Strawberry Tenira

 • Autori: HOLLAND, LED v roku 1973
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: stredné a veľké
 • Veľkosť, pozri: priemer do 5 cm
 • Hmotnosť: 80-100 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Načasovanie dozrievania: Stredná sila
 • Účel: Univerzálny
 • Popis kríka: Kompaktný, Denominatory
 • Bery: Tmavo červená

Pozrite si všetky charakteristiky

TENIRA STRAHBER REGISTRÁCIA MÔŽU BYŤ PRÍPRAVA PRE OSOBNÉ A KOMERANICKÉ ÚLOHY. Je nenáročný pri odchode a pristátí, ale potrebujete vedieť nejaké odporúčania, ktoré môžu pomôcť, aby sa ovocie stali lahodnejším a konečným zberom – obrovským. V prípade kompetentnej jahodovej starostlivosti bude dať mnoho veľkých a sladkých bobúľ.

Popis odrôd

Tenira je univerzálna vysokonapäťová odroda odvodená holandskými chovateľmi v roku 1973. Jeho vlastnosti sú priateľské kvitnúce a rovnaké plodovanie. Jahodové kríky kompaktné a husto urážlivé.

Načasovanie dozrievania

Rastlina má strednú škálu dozrievania.

Výnos

Odroda vysoká, z jedného kríka v priemere môžete získať 500 gramov ovocia. Najväčší zber pôjde do budúcej sezóny po sezóne výsadby, po ktorej sa množstvo bobúľ môže znížiť. Za priaznivých podmienok bude výnos hodný. Útočisko zberu rýchlo, čo poteší poľnohospodárov.

Bobule a ich chuť

Plody majú tmavú červenú farbu, sú správne bremefronts, s ťažkými rebrami. Prvá zber môže byť deformovaná. Môžete vidieť médium aj veľké bobule s priemerom až 5 cm a vážením 80-100 gramov.

Mäso svetlé a husté, veľmi šťavnaté. AROMA – Jednoduchá jahoda, nenápadná. Chuť sladká, je tu príjemná osviežová kyselina.

Plody sa používajú v akejkoľvek forme, dobre uloženej a preprave.

Vlastnosti pestovania

Odroda nevyžaduje osobitnú starostlivosť, ale aby bola úroda vysoká kvalita, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel pre pestovanie odtieňov.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pôda musí byť úrodná, čierna zemina a tenké pôdy z južnej strany stránky sú perfektné. Ideálnym miestom je zóny s veľkým počtom slnečných lúčov chránených pred návrhmi a nedostatok vysokých hladín podzemnej vody.

Najlepšie je zasadiť jahody na miestach, kde sa predtým pestujú nasledujúce kultúry:

 • Kôpor;

 • Kinza;

 • marigold;

 • petržlen.

Zemiaky, kapusta, mrkva a baklažány sú neúspešní predchodcovia.

Opeľovanie

Tenira je dobre opelená v skleníku av otvorenej pôde.

V procese pestovania odrody v otvorenej zemi môžete prilákať opeľovačky hmyzu pomocou farieb vysadených vedľa jahody, kvitnúce v rovnakom čase s ním. A môžete tiež pripraviť nástroj, ktorý priláka včelu do postele. V litri vody je potrebné rozpúšťať lyžice medu, po ktorom je vysadený sprej vodu vodu s kvitnou jahodou. Táto metóda sa používa aj na skleníky, ak sú v nich otvorené otvory.

Takže, že rastlina je lepšie, iná metóda môže byť použitá v skleníku.

 • Pripraviť kefy. Malo by byť mäkké, z prírodných vlasov.

 • Jemne vykonajte nástroj pre každú kvetinu ráno počas celého obdobia kvitnutia.

Podriadený

Takže jahody boli zdravé a dali dobrú úrodu, mala by byť vyzdvihnutá v prísnom čase. Pre prvýkrát sa hnojivá vyrábajú po nedávnom odstránení snehu pre rast mladých výhonkov a tvorbu zdravých listov. Po druhýkrát – počas plodovania, na vytvorenie nových koreňov a obličiek. Tretie kŕmenie by sa malo vykonávať v páde, aby pomohli triede prispôsobiť sa chladnému počasiu a zásoby s náležitým krmivom.

Pre odtiene, ktoré potrebujete použiť určité hnojivá.

 • Komplex – hrajú dvojitú úlohu pri tvorbe bobúľ.

 • Minerálne – udržiavať rovnováhu rôznych prvkov, ako je dusík a iné. Je potrebné, aby sa vytvorila kvalitná a lahodná žatva.

 • Ekologické – pomáhajúce jahody rozvíjať a dať mu veľa užitočných stopových prvkov.

Strawberry Tenira

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

Strawberry TeniraKvasinkaStrawberry TeniraKyselina boritáStrawberry TeniraAmoniakStrawberry TeniraPopolStrawberry TeniraJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odroda je zimná, ale v klimatických podmienkach Sibír a urals je potrebné mulčovať na zimu alebo podstúpiť poľnohospodárstvo.

Choroby a škodcov

Tenira je veľmi odolná voči root hnilobu a trochu ohromenej šedej hnilobe. Na jahôdky, ktoré nie sú ovplyvnené rôznymi chorobami, by sa mali prijať preventívne opatrenia.

Strawberry Tenira

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

Strawberry TeniraZverStrawberry TeniraBellenkaStrawberry TeniraMravceStrawberry TeniraSlimákStrawberry TeniraRoztočStrawberry TeniraNevadickýStrawberry TeniraVýletyStrawberry TeniraChrobák

Strawberry TeniraBuuray SpottyStrawberry TeniraHnilobaStrawberry TeniraSpotyStrawberry TeniraKrútenie listyStrawberry TeniraSušenieStrawberry TeniraOtvory v listoch

Reprodukcia

Odroda má veľké množstvo fúzy, takže jahoda je reprodukovaná s ich pomocou. Tu je niekoľko pravidiel chovu rastliny s fúzy.

 • Používajú sa najlepšie zásuvky, ktoré sú silné a zdravé, na ktorých nie sú žiadne chyby a poškodenie.

 • Nemôžete vziať pristávací materiál z kríka, na ktorom sa nachádzajú bobule. Mali by byť vyhlásené vopred, ktoré kríky budú plodné, a z ktorého môžete vydržať pristávací materiál. Ovocie rastliny strávia veľa úsilia do ovocia, takže nebudú mať dostatok živín na vytvorenie slušného pestovania materiálu.

 • Na múzech, ktoré sa objavili 2-3 týždne po začiatku vegetačného obdobia, by mali byť vybrané zásuvky prvého riadku, ktoré sa nachádzajú veľmi blízko k maternicovému kríku. Majú dobre vyvinutý koreňový systém a šírenie nadzemnej časti.

Recenzie Recenzie

Záhradníci poznamenali sladkú a nasýtenú dezertnú chuť ovocia a odporúčame používať bobule v čerstvej a mrazenej forme. Niektoré poznamenáva, že stupeň je ideálny pre kompómy a varenie džem.

Užívatelia sa domnievajú, že nie je príliš ťažké starať sa o odrodu, základná starostlivosť umožní záhradkárom získať veľa kvalitných plodov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár