Strawberry Masha

 • Autori: Štátna farma Moskva. Lenin, Autor – n. Na. Smolyaninova
 • Názvy synonymá: Moskva Jubilee
 • Chuť: Harmonické, kyslé
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 40-60 gramov, existujú kópie až 100 gramov
 • Výnos: 800-1000 gr s krovím
 • Načasovanie dozrievania: priemer
 • Výhody: Dobre udržiavané a prakticky neboli uvedené
 • Účel: Recyklácia (šťava, džem, džem, atď.)
 • Popis kríka: Kompaktný, silný

Pozrite si všetky charakteristiky

Masha Strawberry Grade, tiež známy ako Moskva Jubileum, patrí k univerzálnemu a vysoko výnosu, pre ktoré milujú vlastníkov domácich pozemkov. Veľké a kompaktné kríky sa dobre cítia dobre v podnebí stredného pásma a južných regiónov. Veľkosť, Mashenka bobule bypass mnoho iných odrôd, pri zachovaní optimálnej rovnováhy šťastia a sladkosti ovocia.

História odstraňovania odrôd

Odroda bola vedená v roku 1953 výbežným dôstojníkom štátnej farmy. Lenin N. Na. Smolyaninova. Pri prechode, záhradné jahody boli použité spoločnosťou Komsomolka a krása Zagor. Výberové práce boli vykonané na pilotnej stanici plutovej bobule patriacej k nim. Michurina. Rodičovské hybridy boli tiež získané na rovnakom základe v blízkosti Moskvy. V štátnom registri Ruskej federácie, prijatá odroda neprispievala.

Popis odrôd

Pre jahody sa Masha vyznačuje významnou výškou puzdra – výška dosahujú 40-45 cm. Fúzy médium pre dĺžku, výkonné výhonky, na kompaktnej zásuvke, pubedne tmavé maľované listy.

Načasovanie dozrievania

V závislosti od regiónu sú charakteristické včasné a priemerné časové harmonogramy starnutia. V priemere je plodina spí už od 2 desaťročí júna.

Rastúce regióny

Strawberry tejto odrody sa neodporúča pestovať v Sibíri a severských regiónoch. Je najlepšie, že sa cíti v južnom podnebí av oblastiach Chernozem.

Výnos

Stupeň je ovocia na začiatku leta, za priaznivých podmienok, druhý kvet vlna sa môže vyskytnúť v auguste. Z kríka sa chystá na 800-1000 gr. Krátky plod.

Bobule a ich chuť

Prvé plody jahody Masha majú komplexný tvar, pripomínajúci harmoniku, hustú červenú, takmer burgundsku odtieň. Následné bobule menšie, hlúpe, so správnymi obrysmi. Vnútri je husté telo. Bobule robia silnú vôňu, majú harmonickú, sladkú sladkú chuť.

Hmotnosť jednotlivých kópií dosahuje 100 gramov, ale v priemere 1 ovocie váži 40-60 gramov. Bobule sú dobre prepravované. Pri uložení sa prakticky nepotlačí. Vhodné pre dezertické použitie, varenie džem, džemy, kompóty, výrobu šťavy.

Vlastnosti pestovania

Záhradné jahody Masha pristane v zemi hlavne s otvoreným koreňovým systémom. Na jednom mieste je možné kultivovať 4 roky. Rastliny sedia v apríli alebo v septembri – október, v pomerne teplom počasí. Výhonky by mali mať čas na root na novom mieste. So jarným pristátím je v tom istom roku možný získanie úrody.

Výber miesta a prípravy pôdy

Druh svetla, ale citlivá na priamu vystavenie spáočku lúče slnka. Stojí za to zvážiť pri výbere rastliny na výsadbu rastlín. Jahoda Masha musí byť tiež chránená pred prebytočnou vlhkosťou, ťažkým bustovým vetrom. Pri pristátí by hustota umiestnenia nemala byť viac ako 1 kríka o 50 cm pozdĺž dĺžky a šírky postele. Prenosové rastliny do pôdy nasledujú zamračené počasie na zlepšenie zakorenenia.

Príprava pôdy pod jahodou tejto odrody sa vyskytuje so slučkou, odstránením koreňov. Odporúčané preventívne spracovanie pôdy z najbežnejších chorôb a škodcov. Môžete vytvoriť živné médium pridaním rozsahu 0,5 lyžíc piesku a 15 kg do každého 1 m2. Substrát sa mieša, uvoľňuje, kyslosť, ak je to potrebné, je regulovaná pridaním dreveného popola. Odporúča sa tiež zavedenie zložitých hnojív s dusíkom, fosforu, draslíkom a horčíkom.

Skrývanie sa umiestnia do otvorov tak, aby hlavná oblička zostala nad povrchom pôdy. Stojí za to vybrať zdravé zásuvky so 6 listmi a silnými stonkami. Potom to bude ponechané striekanie koreňového systému Zeme, je to bohaté na naliatie a mulčovanie.

Opeľovanie

Opecialina sa nevyžaduje, výsadba rastlín obroat.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Busta jahodové raňajky Masha musia nevyhnutne zima v prístrešku. Je možné, že skleník rastúci v celoročnom režime. V otvorenej pôde rastlín odoláva poklesu atmosférických teplôt do -16 stupňov. Prístrešok je vyrobený z Agrovoleku. S jeho neprítomnosťou môžete použiť smrek Sweetheart, slama.

Choroby a škodcov

Odroda je odolná voči najbežnejším chorobám a škodcom. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči plesňovým infekciám. S dlhodobým oddaním zrelé ovocie na kríkoch, môžu byť prekvapení sivým rot. Aj v neprítomnosti náležitej pozornosti, kríky sa stávajú zraniteľnými pod vplyvom malého rosy, bóje alebo bieleho miesta. Preventívna infekcia pomáha preventívnemu fungicídnu liečbu.

Medzi škodcami pre túto odrody sú nebezpečné iba háďatká a web tick. Pri identifikácii známok ich prítomnosti v pristátí stojí za to, aby sa liečba insekticídneho zaobchádzania.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Strawberry Masha možno vynásobiť niekoľkými spôsobmi. Bez ohľadu na výber techník sú všetky odrody zachované.

 • Najčastejšie, ak je na mieste dospelý závod, použije sa vetva fúzy. Sú podávané na koreň, tvoria zásuvku, potom transplantáciu v septembri-októbri.
 • Reprodukcia osiva sa nepoužíva príliš často. Využíva chovatelia, snaží sa zlepšiť vlastnosti odrody alebo získania hybridov. Semená sú zasiate pod film na jar, vykonávať prvé klíčenie. V otvorenej pôde sa sadenice prenesú po vytvorení konštantných atmosférických teplôt bez mrazu.
 • Silne zlomené dospelé kríky jahody Masha možno rozdeliť. V tomto prípade je centrálna oblička prítomná v každej časti, vyvinutý koreňový systém. Získané časti sú zasadené podľa štandardnej schémy.

Recenzie Recenzie

Podľa väčšiny záhradníkov nemá strawberry Mashenka žiadne analógy o chuti vlastnosti a veľkosti bobúľ. Jeho ocenené pre nenáročnosť, stabilné zachovanie charakteristík rôznych charakteristík, zatiaľ čo súlad s agrotechnológiou. Mnohé spoločnosti Dácky s desaťročiami starostlivo zachovávajú hudobník s kríkmi, aby udržali plantáž. Je to spôsobené tým, že trieda dnes je považovaná za takmer stratená, získať sadenice alebo semená je dosť ťažké.

Minusy jahody Masha, podľa DACNIS, je tendencia kvetinov, ktoré majú stabilné, ktorým sa na zemi. Táto odroda je kontraindikovaná zahusťovaniu pristátia. Vzhľadom k tomu, odroda je nereportátna, na opätovné kvitnutie a plodnenie je potrebné urobiť značné úsilie: aby sa kríky pod koreňom, nechajte bez zavlažovania.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: