Strawberry Maryshka

 • Autori: Česká republika
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: Až 45-50 GR
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 0,5 kg s krovím
 • Načasovanie dozrievania: Stred
 • Účel: Čerstvé použitie, hlboké zmrazenie
 • Popis kríka: Kompaktný, nízky
 • Bery: nasýtená červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Strawberry Maryshka je z Českej republiky. Ovocná rastlina je pozoruhodne vykonáva v centrálnych regiónoch Ruska, Bieloruska a Ukrajiny. V chladnom podnebí sa kríky pestujú v skleníkoch alebo skleníkoch. Ovocie sú obvyklé používať v naturáliách. Ak chcete zachrániť bobule, sú zamrznuté na zimu.

Popis odrôd

Charakteristické znaky Garden Jahody Maryshka sú kompaktné a nízke kríky. Napriek malým veľkostiam, to sú silné kríky s hustou zelenou hmotou. Elegantné listy, malé, s lesklým povrchom. Kvetinácie stúpajú nad listu. Počas obdobia kvitnutia sú pokryté snehovo bielymi bootonmi. Rastlina tvorí veľký počet kvetov, vďaka ktorej veľa bobúľ zbiera z kríka.

Fúzy tenké, vysoké a dlhé. Procesy sú vytvorené v malých množstvách, ale ich čísla budú stačiť na zvýšenie plantáže.

Načasovanie dozrievania

Strawberry Maryshka sa vzťahuje na kultúry s priemernými podmienkami dozrievania. Obdobie plodovania začína od druhej dekády júna, hoci v južných regiónoch tento proces začína skôr.

Výnos

Indikátor odrody – vysoký. Z jednej rastliny zbierajte až 500 gramov. Zozbierané bobule sú pozoruhodne prevedené prepravovateľnosťou, pri zachovaní estetických a gastronomických vlastností.

Bobule a ich chuť

Zrelé bobule získavajú bohatú červenú farbu, hladký, lesklý povrch. Niektorí môžu maľovať v burgundovom tieni. Veľké bobule majú valcový, mierne sploštený tvar. Niektoré kópie Rozšírte knihu. Hmotnosť ovocia – od 45 do 50 gramov. Vzhľad bobúľ závisí od klimatických podmienok. Telo je voňavé, šťavnaté a stredne husté. Neexistuje žiadna kríza, keď jete. Povrch bobule je prasknutý žlté zelené semená.

Tastors oslavujú vysokú gastronomickú úrodnosť. Jahoda sladká, takmer bez kyslosti. V aróme môžete cítiť jahody. Odroda bola priradená odhad 4,8 bodov z maxima 5.

Vlastnosti pestovania

Záhrada Strawberry Maryshka má vrodenú odolnosť voči suchému počasiu. Dodržiavajte na konci júla. Takže sadenice budú mať čas, aby sa postarali o nové miesto a budú pripravené na príchod zimy. Ak sa práca vykonáva správne, budúci rok môžete získať bohatú zber. Aplikuje sa aj jar pristátie, ale neočakávajte bohaté plodenie v prvom roku, rastlina nebude mať čas odhaliť svoj potenciál.

Starostlivosť o rastliny je jednoduché, hlavná vec je dodržiavať jednoduché pravidlá poľnohospodárskeho inžinierstva, postupujte podľa stavu kríkov. Vďaka nenáročnejším, táto odroda je vhodná pre DACMS bez skúseností.

Napriek vrodenej rezistencii na teplo, strawberry Maryshka miluje vodu. Vodné kríky pravidelne. Počas kvitnutia a sľuby bobúľ sa zavlažovanie vykonáva najmenej 2-krát týždenne. Niekoľko dní pred zberom ovocia, musíte prestať zalievať plantáž – plodina bude čo najviac sladká a voňavé.

Po zavlačení v druhom dni sa vykoná pôda. Tento postup má pozitívny vplyv na stav rastlín a výnosov. Lôžka sú periodicky vyčistiť od burín a suché listy. Ak chcete zachovať vlhkosť v horúcej sezóne, pôda sa skrýva mulč. Dodávky, slama, piliny alebo rašelina na tento účel. Ako opätovne použiteľný materiál sa používa čierna netkaná plátno.

Fúzy by sa mal odstrániť len na tých rastlinách, ktoré neplánujú používať na chov. Procesy nielen plantáže vrhov, ale aj živné prvky a sily v rastline. Odstránenie sa vykonáva pomocou ostrého noža alebo sekateru.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pre pestovanie záhradných jahody Maryshka vyberte hladké oblasti, ktoré sú hrubé osvetlené slnečným svetlom. Územie musí byť chránené pred silným návrhom a tieňom. Ovocná kultúra uprednostňuje úrodnú pôdu s neutrálnou kyslosťou (od 5,2 do 5,5). Napriek odporúčaniam sa jahody môžu prispôsobiť takmer akýmkoľvek zložením pôdy.

Záhradníci odporúčajú dodržiavať takýto systém pristátia:

 • Medzi radmi nechávajú 40 až 60 centimetrov;

 • Medzi kríkmi – od 30 do 40 centimetrov.

Vzhľadom na hustú zelenú hmotnosť môže byť starostlivosť o rastliny ťažké, takže nie je možné zahusťovať plantáž.

Pozemok vybraný pre záhradné jahody sú pripravené vopred. Okrem záchrany by sa mala plniť pôda. Vedúci hnoja alebo kompostu s pridaním dreveného popola sa používa na meter štvorcový územie. Aby sa znížila kyslosť pôdy, sa spracuje s dolomitou múkou alebo vápna rýchlosťou 400 gramov na meter štvorcový.

Opeľovanie

Vlastnené biele kvety, malé. Rastlina je opelená samostatne.

Podriadený

Organické sa používa ako hnojivo ovocnej kultúry: litring vtáky, kravský hnoja a kompost. Hlavným podmienkam je, aby sa výživné prvky merané a časť. Ich prebytok negatívne ovplyvní chuť bobúľ. Kŕmenie začína robiť na jar, pred začiatkom kvitnutia a po skončení plodovania. Hnojivá obnovia dodávku živín, ktoré boli vynaložené na štekanie bobule.

Optimálna mapovacia schéma.

 • Vysoké dusíkaté zlúčeniny sa používajú na jar. Hotových liekov často používajú zloženie „pružiny“. Ďalšie možnosti spätnej väzby: podstielka vtákov (1: 20) alebo kovové člnky (1: 10).

 • Pred začiatkom kvitnutia a na vrchole tohto procesu budú vhodné komplexné hnojivá. Látky sa aplikujú pod koreňom. Pred ich zriedením vodou. 10-15 gramov používa 10 litrov.

 • Hnojivo „jeseň“ aplikované s príchodom jesene. Je bohatý na fosfor a draslík.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Tratu má vysokú zimnú ťažnosť, však na zakrytie kríkov na zimu v rámci hraníc severných regiónov. Plantation chráni ihličnaté vetvy alebo slamy. Pri aplikácii môžu byť inštalované malé oblúky.

Choroby a škodcov

Garden Strawberry Maryshka sa môže pochváliť vynikajúcou imunitou, je rezistentná voči najbežnejším chorobám a škodcom. Liečba chemikálií sa zriedka vykonáva, len s príznakmi. Ako prevencia ochorenia je potrebné pravidelne čistiť sprisahanie, odstrániť zbytočné fúzy. Odporúča sa vedľa jahody na rastlinné rastliny, ako sú zamytie, cesnak, kalendár.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Zvýšiť záhradnú kultúru plantáž rôznymi spôsobmi.

 • Jedna z najjednoduchších a rýchlych možností – deliace kríky. Na tento účel si vyberte veľké a zdravé kríky. Z jednej rastliny môžete priradiť 3-4 sadeníc. Nové rastliny môžu byť zasadené na trvalom mieste takmer okamžite.

 • Druhá možnosť – reprodukcia muštov. Na to potrebujete len zakoreniť rastlinu a dajte im, aby sa postarali o nové miesto. Mladé rastliny musia pravidelne vody.

 • Semená jahody zriedka rastú, pretože to trvá veľa času. Siatie začína na konci februára. Zbieranie sa vykonáva po dvoch plnohodnotných listoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: