Strawberry Fairy

  • AutoriGBU Samara Region Region Research Ústav záhradkárskych a liečivých záhrad „Zhigulevsky záhrady“ (g. Samara), autor e.V. KOLTSOVA
  • Chuť: Sour-Sweet
  • Veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť: Od 10.7 gramov do 40 gramov
  • Stupeň výnosu: Vysoká
  • Výnos: 2 kg / m2, 105-189 c / ha, viac ako 500 gramov s kríkom
  • Oprava: Nie
  • Načasovanie dozrievania: priemer
  • Výhody: Vysoká adaptačná schopnosť
  • Chybne: Nízka prepravovateľnosť

Pozrite si všetky charakteristiky

Domáce, preukázané skúsenosti a čas odrôd jahodových odrôd naďalej využívajú záhradkárov so stabilným dopytom, napriek vznikajúcim zahraničným inováciám ročne. Jeden z týchto spoľahlivých „starých ľudí“ je odroda víly.

História odstraňovania odrôd

Hybrid vznikol v dôsledku práce na križovatke odrôd šarlátovej plachty a ocenenia v roku 1970. E. V. Koltsová – popredný chovateľ zonálnej pilotnej stanice záhradníctva. Kuibyshev. Dnes je nástupcom tejto inštitúcie The Samara Research Institute „Zhigulevsky záhrady“. Rozprávka vstúpila do registra štátnej povrchu Komisie v roku 1988, po roku 1980 sa uskutočnili dlhodobé odrody.

Popis odrôd

Vysoká výnos nerozumná rozsiahla rozmanitosť rozprávkovej univerzálnej destinácie je odvodená pre ruské klimatické podmienky. Líši nenársnosť v poľnohospodárskom stroji a odolnosť voči mrazu, chorobám a škodcom. Z 80. rokov dvadsiateho storočia a dodnes sa považuje za jeden z najlepších úspechov sovietskeho výberu.

Načasovanie dozrievania

Rozprávka má priemernú dobu a pomerne dlhé obdobie plodnice: rastlina začína kvitnúť uprostred mája a bobule sa objavujú takmer naraz s jahodami festivalovej odrody – v polovici júna. Vytvoril veľký počet farebných tesnení: 10-15 kusov.

Rastúce regióny

Odroda odporúčali vývojári, aby sa chovali v okrese Volga-Vyatka, na západe a na východ od Sibíri, ale dokonale vykonáva a dáva kvalitatívnu zber takmer všade, napríklad v južných a centrálnych regiónoch. Za roky, minulosť od vzhľadu, rozprávka sa šíri na území najbližších susedov – CIS krajiny.

Výnos

Táto jahoda má polovičnú vedu, multilaterálne kvetenstvo, asi 50 bobuľov je viazaných na Bush. Fairy poteší bohatá úroda: viac ako 500 g z kríka, hoci spustenie bobule sa rozbije. Pri použití intenzívneho poľnohospodárskeho vybavenia môžete získať viac ako 1 kg bobúľ z kríka. Po testovaní sa zistilo, že výnos priemyselných odrody by mohol byť od 105 centov / ha až 189 c / ha.

Bobule a ich chuť

Prvé bobule sú zvyčajne veľké a môžu mať neštandardný hrebeňový tvar, potom sú vyrovnaní a rastúce kruhové alebo široké skrátené kužeľky. Chýba krk bobule. Semená sú veľmi malé a početné. Plody prvej plodiny dosahujú hmotnosť v 40 g. Ale primárna kolekcia kolíše na úrovni 10-15 g.

Bobule vílmi nasýtenej tmavej farby, s lesklým povrchom, s veľmi šťavnatým, ale hustým, bez krížovej, svetlé mäso. Veľmi voňavé, chuť – sladký s kyslými. TASTORS MENOVANÉ ČERVENÉ OVYPLENKY NA PÄŤOVÝCH POČÍTAČOVÝCH BODE. Bobule obsahujú 9,5% suchých látok, 6,06% sacharózy, 0,98% kyseliny a 55,11 mg vitamínu C.

Rozprávka nie je veľmi pohrebná trieda, takže prepravovateľnosť jej priemeru.

Vlastnosti pestovania

Nie je ťažké pestovať tento vytrvalý stupeň, ani tie najskúsenejších záhradníkov s ním vyrovnať. Rozprávka prispôsobí akejkoľvek klíme a dôsledne dáva dobrú úrodu. Mladé kríky sú ľahko prežiť a viac ako 3 roky, sa výsadba nemôže omladiť.

Výber miesta a prípravy pôdy

Odroda nie je ovplyvnená, ale najlepšie rastie na úrodných, pľúc a stredných pôdach s pH kyslosťou 5,0-6,5 a v tieni. Najúspešnejší čas na pristátie: koniec júla – začiatkom augusta.

Odporúča sa vybrať si slnečné miesto a vstúpte na to, vymazanie burín. Môžete kŕmiť pôdny popol, hnoj. Stojí za to urobiť histoty, alebo starať sa o dobrú drenáž, pretože víla berie zlú vlhkosť stagnáciu. Medzi krídlami je potrebné poskytnúť 25 cm, medzi radmi umiestnenými zo severu na juh – asi 40 cm. Koreňový krk každého sadenice by sa nemal znížiť príliš hlboko. Koreňová zóna je určite zavražovaná.

Opeľovanie

Rastlina je dobre opelená nezávisle, pretože dáva veľa bielych veľkých kvetov hawk.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Rozprávka – zimný stupeň, a na pokrytie rastlín nie je nutné, ale v nízkej, veľmi frosty zime môže používať Spongebond, aplikovať rastliny mulčovanie.

Choroby a škodcov

Rozprávka je veľmi dobre proti chorobám a poškodeniu škodcov: je rezistentná voči plesňom, hnedým a bielym škvrnám a šedo šedej hniloby, nie viac ako 1/10 sezónnej zbierky sa stratí. Preventívne opatrenia však nebudú zbytočné, takže môžete spracovať rastliny „fytoosporín“ a „fytodeterm“. Na začiatku pružiny sa odporúča postriekať kríky s 1% burgundovou tekutinou, ak je sprisahaný z plesňových ochorení.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Rozmanitosť je chovná divízia Bush a fúzy. Klíčenie semien je nízka, takže týmto spôsobom sa teší. Z rastlín vybraných pod reprodukciou sú kvety rozbité pre vysoko kvalitné sadenice. Kríky sú rozdelené na jar alebo na jeseň do niekoľkých častí, ktoré sa skladajú z viac ako 3 listov a koreňov. Staré procesy sú odstránené. Keď jahody dávajú fúzy, môžu byť použité na nahradenie zastaraných predajní a pre zariadenie nových lôžok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: