Strawberry Molling Century

 • Autori: Škótsky poľnohospodársky inštitút
 • Názvy synonymá: Malling Centenary, M-100
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: priemer
 • Hmotnosť: 20-25-30 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Načasovanie dozrievania: Skoro
 • Výhody: Vynikajúce krvácanie
 • Popis kríka: Silný, silný
 • Bery: Jasne červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Triedenie jahody na ruskom trhu sa časom zmenilo. Prvé sovietske odrody sa začali v roku 1924 a dominovali až do konca 20. storočia, vysídlenie zámorí. Ale dnes zavedenie odrôd európskeho a amerického výberu dostane rozšírený rozvoj. Jedným z najlepších verilsových odrôd je relatívne nová mýta.

História odstraňovania odrôd

Molling Century (Colling Centenary, M100) sa objavil v roku 2006 na čísle EM 1754. Už niekoľko rokov prešiel testy a bol spustený do komerčného použitia v roku 2013, aby si pripomenul 100. výročie výskumnej stanice na východe zrejmého, najstaršie vo Veľkej Británii výskumného centra záhradníctva a poľnohospodárstva. Táto experimentálna stanica bola vytvorená v anglickom kraji Kent na Dawn of XX storočia na iniciatíve miestnych záhradkárov. Pestovanie a výber jahôd tam boli zapojení do roku 1983 a vytvoril viac ako 40 odrôd.

Strawberry Molling Century rýchlo získal európske trhy, pričom sa konkurcia populárneho vývoja z Holandska – ELASANT a SONATA a dokonca prekonal tieto referenčné odrody pre rad ukazovateľov (vyššie percento z najvyššej kategórie ovocie a lepšiu prepravu). Túto odrodu uprednostňovala sieť britských supermarketov. Geografia predaj nových produktov rýchlo rozšírili – Molling Century s radou záhradníkov Spojených štátov, Južnej Kórey a Ruska.

Popis odrôd

Vypracovať tento mimoriadny „jubilejný“ odrody na taký dôležitý dátum, jeho tvorcovia vzali do úvahy medzinárodné skúsenosti a obdĺžnikol mýtny storočie s vynikajúcimi vlastnosťami. Je to zimný a vysoko výnosný stupeň včasného času dozrievania s červeným šťavnatým stredne veľkým plodom. Dužina je hustá, s harmonickým sladkým chuťou bez kyseliny a tenkú arómu. Rastlina tvorí silné kríky s tmavozelenými zelenými lístkami a vysokými rovnými kvetmi s 5-6 bobuľou na každom. Vychyľujúce sa bobule sa nedotýkajú zeme a pokrytá veľkými listami, takže zostanú čisté, nebojte sa a nepatria zo slnka. Keď sa ovocie zväčšujú, kvety sú znížené pod ich závažnosťou.

Načasovanie dozrievania

Pre jahody Molling Centur je charakterizovaný skorým plodovaním: už v prvých dňoch júna, bobule pristáli v otvorenom pozemku sú pripravené zbierať. V južných regiónoch plodiny je možné zhromažďovať na konci mája. Čo sa týka dozrievania, odroda je opísaná so známym odrodou ALBA z Talianska a predlžuje elanant Culture 4-5 dní. Plody dozrievajú spolu, rovnomerne červenajte a majú rovnakú veľkosť.

Rastúce regióny

Strawberry Molling Century sa úspešne pestuje v priebehu Ruska, v regiónoch s rôznymi klimatickými. Dobre rastie, ovocie a zimy v pomerne drsných podmienkach URAL. Kultivácia odrody v krajinách severnej Európy tiež poskytla vynikajúce výsledky. V oblastiach s ARID, Sultry leto je potrebné venovať pozornosť včasnému, rozšírenému zalievaniu.

Výnos

Počas testovania, britskí chovatelia venovali osobitnú pozornosť výnosu. Molling Century „sa zapol“ na súčasnú súťaž s nenáročnou priemyselnou rozmanitosťou Elsanta a vyhrala ho, vzhľadom na to, že na výstupe z približne 93% bobúľ zodpovedal požiadavkám primitívnych výrobkov. V ELASANTU je tento indikátor 86%. Z kríka zvyčajne zbierajú asi 1 kg jahodového moblu.

A tiež dôležitý pozitívny bod pre komerčné pestovanie sú menšie dočasné a pracovné náklady na zber jahodových mýtnych storočí. Zamestnanci na plantácii nemusia triediť bobule v dimenziách z dôvodu ich jednej dimenzity.

Ovocie majú vynikajúce horiace, dlhé zachovanie nákladu, zatiaľ čo zostávajú svetlé červené a lesklé. Prepraviteľnosť je tiež v nadmorskej výške z dôvodu dostatočnej hustoty bobúľ (7,5 bodu z 10): si nevenujú a netoke netriajú pri preprave.

Bobule a ich chuť

Ovocie Molling Century majú vo väčšine priemernej veľkosti a hmotnosti asi 20-30 g. V prvom zhromaždení je hmotnosť každej jahody mierne vyššia – asi 35 g. Nádherná odroda nehnuteľnosti – prakticky kalibrované bobule: symetrické, kužeľ-tvar, s hladkou lesklou kožou. Veľmi sladká buničina bez dutín má odtieň vojvodky a jahodovej vône. Vysoký cukor má dokonca nezrelé bobule.

Vlastnosti pestovania

Správne zavlažovanie – jeden z hlavných faktorov dobrého úrody storočia. Používa sa len netuhová, zvetraná voda a samotný proces sa musí vykonávať ráno alebo večer. Po výsadbe, pôda a zásuvky sú napojené posušením. S začiatkom kvitnutia musíte ísť na odkvapkávanie zavlažovanie v koreňovej vrstve. S prebytočným zavlažovaním je nebezpečenstvo plesňových ochorení.

Pôda musí pravidelne stratiť alebo aplikovať mulčovací materiál.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pri výbere miesta na pristátie Mýlovacie storočie musia byť potlačené nasledujúce podmienky:

 • Pozemok musí byť chránený pred vetrom;

 • Umiestnenie stránky zo severu na juh;

 • Tieň od štruktúr a stromov by nemal padnúť na posteľ;

 • Dôležitá je úroveň podzemnej vody – územie by nemalo byť močaré;

 • Jahoda sa cíti zle v nížinách;

 • Každé 2-3 roky musí byť miesto pod jarmi meniť na pôdu „odpočinul“.

Optimálne pH pôdy by malo byť v hraniciach 5,5-7,5. Zvýšte kyslosť s vápencovým roztokom, nižšími organickými prísadami.

Postele mesačne pred pristátím by sa mali vyčistiť od koreňov burín a hojdačka. Živiny sú nasýtené pozemnými hnojivami: kompost, hnoja, humus a popol. Najlepší výber pôdy – hlinku alebo piesku.

Opeľovanie

Jahodové mollingové centrá molling veľké, s množstvom peľu a nepotrebujú umelé opeľovanie.

Podriadený

Pre odrody sú požadované kŕmenie, najmä ihneď po pristátí. Azotist (hnoja, močovina) sú zodpovedné za vytvorenie koreňov a kríkov. Draslík pomáha absorbovať živiny a vyvinúť nestálosť a ovocie. Fosfor zvyšuje vytrvalosť.

Dnes sú dnes k dispozícii početné komplexné minerálne a organické hnojivá.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Mulling Centenary toleruje zimovanie pri miernych mínusových teplotách, ale vyžaduje prístrešok (šupka, seno, suché listy), ak je zimná frosty a nízka.

Choroby a škodcov

Koreňový systém na odrody nie je príliš silný a rozvetvený. K dispozícii je citlivosť triedy na fytoofluorózu. Niekedy rastlina nemôže odolať baktériám xanthomonas fragariae, čo spôsobuje špinenie listov. Počiatočné testy ukázali, že Molling Century bol horší ako Sonata Vortex v rezistencii voči plesňom. Ale moderné recenzie hovoriť o dobrej odolnosti voči Mollingu pred týmto ochorením.

Z hmyzích škodcov (Weevil, Nematodes, Ticks), kríky sú potrebné včas (pred kvitnutím) sprejom, napríklad drogy: „Spark“, „heterophos“, „Carbofos“, 1% Bordrian tekutiny. Pomoc a ľudové lieky: Aparný alkohol, Mangát, kyselina boritá, zmes popola, mydlo a ocot.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Odroda je charakterizovaná dobrým ugrave. Pre reprodukciu si vyberú silné vytvorené zásuvky, ktoré sú dokonale zakorenené.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár