Strawberry Giant Delicates

  • Autori: Holland
  • Chuť: Sladká, Candy-Delicate
  • Veľkosť: Veľké a veľmi veľké
  • Hmotnosť: Až 100 gr
  • Výnos: Až 2 kg s kríkom
  • Oprava: Nie
  • Načasovanie dozrievania: Médium
  • Výhody: Plast, vytrvalé počasie
  • Účel: Čerstvé použitie, recyklácia (šťava, džem, džem, atď.)
  • Popis kríka: vysoký, kompaktný, multi-kvetový

Pozrite si všetky charakteristiky

Obrie pochúťka je strawberry trieda odvodená holandskými chovateľmi. Už z mena je jasné, že ide o rozsiahlu odrodu. Tiež, obrovská pochúťka sa vyznačuje plastici, odolnosť voči poveternostným vplyvom. To všetko priťahuje súkromných záhradníkov a poľnohospodárov.

Popis odrôd

Prezentovaná trieda má výšku s vysokou odolnosťou do 50 cm. Všetky nadzemné časti (stonky, listy, kvety) rastú dosť veľké a silné, čo im umožňuje odolať masívnym plodom. Rozdiel medzi odrodou je tiež veľké množstvo fúzy.

Načasovanie dozrievania

Toto je neprimeraná odroda so stredným zrením: bobule môžu byť odstránené na konci júna alebo začiatkom júla.

Výnos

Obrie pochúťka dáva veľkú plodinu, ktorá získala lásku záhradníkov, nie podľa množstva bobúľ, ale ich hmotnosť. Takže z jedného kríka v priemere môžete zbierať až 2 kg plodov.

Bobule a ich chuť

Ovocie majú červeno-malinovú farbu a rozšírený kónický tvar, ich hmotnosť dosahuje 100 g. Chuť bobúľ je sladká, candy-lahodná, dokonale vhodná na spotrebu v čerstvej forme. Dulp na opatrenie je husté, ale šťavnaté, takže jahody tejto odrody môžu byť použité na spracovanie.

Bobule ležia, pri umiestnení do krabice je možné uložiť týždeň. Uložte tvar a dlhodobú prepravu.

Vlastnosti pestovania

Napriek tomu, že táto odroda vyžaduje štandardné opatrenia starostlivosti, odporúča sa ho pestovať s ľuďmi so skúsenosťami. Takýto jahody môže rásť v strednom pruhu Ruska v regióne Moskvy a ďalších oblastiach s rovnakou klímou.

Odroda je harmonická. Ak sa zavlažovanie vykonáva nepravidelne, prázdnota môže tvoriť vnútorné bobule, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú chuť. Ale aj nadmerné zvlhčovanie môže nepriaznivo ovplyvniť chuť ovocia, pridaním kyseliny a vodnej. Počas jazdy pôdy je potrebná zavlažovanie o 2-3 cm. Aj výnos ovplyvňuje včasné orezávanie fúzy. Všeobecne platí, že je starostlivosť o štandard kultúry: zavlažovanie, burina, hnojivo. Na pestovanie v skleníku nie je táto jahod vhodná.

Výber miesta a prípravy pôdy

Triediť Giant Delicates uprednostňuje rásť v nutričnej pôde na dobre osvetlenom pozemku: Slnko pomáha tvorbu sladkých plodov. Pri výbere miesta stojí za to vyhnúť sa lôžkam dobre vyfúknuté vetrom, rovnako ako oblasti s blízkym uzemňovaním podzemných vôd. Pristátie sa odporúča podľa schémy 60x40cm.

Opeľovanie

Stupeň nie je prispôsobený na pestovanie v skleníku, čo znamená, že môže byť prirodzeným spôsobom osloviť: hmyz a vietor.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Obrie pochúťka sa vzťahuje na odrody odolné voči zimným. Je schopný odolávať teplotám do -25 stupňov. Avšak, ak je rastlina obsiahnutá v regióne, kde je zima zvyčajne nízka, odporúča sa zakryť lokalitu pristátia, organizovať systém Snowstal v zime, aby sa zastrelil na miesto.

Choroby a škodcov

Prezentovaný stupeň sa vyznačuje vysokou imunitou. Dokonca aj bežné choroby a škodcovia nemôžu prekonať rastlinu.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Výkonné a silné dospelé kríky sú vhodné na chov. Je potrebné, aby sa zabránilo ich kvitnutiu do fúzy s rozetami. Vyberte prvú fútúru pre reprodukciu. Kríky vo veku 5-7 sa menia na mladé pristátia zakorenením zásuvky alebo rozdelenia na časti.

Recenzie Recenzie

Záhradníci rastú s jahodami obrie pochúťky, vysoko oceňujú sladkú karamelovú chuť bobule, ako aj nenársnosť odrody. Podľa ich pozorovaní je ovocie rastliny trochu natiahnuté a bobule, ktoré zreli skôr, majú menej výraznú chuť. Tiež Dácky oslavujú vysoký výnos kultúry. Hustota ovocia im umožňuje ich pestovať na podnikanie, napríklad na kompiláciu jahodových kytice.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: