa pravidelne starať o plantáž (odstránenie burín, mierne zavlažovanie, čistenie Zeme, pôda pôdy). Pre dodatočnú ochranu používajú rôzne biologické činidlá. Môžete ich kúpiť v akomkoľvek obchode na záhradníctvo a použitie podľa pokynov.

Poznámka: Nemôžete zvládnuť chemické kompozície kríkov s bobuľou, pretože ovocie absorbujú nebezpečné komponenty.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Elvira Jahodové možnosti reprodukcie.

 • Semená. Časovo náročná a neefektívna možnosť. Dosiahnite požadovaný výsledok je ťažké.

 • Divízia. Vyberte si veľké a zdravé rastliny a oddelené ostrým nožom s príchodom pružiny. Získané sadenice sú okamžite zasadené v jamkách na trvalé miesto pristátia. Každá rastlina by mala zostať vyvinutým koreňovým systémom a srdcom.

 • Fúzy. Dostatočné množstvo fúzy reprodukciu s pomocou bočných výhonkov s optimálnou možnosťou. Na tento účel sú zvolené jednotlivé rastliny, ktoré odstránia kvety. Zakorenené iba prvé a druhé objednávky. Ak sa zakorenenie vykonáva na mieste, odporúča sa používať samostatné plastové nádoby na pestovanie mladých rastlín.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: