Strawberry Olympia

  • Chuť: sladký
  • Veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť: 35-40 gr
  • Stupeň výnosu: Vysoká
  • Výnos: 1,2 kg s kríkom
  • Oprava: Nie
  • Načasovanie dozrievania: Skoro
  • Výhody: Dlhá skladovateľnosť, dobré organoleptické charakteristiky
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: Tmavo červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Celkom má viac ako 2 000 jahodových odrôd, a na pestovanie všetkých, bude trvať veľa času. Preto existujú vždy viac populárne typy bobúľ. Patrí medzi ne talianska škála strawerry olympia. V tomto článku zvážte vlastnosti jahôd, pozitívnych vlastností, periódy plodín, ako aj metód chovu a boja proti škodcom.

Popis odrôd

Tento typ kultúry sa vzťahuje na neprimerané, to znamená, že to utívuje len raz za sezónu. Čas dozrievania čoskoro.

Kruhy sú MIDDLYMENT, 35-40 cm, rastú kompaktné, zásuvka sa nerozšíri v rôznych smeroch. Veľké listy, bohatý zelený odtieň. Veľký počet kvetov, ktoré sú pokryté kvetmi a bariérmi. Kvôli hojnosti ovocia, kvetinácie môžu zostupovať pod váhu. Preto stojí za kríky na mulč, takže bobule zostávajú suché a nepoškodili na zemi.

Táto odroda má dobrú prepravu a skladovanie.

Podľa nevýhodu možno pripísať skutočnosti, že záhrada, ak je nesprávna, rýchlo zarastená s nástrojmi a krídlami jahôd. Na dokončenie obdobia bobule sa môže dozrieť malé.

Načasovanie dozrievania

Jahoda sa vzťahuje na predčasný termín dozrievania. Blossom začína začiatkom mája v južných regiónoch, v severnom – do konca mája. Prvé plody dozrievajú v júni, celé obdobie plodnice trvá od júna do júla.

Výnos

Dozrievanie plodov v jahodovej uniforme. Veľa závisí od podmienok pestovania a regiónu. V priemere z jedného kríka je možné zozbierať od 0,5 do 1,2 kg. Prvá vlna zberu je vždy charakterizovaná veľkými bobuliami.

Prečítajte si viac  Alycha Kuban Comet

Bobule sú uložené na suchom chladnom mieste až 5 dní.

Bobule a ich chuť

Ovocie prvej vlny sú veľké, vážia 35-40 g. Následné môže vážiť 20-30 g. Bobule sa vyznačuje svetlým červeným odtieňom vo forme kužeľovitého, mierne pretiahnuté. Koža uniforma, semená malé, depresívne. Mäso šťavnaté, elastické, mäsité, svetlo. Jadro bobúľ má malú prázdnotu. Chuť jahody sladké a príjemné.

Vlastnosti pestovania

Táto kultúra môže rásť na každom základe, ale stojí za to zapamätať si, že veľkosť a chuťová kvalita plodiny závisí od pôdy. V zemi, sadenice môžu byť vysadené na jar, leto, ako aj na jeseň.

Jahoda netoleruje buriny, takže ak lôžka nie sú mulk alebo nie na pokrytie filmu, potom každé dva týždne bude potrebné naliať. Potom bude potrebné uvoľniť pôdu okolo kríka, to umožní, aby sa pôda nasýti kyslíkom a držal vlhkosť len dlhšie.

Stojí za to pripomenúť, že tento jahodový systém má koreňový systém nejde hlboko do zeme, takže je potrebné uvoľniť okolo kríka najviac 3 cm.

Strawberry Olympia je známy svojou fúzou, alebo skôr, ich číslo, ktoré hodí po sezóne. Pravidelne sa musia znížiť dopredu. Ponechajte len sumu, ktorá bude potrebná na ďalšiu reprodukciu.

Silné sucho alebo, naopak, silná hydratačná pôda môže nepriaznivo ovplyvniť ovocie. Preto, ak nie je dážď, zalievanie jahody stojí 1 čas každé 3 dni, ráno alebo večer, teplá voda, výhodne.

Výber miesta a prípravy pôdy

Miesto je vybrané zo slnečnej strany, ďaleko od výšky, ktoré tieň hodí. Pôda by mala byť voľná, piesočná, s nízkou úrovňou kyslosti. Nedávajte vedľa paradajok a zemiakov. Tieto plodiny sa zhodujú o škodcov – nematómom.

Pôda pred pristátím by mala byť prepínaná a hnojená. Wells sa kopajú vo vzdialenosti 20-30 cm od seba, a vzdialenosť medzi radmi 35-40 cm. Skriny úhľadne zostúpia do pripravených jamiek, zem sa mierne nalial, zároveň tobáš. Koreňový krk by nemal zaspávať. Smerovanie musia dva týždne zbaviť vody.

Prečítajte si viac  Undercalinking paradajky v otvorenej pôde

Opeľovanie

Kvety v tejto kultúre oboch pohlaví, takže samoobsluha rastlín. Ďalšie opelenie nevyžaduje.

Podriadený

Jahoda miluje kŕmenie, najmä počas obdobia dozrievania bobúľ. Najlepšie je vyzdvihnúť hnojivá, ktoré obsahujú draslík, môže to byť drevený popol alebo potaš colaster. Po poslednom zbere zberu je potrebné vyplniť rezervy minerálnych látok, takže je potrebné nakŕmiť kríky s minerálmi, ktoré neobsahujú dusík. Takéto hnojivá najčastejšie predávajú označené „na jeseň“.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Choroby a škodcov

Strawberry Olympia je odolná voči hlavnému radu chorôb. Nie je však potrebné vyhnúť sa preventívnym opatreniam. Odporúča sa postriekať kríky s tuhou z dreveného popola, jódu a mangánu. To nepomôže vyhnúť sa výskytu plesňových ochorení, ale zvýšiť rast kríkov.

S škodcami vo forme vtákov stojí za to bojovať so strašnými pascami (strašiak, pozdĺžnal, stuhy) a vytiahnite sieťovinu.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Strawberry Olympia reprodukuje dobre s pomocou fúzni. Na tento účel sú zvolené zdravé veľké kríky, v ktorých boli všetky kvety odstránené počas kvitnutia. Takéto kríky sú spracované, uvoľnené. Kríky úhľadne kopanie a rozdelené do niekoľkých častí. Nasledujúci transplantáciu na pripravené miesto.

Prečítajte si viac  Všetko o pristátí broskyne
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: