Strawberry festival harmanček

  • Autori: Výber ukrajinskej agrárnej akadémie vied
  • Chuť: Sour-Sweet
  • Hmotnosť: 20-45 gr
  • Stupeň výnosu: Vysoká
  • Výnos: 500 gr s krovím
  • Načasovanie dozrievania: Médium
  • Výhody: nenáročné
  • Účel: Univerzálny
  • Popis kríka: Veľká, polovica rozptýlená a husto frontovaná
  • Bery: Jasne červená s trblietkom

Pozrite si všetky charakteristiky

Populárne v záhradnom pozemku, pretože vzhľad strawberry Grade Festival Chamomile zostáva vďaka uznaniu a láske záhradkárov. Zimná ťažnosť a tieňkosť tejto jahody nám umožňujú zbierať zber aj v severných regiónoch. Nežiaduvnosť chorôb, škodcov a sucha robí kultúru s vhodnou možnosťou pre nováčikov domácich stránok.

História odstraňovania odrôd

Strawberry Festival Harmanček stiahnutý asi pred 40 rokmi odborníkmi z Ústavu záhradníctva Národnej akadémie agrárnych vied Ukrajiny pod vedením chovateľov. a B. Copán. Pri prechode sú odrodové čiary svitania a handra.

Často tento druh jahôd s obyčajným jahodovým festivalom, odvodenými chovateľskými odrodami hojného a premiéra. Festival harmanček je nezávislá odroda, ktorá je odlišná a počiatočná materská forma a získaný výsledok.

Popis odrôd

Strawberry jahodové jahody, veľmi silné a kompaktné. Pestovať až 20 cm vo výške s hojným lístím a polopruženými stonkami. Listy sú veľké husté zelené matné, pretože svetlo vosk lietania sa zdá byť modrastá.

Rastlina tvorí veľký počet zelených fúzy mierne načervenalý. Kvety sú vysoké, jedna úroveň s lístkom, niekedy o niečo nižšia, veľmi hrubá, na každom Bush 10-15, na jednej rastline asi 50 farieb. Odroda rezistentná na mravkú, odoláva teplotu na -25 stupňov Celzia, ktorá je zriedkavá pre väčšinu typov jahody. S silnejšími mrazmi potrebujú prístrešok.

Načasovanie dozrievania

V rôznych oblastiach sa zrenie môže vyskytnúť rôznymi spôsobmi – závisí od klimatickej zóny a poveternostných podmienok v určitej sezóne. V teplom lete sa prvé bobule začínajú červenať v druhej polovici júna, vo viac chladných podmienkach – začiatkom júla. Maturácia prechádza vo veľmi krátkom čase, bobule sú dozrievajúce v 3-4 vĺn.

Rastúce regióny

V Rusku je jahodový festivalový harmanček vhodný na pestovanie v centrálnej oblasti, východnej a západnej Sibíri, v URAL sú výhodne výhodné oblasti lesných a lesných step.

Sa líši pri vysokej imunity na množstvo chorôb, nenáročných a odolnosti voči suchu, je to skvelá voľba pre južné regióny a regióny s meniteľnou klímou.

Strawberry festival harmanček sa vzťahuje na nenápadné v starostlivosti o rastliny. Treba však mať na pamäti, že nedostatok vlhkosti je negatívny vplyv na množstvo a kvalitu zberu.

Výnos

Z jedného Bush zbierať asi 500 g plodov pre sezónu. Od začiatku plodovania pred jeho koncom zvyčajne prechádza približne 15 dní.

Bobule a ich chuť

Prvé bobule majú hmotnosť 35-45 g, potom sú plody asi 20 g dozrievajú, posledná kolekcia môže mať hmotnosť 10 g. V prvej zbierke budú ovocie väčšie ako zozbierané o 2 alebo 3 krát. Veľké bobule majú pohľad na široký kužeľ, ktorý sa bojoval na oboch stranách, často s drážkami. Farbenie hlboko červenej s mrkvou odtieňom, lesklý na povrchu.

Dužina je hrubá, voňavá, tiež červená, kyslá sladká, kvalita chuti dostala veľmi vysoké hodnotenie: 4.3 Body od možného 5. S malým obsahom cukru vo výške 6,5-7,1% v šarlátovej buničine, podiel vitamínu C je 67-78 mg na 100 g bobule. Jahody uchováva formu dobre, nevyskytuje sa počas dlhodobej prepravy.

Vlastnosti pestovania

Toto je rozmanitosť vlhkosti. S pravidelným zavlažovaním a orezaním fúzy dáva najvyššie výnosy, zvýšenie veľkosti a chute bobule sa zlepšujú. Rastlina je pozitívne reagovať na kŕmenie, vrátane organických. Je dôležité pravidelne stráviť pôdu okolo kríka, takže kyslík sa dodáva do koreňov a buriny nebudú mať čas na root. V opačnom prípade je odroda nenáročná a odkazuje na kategóriu „pre lenivosť“.

Výber miesta a prípravy pôdy

Preferuje plodné slabosti pôdy, dobre osvetlené miesta, ale môžete si vybrať sprisahanie, na ktorej časť dňa je polčas. Stránka je zvolená aj s malým zaujatím, odrodový festival harmanček miluje rásť na malej výške.

Pred nástupom na 2-3 mesiace je pôdna časť opitý, organické a minerálne hnojivá sa zavádzajú: vlhký, superfosfát, síran draselný.

Odporúča sa zasadiť predčasné jar po rozmrazovaní pôdy, aj keď niekedy cvičí pristátie v septembri, ale kríky by mali byť pokryté na zimu pre prvé zimovanie.

Opeľovanie

Toto je samo-leštená odroda, môže sa pestovať v skleníkoch a skleníkoch. Kvety sa zbierajú v kvetenstve, na jednom kríku sa objavujú rôzne kvety. Disembarking Ďalšie opeľovače blízko voliteľného.

Podriadený

Vysoké nároky na kŕmenie festivalu harmančeka. Na jeseň, organické hnojivá sú vyrobené medzi radmi: trus, kompost, drevený popol. Niektorí záhradníci rastú túto odrody len na organickom.

Pred kvitnutím na jar môžete pridať fosforečné a potašové minerálne kŕmenie. Ak jeseň z akéhokoľvek dôvodu nekŕmil rastliny, potom skoro jar robí komplexné minerálne hnojivá.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Rozmanitosť je považovaná za pekne odolná voči mrazu a zimné, ale keď sa mierka teplomera zníži pod -25 stupňov, vyžaduje sa prídavný prístrešok. Chudobné tolerovať zmrazenie v jarnom období, je potrebné zakryť kríky z vratného chladenia.

Choroby a škodcov

Druhy odporúčame pristátie na vyvýšených miestach. Strawberry Festival Harmanček miluje bohaté zavlažovanie, ale so stagnáciou vlhkosti v pôde, rastlina môže získať sivú škvrnu, vertikánsku. Od hmyzu je najnebezpečnejší pre rastlinu jahody Tick. Sú potrebné sezónne preventívne spracovanie fungicídov. Odroda má dobrý stupeň odolnosti voči plesňom a iným plesňovým ochoreniam.

Niektorí záhradníci sa domnievajú, že gólový festival harmanček nevyžaduje chemikálie. Metódy ľudovej prevencie sú schopné vyrovnať sa so všetkými chorobami. Na jeseň sa odporúča brať listy, znižuje riziko chorôb a škodcov.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Kultúra sa odporúča aktualizovať každé 4 roky, na prenos na nové miesto, pretože kríky vyrastajú, bobule sú menšie, pôda je ochudobnená a škodlivé látky a patogénne baktérie akumulujú.

Najjednoduchším spôsobom reprodukcie je zakorenenie malých kríkov, ktoré sa objavujú na špičkách fúzy. Môžete chovať rastlinu rozdelením Bush a semien.

Recenzie Recenzie

Záhradníci oceňujú tému predovšetkým pre jeho nenársnosť a nikto nenijme na zmenu nových druhov plodín. Festival harmanček nevyžaduje obrovskú oblasť pre kultiváciu, môže byť umiestnená kompaktne – a získať veľký úrodu. Odolnosť voči teplostným poklesom je vysoko cenený, na nedostatok vlhkosti. Jahody ľahko plemeno a odolné voči množstvu chorôb. Mnoho ľudí, ako je príjemná chuť a vôňa jahôd, ako aj necítiacich druhov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár