Strawberry Giant Georna

  • Autori: USA
  • Názvy synonymá: Gurney’s Giant
  • Chuť: sladký
  • Veľkosť: veľmi veľký
  • Hmotnosť: 35-40 gr
  • Stupeň výnosu: Vysoká
  • Výnos: Až 1,5 kg s kríkom
  • Načasovanie dozrievania: Skoro
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Popis kríka: Výkonný, rozptýlený, veľký

Pozrite si všetky charakteristiky

American Strawberry Giant Georna označuje elitnú rozsiahle odrody, ktoré dávajú hojné výnosy. Kultúra tiež upozorňuje na lacnú sladkú chuť s príjemnou pošnosťou v poplatkoch a nasýtenej jahodovej aróme. Kríky sú nedotknuté v starostlivosti, schopné pestovať na chudobných pôdach. Je však potrebné vziať do úvahy niektoré nuansy.

Popis odrôd

Jahodové kríky rastú silné a šírené, v priemere môže výška rastliny dosiahnuť 50 cm. Veľké lístie má nasýtenú tmavú zelenú farbu. Kvetinácie sú vytvorené na stabilnom zmrazení.

Načasovanie dozrievania

Stupeň skorého dozrievania. Prvé ovocie je možné dosiahnuť začiatkom júna.

Výnos

Strawberry Giant Georna je vysoká odroda. Z jedného kríka môžete zbierať až 1,5 kg voňavých bobúľ. Vďaka dobrej starostlivosti je kultúra schopná dať až 3 kg plodov z kríka.

Bobule a ich chuť

Bobule rastú veľmi veľké. S príslušným poľnohospodárskym inžinierstvom môže hmotnosť jedného plodu dosiahnuť 70-100 g. Jahoda hlavnej plodiny má hmotnosť 35-40 g. Odroda nie je typická pre ovocie s malými bobuľou. Formuláre v ovčie kónické kužeľové.

Chuť je sladká s nasýtenou jahodovou arómou. Súčasné malé kyseliny sa pripája, aby ochutnali jemnosť ponúk. Farba v bobule sa líši od červenej na tmavo červenú. Napriek tomu, že telo je veľmi šťavnaté a mäsité, odroda pokojne prenáša prepravu a udržiava komoditný vzhľad do 4 dní.

Veľké jahody sa používajú hlavne v čerstvej forme, kópie sú menšie použité pri príprave džemov, džemov, compotes, tiež slúžiť ako krásna dekorácia na koláče, koláče, koláče.

Prečítajte si viac  Tomato Senor paradajka

Vlastnosti pestovania

Pôda musí byť neustále mokrá, ale nie ohromená. Nedostatok vlhkosti spomaľuje vývoj kríkov a znižuje výnos. Prebytočná voda vedie k zvýšeniu výskytu plesňových a bakteriálnych infekcií, ktoré znižujú ochranné bezpečnostné funkcie.

Vzhľadom k tomu, že Bush rastie veľmi roztrúsený, pre intenzívny rast bude kultúra vyžadovať veľké množstvo živín. Kŕmenie krátkych krátkych krátkych rokov. Najprv strávite skoro na jar, hneď po snehu. Pôda je obohatená o organitnicea (prepisovať zbabelca alebo kuracie vrh), ako aj amoniak Selutyra. To umožní kríky uniknúť zelenej hmotnosti.

Keď sa jahody začínajú ovocie, bude potrebovať kombinované minerálne hnojivá. Na jeseň, pred nástupom mrazov, musíte kŕmiť rastliny organickým. Avšak, nie je možné po splatnosti pre pretekanie puzdier, negatívne ovplyvňuje výnosy. A pravidelne by sa mali vykonávať, balenie medzi riadkami.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pred začatím zasadiť odrody, musíte predopakovať pôdu. Je opitý, váženie trávy a koreňov, robiť humus alebo kompostu, piesok, minerálne hnojivá.

Najlepší čas na držanie pristátie je jeseň, začiatok septembra. Plot je vybraný solárny, s malým kopcom. Rastliny musia pristáť podľa schémy medzi krídlami 30 cm, medzi radmi 40 cm. Jamky vykopá do hĺbky 20 cm.

Skriny úhľadne zasadené do jamiek, starostlivo omietnuté koreň. Potom sú rastliny posypané zemou a sú hojné. Survovanie musia zasadiť s veľkou opatrnosťou. Centrum rastu kríka na plávanie je nemožné. Môže viesť k jeho zaťaženiu.

Strawberry Giant Georna môže rásť aj na najchudobnejších pôdach a pod nepriaznivými podmienkami. Na jednom mieste môže byť kultúra efektívne ovocie do 5 rokov.

Opeľovanie

Skúsení záhradníci radia v blízkosti strawberry giant georn, aby zasadil ďalší skorý stupeň – veľká bitka. Kvety tejto rastliny majú bohatšiu vôňu, priťahujú včely, čo výrazne zvyšuje výnos oboch druhov.

Všetko o hnojivách pre jahody

Prečítajte si viac  Vlastnosti vakcinácie Apple Tree

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Základnou výhodou tejto odrody je schopnosť pretrvávať sucho a ťažké mrazy.

Choroby a škodcov

Odroda má pretrvávajúcu imunitu. Ale v prípade nesprávnych zavlažovacích alebo hojných dažďov na kríkoch sa môžu vyvinúť sivé hniloba alebo iné hubové infekcie. V profylaktických účely je kultúra spracovávať fungicídmi skorého jari, so začiatkom kvitnutia a po zbere. Postihnuté bobule a folias musia spáliť.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Bohužiaľ, trieda tvorí málo fúzy, takže kultúra je na domácom trhu veľmi zriedkavá. Ak existuje veľký počet kríkov, potom môžete použiť na chov rozdelenie kríkov.

Napriek tomu je rastlina dobre vynásobená semenami. Výsadný materiál dáva 100% klíčenie. Treba však poznamenať, že semená by mali byť naposledy. Takže môžete získať vysoko kvalitné sadenice a vychutnať chutné plody za rok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: