Strawberry Ruyana

 • Autori: Česká republika
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: Malý
 • Veľkosť, pozri: Dĺžka – 1,5-2 cm
 • Hmotnosť: Až 7 gramov
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 2,5 kg s 1 m2
 • Oprava: Áno
 • Výhody: High Blooms Zachovať bobule čisté po daždi
 • Účel: Čerstvé použitie

Pozrite si všetky charakteristiky

Záhrada jahody so sofistikovaným menom Ruyana vedeli odborníkmi z Českej republiky. Bobule sa odporúčajú jesť v čerstvej forme, teší sa vynikajúcej chuti. V klimatických podmienkach Ruska, tento druh jahody zaznamenal bez problémov.

Popis odrôd

Výškové časti rastlín od 15 do 20 centimetrov, s podobnou šírkou. Kvôli kompaktnej forme môžu byť kríky pestované v malých oblastiach. Expresívne a elegantné Krone v tvare lopty dáva rôzne vysokoškolské vlastnosti Ruda. Listy – jasne zelené, tesne skrútené.

Dlhé a silné kvety stúpajú na zelenú hmotu. Zrelé bobule stúpajú nad krovím, nedotýkajú sa zeme. Takže plody zostávajú celé a zdravé.

V procese rastu, český jahody neodhadzuje fúzy, čo dáva všetku silu a užitočné stopové prvky bobule.

Načasovanie dozrievania

Chovatelia priniesli odnímateľný stupeň, radovali sa niekoľkokrát za sezónu. Ovocie jahody začínajú takmer od začiatku pružiny a na prvý chlad.

Výnos

S stabilnou starostlivosťou o plantáž bude aj nováčik záhradník schopný zbierať až 2,5 kilogramov plodiny z jedného metra štvorcového miesta. Výnos a prepravovateľnosť – vysoká. Ak sú podmienky v regióne pohodlné, nové bobule sa zhromažďujú každé 2-3 dni. Odporúča sa vykonať prácu v skorých ranných hodinách, po odchode.

Zrelé bobule môžu byť zmrazené a ukladať na dlhú dobu bez straty vzhľadu a chuti. Stupeň je pravidelne plody po dobu štyroch rokov, po ktorej by sa mala plantáž aktualizovať.

Bobule a ich chuť

Malé bobule získavajú len 7 gramov. Dĺžka – od 1,5 do 2 centimetrov. Väčšina plodov má hladkú kužeľovitú formu, ale stretáva sa a zakrivené vzorky. Zrelé jahody je natreté v jasnej farbe, s ružovým šťavnatým mäsom. Povrch ovocia je strednodobý pijan, pokrytý malými kosťami, ktoré nie je depresívne v tele.

Chuť pekné, sladké. Dopĺňa výraznú vôňu lesných jahôd.

Vlastnosti pestovania

Ruyana – univerzálna odroda, ktorá sa nebojí ani mrazu alebo sucha. Pri reprodukcii sú semená vysadené v období od februára do marca. Ak záhradník používa hotové sadenice, môžete umiestniť pristátie uprostred jesene. Rýchla prístupnosť umožňuje zariadeniu ľahko prispôsobiť sa na nové miesto pred príchodom mrazov.

Strawberry odporúčame pristátie s radmi, takže medzera medzi nimi v 30-35 centimetrov, vzdialenosť medzi kríkmi – 20-25 centimetrov. Ak chcete šetriť miesto na pozemku, Ruyana odroda môže byť zasadená pozdĺž záhradnej trate. Vzhľadom na nedostatok fúzy sa rastlina nepodarí územie.

Odolnosť voči suchu nedáva kríky zomrieť, ale príliš suché a horúce počasie zle ovplyvňuje kvalitu zberu. V tomto počasí, záhradné jahody zavlažované 2-3 krát týždenne. Zavlažovanie sezóny spadá na začiatok ovocia. Skutočná a teplá voda sa vstrekuje pod koreňom, takže nespadá na kvety a listy. Práca sa vykonáva v skorých ranných hodinách alebo večer, po západe slnka.

Vážiace rastliny rýchlo vyrastať a brať vzácnu vlhkosť v ovocnej kultúre. Buriny musia byť okamžite odstránené, kým zaplaví plantáž. Zem okolo kríkov uvoľnite 1-2 krát mesačne a zakryte vrstvu mulčovania. Podporuje len požadovanú úroveň vlhkosti, ale tiež zabraňuje chovu burín rastlín. Široká distribúcia dostala čierny agrofiber, na ktorom sa pestuje kríky.

Vzhľadom k tomu, že Ruyang’s Grade netvorí fúzy, proces starostlivosti pre nich je uľahčený. Nie je potrebné tráviť čas na odstránenie bočných výhonkov.

Výber miesta a prípravy pôdy

Záhradné jahody sa cítia skvele na slnečných pozemkoch. Ak je malý výpadok, nebude problém. Územie zvolené na výsadbu sadenice je starostlivo uvoľnené a oplodnené. Meter štvorcový spotrebuje vedierku organického hnojiva.

Český stupeň je zle odchádza na ílu, preferuje voľnú pôdu. Na to, piesok pridajte do pôdy. Ak sa zvýši kyslosť, musí byť neutralizovaná. Vysoká účinnosť demonštruje dolomitickú múku, popol alebo obyčajné vápno. 0,5 kilogramov látok sa používa na meter štvorcový plantáže.

Opeľovanie

Záhradná kultúra – včelár, potrebuje krížové opeľovanie. Prvé púčiky sú vyfúknuté na jar a kvitnúce trvá hlboko jeseň.

Podriadený

Strawberry rýchlo vyčerpáva pôdu, pričom z neho robíte živné komponenty. V roku výsadbových rastlín sa nevyžaduje kŕmenie, a od budúcej sezóny potrebujete pravidelne kŕmiť plantáž.

Optimálne výrobky hnojív.

 • Ammonia Selitra sa používa na začiatku marca. Táto zložka je potrebná na vytvorenie púčikov. Na prípravu lieku 40 gramov produktu zriedeného vo vodnom veže.
 • Polievková lyžica nitroammofoski je chovaný v vedre vody a privedie korene na začiatku kvitnutia.
 • Zloženie nitroammofoski a síranu draselného (proporcie – na lyžici na vodnom lopaku) sa používajú v procese bobúľ.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Vysoká odolnosť voči mrazu umožňuje kríky prežiť chladné v oblastiach s mäkkými a krátkymi zimami bez povinného prístrešia. Avšak, v oblastiach s tvrdými poveternostnými podmienkami, plantáž je žiaduce chrániť. Po zbere poslednej vlny plodín všetky kvety sú rezané. Tiež odstrániť staré listy a ovplyvnené výhonky. Ak chcete dezinfikovať riadky kríkov sa spracuje s intenzívnym medi.

Mladé sadenice zasadené na jeseň, prístrešia slama, ihličnaté vetvy alebo spunbond. Odroda je schopná odolať mrazom až 30 stupňov Celzia.

Choroby a škodcov

Ruyana sa nebojí plesne a iných bežných chorôb. Vrodená imunita tiež chráni jahody od nebezpečného hmyzu. Ak sa bobule priťahujú pozornosť weevils alebo jahodových kliešťov, kríky sú ošetrené poličkou alebo horčičným práškom (200 gramov surovín sa rozpustí v 10 litroch vody).

Grey Rot sa rýchlo rozvíja v teplom a surovom počasí. Najlepšie je chrániť drevený popol, že pôda je posypaná okolo rastlín.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Vzhľadom k tomu, že česká záhrada jahody netvorí fúzy, táto odroda je chovná semená alebo rozdelenie. Prvá možnosť sa používa najčastejšie. Sejací materiál má vysoké percento klíčenia. Siatie sa vykonáva v období od februára do mája.

Mnohí záhradníci si vyberú metódu semenáv s rašelinou tabliet. Môžete ich kúpiť v každom obchode s záhradníkom.

Práca sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 • Tablety z rašeliny sa napojí vodou a nechávajú dva dni, takže sú opuchnuté;
 • Ďalej sú umiestnené v kontajneri a každá tableta sa zníži na jednom semene;
 • Kapacita s pestovacím materiálom je pokrytá skleneným alebo hustým celofánom a prenesené do parapetu;
 • Pravidelne je potrebné striekať pilulky z rozprašovacej pištole, aby sa nepohybovali;
 • Akonáhle sú prvé výhonky, sklo alebo film odstránené;
 • Sadenice sa vysadzujú na nové miesto ihneď po vytvorení silných koreňov;
 • Ak počasie na ulici nie je dostatočne teplé, sadenice sú zmrazené v skleníku.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár