Strawberry San Andreas

 • Autori: Spojené štáty americké, Kalifornia UC Davis
 • Názvy synonymá: San Andreas
 • Chuť: Sladká so sourness
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 25-30 gr
 • Stupeň výnosu: Stred
 • Výnos: 1 kg s krovím
 • Oprava: Áno
 • Načasovanie dozrievania: Skoro
 • Účel: Čerstvé použitie, recyklácia (šťava, džem, džem, atď.)

Pozrite si všetky charakteristiky

Americký druh záhradných jahody s nezvyčajným názvom San Andreas sa už usadil v Rusku. Univerzálne bobule. Sú dokonale vhodné na prípravu chutiacich pochúťok, ako aj v naturáliách.

Popis odrôd

Kruhy tejto záhradnej kultúry majú tvar lopty. Veľkosti malé, hustota – priemer. Maximálna výška rastliny – 30 centimetrov. Listy majú svetlú zelenú farbu, pozdĺž okrajov Jána. Stonky silné a veľké. V procese vegetácie Bush tvorí veľký počet kvetov (10-12 kusov). Pod váhou ovocia, výhonky idú dole na zem, ale kvôli hrúbke kvitnúce, niektoré bobule sa nedotýkajú pôdy.

Načasovanie dozrievania

San Andreas označuje predčasné odrody dozrievania. Krépum začína v máji a pokračuje až do začiatku jesene. Vzhľadom k opravu, kríky ovocie niekoľkokrát v sezóne vegetácie.

Výnos

Výnos ovocných plodín – médium. Pre sezónu z jednej rastliny, až 1 kilogram bobúľ. Plody majú vysoký výkon a prepravu. Presné výrazy pre zber závisí od aplikácie hnojív a klimatických podmienok. V južných regiónoch, ovocie rastie skôr.

Bobule a ich chuť

Zrelé jahody sa stáva svetlom červenou farbou. Koža – lesklý. Ovocný tvar – kužeľové, mierne predĺžené, zaokrúhlené. Priemerná hmotnosť BERRY má 25-30 gramov, ale niektoré kópie dosahujú 70 gramov. Rozmery – veľké. Ružové mäso s oranžovým odtieňom. Ovocie hustý, kvôli tomu, že si to úžasne udržiavajú formu. Chuť zrelé bobule sladké, s príjemnou kyselinou.

Vlastnosti pestovania

Ovocná kultúra z USA netoleruje teplo, takže by ste mali neustále udržiavať potrebnú vlhkosť pôdy. Jahody môžu byť pestované v skleníkoch alebo skleníku. V jednej časti sa kultúra pestuje 3-4 roky, po ktorej sa mení miesto pristátia. Medzi krídlami, odchádzajúc z 25 na 30 centimetrov. Riadky sú vypracované vo vzdialenosti 45 centimetrov od seba.

Je ľahké sa starať o rastlinu, hlavnou vecou je pravidelne vodárenské jahody a vykonávať iné požiadavky agrotechnológie. Záložka Plantation sa odporúča vykonávať na jar, bezprostredne po skončení mrazov. Ak robíte prácu na jeseň, pristátie sa vykonáva 3-4 týždne pred ochladením. Ďalšia možnosť – Letné pristátie na konci júla. Takže plantáž bude mať čas prispôsobiť sa na nové miesto a zmení zimu bez problémov.

Pri pristátí sadenice, musíte sledovať bod rastu, ktorý nie je pokrytý zemou alebo zvýšená. Malo by byť na rovnakej úrovni s pôdou.

San Andreas Garden Strawberry miluje vlhkosť a potrebuje pravidelné zalievanie. Avšak kríky netolerujú kvapalnú stagnáciu. To povedie k vzhľadu šedej hniloby a hnilobiť korene. Ak je zavlažovanie nedostatočné, kríky začínajú zmiznúť a ovocie sa zmenšujú a strácajú chuť. Ideálna voľba pre plantáž berry – Zavlažovací systém. Mierne zvlhčuje pôdu, vytvára pohodlné podmienky pre rastlinu. V horúcom počasí, jahody sa zalievali každých 3-4 dni.

Takže korene získali požadované množstvo kyslíka, hornej vrstvy zeme. Pôda pokrýva mulč, takže buriny nerastú na území stránky. Použite pilín, slama alebo cheeva. Rovnako ako vrstva mulčovania nedáva bobule sa dotknúť Zeme. Ovocie zostávajú celé číslo a čisté.

Výber miesta a prípravy pôdy

Strawberry San Andreas miluje slnko, takže pozemok pre jeho kultiváciu by mal byť opatrne osvetlený. Pred výsadbou je územie purifikované z odpadu, koreňov a burín. A pôda je opitá a pripomínajúc v prípade potreby. Napriek ľahkosti, v niektorých oblastiach môže byť potrebné stmaviť výsadbu. Cez strawberry môžete vytiahnuť sieť. Vhodné a tieň zo stromov.

Opeľovanie

San Andreas Garden Culture Onedloval sám vďaka Hawk kvety

Podriadený

Kríky potrebujú intenzívnu výživu. V jednej sezóne, jahody berú veľké množstvo živných prvkov z pôdy.

Oplodniť plantáž podľa konkrétnej schémy.

 • Prvá pracovná práca sa vykonáva v marci. Vyberte si dusíkové kompozície, ktoré sú potrebné na vývoj sviežej zelenej hmoty. Na štvorcový meter stránky, 20 gramov močoviny alebo vedro prepracovaného hnoja.

 • Riešenie kovboja na báze vody (1 až 10) aplikované v máji. Vodice vrh bude tiež ísť (1 až 20).

 • Na začiatku kvitnutia, komplexné minerálne formulácie vyberajú, ktoré obsahujú, draslík, dusík, fosfor a iné nutričné ​​prvky. Niektorí záhradníci si vyberajú drevený popol (sklo na meter štvorcový).

 • Po skončení plodovania pôdy je kŕmenie listnatou kompostom. Je rovnomerne distribuovaný na zemi.

Záhrada jahody San Andreas uprednostňuje plodné pôdy. Pôda je kŕmená humusom. Organické bobule väčšie a šťavnaté. Aby sa mladé kríky rýchlo rozvíjali, skúsení záhradníci používajú Korovyan. Jeho prispieva každých 6-8 dní v pomere 1 až 10. Po kŕmení rastlín musíte naliať tak, aby ste nespálili koreňový systém. Väčšina všetkých vyčerpaných pôd potrebuje.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Táto trieda je zimná, takže v južných regiónoch môže robiť bez rastu na zimu. Jahody odoláva až 25 stupňov Celzia. Na severe a území moskovského kraja kríky pre policajt mulčovanie (listy, lupky, kompost). Pri aplikácii AGROFIBER je utiahnutý na oblúk. S príchodom tepla sa ochladzuje prístrešok.

Choroby a škodcov

San Andreas Stupeň je odolný voči sírovej hnilobe a útoky z škodcov, ale aby sa zabránilo infekcii, ochranné rastliny sa pestuje v blízkosti plantáží: cesnak, kalendár, kôpor alebo petržlen.

Vzhľadom k tomu, kultúra je ovplyvnená bielymi škvrnami a miernym rosou, musíte včas odstrániť buriny. Akonáhle sú zrelé bobule zmontované, mleté ​​voľnejšie a liečené bordrským kvapalinovým roztokom (1%). Ďalšie opatrenia pomôžu rastlinám bez lariev v pôde a infekciách.

Ďalším predpokladom pre zdravie kríkov je zachovanie požadovanej úrovne vlhkosti, bez stagnácie. Preto, nížiny a mokrade nebudú vhodné na pestovanie.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Modifikujte berry plantáže niekoľkými spôsobmi. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

 • Najrýchlejšie a ľahko implementované možnosti – deliace kríky. Vhodné sú len rastliny, ktoré sa otočili aspoň 3 roky. Práca vykonávaná úhľadne, čistý a sterilizovaný nôž. Vyberte si veľké a zdravé kríky bez poškodenia. Táto metóda vyžaduje určité skúsenosti zo záhradníka. Je potrebné nielen určiť body rastu, ale tiež ponechajte optimálny počet koreňov pre každé semenáč.

 • Druhá možnosť – s fúzy. Vyberte si najťažšie rastliny. Zásuvky, ktoré sú vytvorené na výhonkoch, sú zakorenené do samostatných plastových kontajnerov pokrytých v zemi. Výsadné rastliny s uzavretým koreňovým systémom je oveľa pohodlnejšie a kríky robia lepšie.

 • Použite nežiaduci materiál semien. Týmto spôsobom sa rastliny pestuje všetky pozitívne charakteristiky hybridnej odrody. Okrem toho je to problematický a dlhodobý proces.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár