Strawberry Rügen

 • Chuť: Dezert
 • Veľkosť: priemer
 • Hmotnosť: 4-6 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 1 kg s krovím
 • Oprava: Áno
 • Načasovanie dozrievania: Stredne skoro
 • Účel: Univerzálny
 • Popis kríka: Nízky, semi-tvarovaný, kompaktný
 • Bery: Červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Oprava jahody Rügen – skoré výnosy, ktoré utívujú celé letné obdobie a pred vzhľadom prvých mrazov.

Popis odrôd

Závod je zahrnutý v skupine mesh stupňa odvodených nemeckými chovateľmi. Vzhľadom k tomu, jahody sa vyvíjajú, tvoria kríky malých výšok zo stredne veľkých plechov.

Strawberry Rügen sa teší dopyt medzi záhradkami z dôvodu odporu voči mrazu a dopadu škodcov. Neslavná rastlina môže byť vysadená takmer v akejkoľvek pôde. Bush rýchlo začne a začne dávať plodinu.

Načasovanie dozrievania

Žiariace Rugen začína na konci mája v teplých oblastiach a začiatkom júna v chladnejších oblastiach. Obdobie plodnia trvá od polovice júna do prvých mrazov.

Výnos

Stupeň dáva bohatý bližšie k uprostred leta. V aktívnom období plodovania z kríka môžete zbierať až 1 kg bobule.

Bobule a ich chuť

Jahody sú husté bobule nasýtenej červenej farby žltou striekaním, hmotnosť jedného plodu môže dosiahnuť 5 g. Aróm bobúľ je príjemná, chuť dáva svetlo kyslé. Funkcia odrody je, že ovocie kríka sú skvelé na ďalšie spracovanie po zbere. Z bobúľ, ktoré môžete urobiť:

 • džem;
 • džem;
 • Compote;
 • dezert.

Tiež ovocie môžu byť zmrazené, aby si vychutnali svoju obľúbenú chuť v zime.

Vlastnosti pestovania

Rozmanitosť je dosť nenáročná. Jahodové kríky môžu byť pestované na solárnych miestach a v tienivých miestach. Najlepšia možnosť pre pristátie za záhradkárov považujú svah alebo pozemok chránený pred vetrom.

Na rozdiel od iných odrôd má výrobok vysokú odolnosť voči chladu. Pri pestovaní bobúľ v záhrade, aby ste ich zakryli na obdobie mrazov.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pri výbere pôdy na vyprázdnenie výhonkov jahôd sa odporúča uprednostniť slabo kyslé alebo neutrálne pôdy. Ak nie je takáto možnosť, môžete pestovať Bush a na akúkoľvek inú pôdu, čo je najdôležitejšie, aby ste mu pomohli s potrebným množstvom živín.

Jednou z vlastností Ryugena je, že Bush rýchlo vytiahne všetky užitočné prvky z pôdy. Rastlina preto musí transplantovať na nové miesto každé 2-3 roky.

Opeľovanie

V záhradných podmienkach sa hmyz zaoberá záhradou, ktorý sa blíži bližšie k pružine. Ak Berry rastie doma, bude potrebné postarať sa o umelé opeľovanie a zdôrazniť Bush.

Podriadený

Pôda, v ktorej rastú sa sadenice Ryugen, je potrebné žlté žlté nasýtené. Pre sezónu bude potrebné niekoľkokrát urobiť užitočné hnojivá, aby rastlina nemala nedostatok výživy.

Na začiatku marca by sa mali vyrábať prvé užitočné zmesi na zem: amónny alebo potašový salter. Organiza sa tiež zmestí. Pred hnojením pôdy sa odporúča starostlivo preskúmať pokyny, aby neboli poškodiť sadenice.

Vo fáze tvorby zins bude potrebné dodatočne pridať fosforečné alebo potašové hnojivá do pôdy, vopred rozdelené na Navigas. V páde posilniť korene Bush, záhradníci radia fertizovať zemské kuracie vrh.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Príprava jahôd na zimu znamená kontrolu kríkov. Selektívne smerom von z koreňov by sa malo dôkladne naplniť pôdou. Takže rastlina zažila lepšiu zima, môžete pokryť vrstvu pozemku v blízkosti jahody mulčovanie a samotná rastlina je.

Choroby a škodcov

Strawberry Rugen sa vyznačuje vysokou imunitou. Ale v procese aktívneho rastu môžu sadenice zasiahnuť hnilobu a bod. Aby sa zabránilo výskytu ochorenia, stojí v jarnom období, aby sa sprej zvedavosť slabo koncentrovaného azophosu. V lete sa na účely prevencie odporúča, aby sa Abiga upuloval.

Dodatočné spracovanie sa môže vyžadovať v štádiu dozrievania ovocia. V tomto prípade môžu byť listy nastriekané „Lepyocide“. Nakoniec, na jeseň bude potrebné opäť aplikovať 1% azophosk.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Zmena rastlín rôznymi spôsobmi. Obzvlášť populárne je pestovanie Zeper zo semien. Proces si bude vyžadovať veľa času a úsilia, ale výsledok prekročí všetky očakávania.

Nemecká škála sladkých jahody – skvelá možnosť pre pestovanie ako v záhrade, takže doma.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár