Svietiace panenské hrozno

Na začiatku XVII storočia, módny atribút pre výzdobu domov, arbors a iných budov bol panny Ivy z Ázie. Dnes poznáme túto rastlinu ako Maiden Grapes. V súčasnej dobe je tiež vynikajúcou možnosťou pre zdobenie fasád vidieckych domov a chalupov, čím sa vytvára živý plot. Liana tejto rastliny môže dosiahnuť 30 metrov a nevyžaduje starostlivosť o starostlivosti, a sú tiež veľmi jednoduché, že sa množia, väčšinou odrezky. Robí brečtan populárny medzi DACMS a záhradkárov.

Zvláštnosť

Dievča alebo divoké hrozno, ako je uvedené vyššie, nevyžaduje žiadnu osobitnú starostlivosť. Rastlina je neustále za studena, a tiež nič proti neprítomnosti slnka a cíti sa skvele v tieni. V zime nemusí byť ukradnuté a v teplej sezóne sa stará o choroby alebo parazity – hrozno sú voči nim veľmi odolné.

Farba listov Ivy závisí od slnečných lúčov. Jasné oranžové a odtiene červenej farby možno vidieť v hroznom raste zo slnečnej strany. Ten je v tieni má bledožlté listy. Ovocie z toho sú maľované v tmavomodrej, takmer čiernej farbe a slúži viac dekorácie a krmív pre vtáky, a nie delikciu pre človeka.

Reprodukcia panenských hroznových rezov je najjednoduchšia cesta. Svietiaca je tiež najúčinnejšou metódou chovu.

Ak hovoríme o svojej produktivite, stojí za zmienku, že rastlina bude pôvodne prispôsobená osobitným podmienkam vášho územia.

Ako si vybrať a znížiť odrezky?

Napriek jednoduchosti rozšírenia, stojí za to vedieť niektoré pravidlá, ktorým bude poskytovať najlepší rastúci rast divokého hrozna. Jar alebo prvý mesiac leta je dokonale vhodný na výber a rezné odrezky. Na Lianu musí existovať 2-4 zdravé obličky, ako aj fúzy, až potom je vhodný na šiling. Venujte pozornosť hrúbke Lian – musí byť aspoň 5 mm. Dĺžka rezania by mala byť 25-30 cm, nie menej. Prejdite na Uhol v uhle 45 °. Potom nepotrebujete ďalšie rastové stimulanty, odrezky sa ľahko posilnia a výsledok sa nebude počkať.

Nenechajte sa rozrušiť, ak ste nemali čas na to, aby ste robili chov tohto závodu na jar. V lete a na jeseň rastie nové zelené výhonky, ktoré môžu byť odrezané a používané ako zdrojový materiál. S žrebec mladých výhonkov je potrebné zachytiť niektoré z minuloročného viniča. Venovať pozornosť tomu, že Zem je pred začiatkom rezania navlhčená.

Ako root?

Po odrezaní odrezkov, mnohí záhradníci a dačky majú otázku o pravej strane a čo je najdôležitejšie, efektívne zakorenenie. Na koreňové divoké hrozno tromi spôsobmi (to všetko závisí od okolností a vašich preferencií).

„Voda“, to znamená, že root do vody. Táto metóda je dokonalá, ak ste nemali možnosť zasadiť zdrojový materiál v pôde.

Rastlina je taká životaschopná, že korene vo vodnej nádobe sa zmenia bez problémov. Avšak, tieto korene budú dočasné, a iné sa objavia v pôde.

Vylodenie (zakorenenie) sa koná okamžite na zem. Napriek tomu, že táto metóda sa zdajú byť oveľa jednoduchšie – bez dodatočných etáp a prípravy, stojí za to byť pozorný na odrezky, nezabudnite na zalievanie, pozerať sa za buriny, dať načas. To všetko sa vykonáva, kým nie sú korene rastlín konečne fixované.

Nakoniec je posledná metóda Toto je pristátie v kontajneroch. Týmto spôsobom môžete použiť, ak odrezky prevzali na začiatku jari, alebo sa chystáte na rast hrozna len na budúci rok. Musíte si vziať kontajner (akákoľvek vhodná kapacita), nalejte oxidovanú rašelinovú pôdu a pokračujte v starostlivosti o odrezky, ako aj pre akýkoľvek iný sediment.

Prvé dva spôsoby (vo vode a v zemi) budeme analyzovať Prečítajte si viac.

Vo vode

Táto metóda má svoje vlastné nuansy, ktoré musia byť potrebné, inak odrezky nebudú povolené root, a všetko bude márne. Po prvé, musíte sa čistý, dobre premytý na obal (banku, sklo), v ktorom bude dievča s hrotmi poháňať. Druhý bod na venovanie pozornosti je rez. Častým dôvodom nedostatku koreňov v zakorenení vo vode aj v takej nenáschopnej rastline, ako je divoké hrozno, je nerovnomerný „brúsenie“ plátok. Dokonale vhodná voda, v ktorej už bolo zakorenenie akýchkoľvek rastlín. Taká voda je nasýtená prirodzeným stimulantom tvorby koreňov.

Keď sa odrezky začínajú root, produkujú určité látky, ktorej časť ide do vody. Nalejte odrezky pre 1/3 vody. Stratiť musí stáť vo vode dva dni. Potom musíte pripraviť kontajner (akúkoľvek banku vhodnú) pre svetlú zem. Tento prednastavený proces, pri ktorom sa vyskytnú opuch obličiek a tvorba koreňov. Voliteľná fáza, ale vďaka tomuto prístupu, zakorenský proces zvýši jeho účinnosť. Na spodnej strane nádoby sú obklady v aktívnom uhle následne zmenu vody. Po uhlí by mal ísť hustá vrstva vlny. Je potrebné, aby ste sa zrazu zabudli pridať vodu do nádoby, prasateľná vlna ušetrí odrezky zo sušenia.

Voda by mala byť 1,5-2 cm nad hladinou vlny. Pred ponorením viniča musí byť po namáčaní opäť rezaný. Proces pinching trvá asi mesiac. Voda by sa mala meniť raz týždenne a jej teplota by nemala prekročiť 24 ° C.

V zemi

Zakorenenie na zem je najlepšia možnosť. Tu sú dva spôsoby: Urobte záhradu na odrezky alebo okamžite určiť na trvalom mieste. Druhá možnosť je vhodná pre vás, ak sa rozhodnete vytvoriť živú výšku. V tomto prípade musia byť odrezky umiestnené z hľadiska živých plôch vo vzdialenosti 1,5-2 m. Pokiaľ ide o prvú možnosť s posteľou, budete musieť byť dosť poctivý, pretože, s najväčšou pravdepodobnosťou, korene a výhonky sú zmätené, čo sťažuje ich rozdeliť bez poškodenia koreňov.

Pôda musí byť voľná, potom zakorenenie bude oveľa rýchlejšie. A tiež je potrebné nájsť miesto, kde sa priame slnečné lúče nespadnú. Príprava fossa, v ktorej bude stopka vysadená, málo sa líši od prípravy na bežnú dospelú rastlinu. Drenáž zaspáva na dne, piesok alebo iné látky schopné zlepšiť pôdu sa pridávajú do pôdy.

Odrezky by mali byť 7-10 cm naložené do otvoru, pod naklonením. Potom zaseká džemu s rezmi spazdí Zem a je hojne zalievaná vodou.

Ako zasadiť?

Extrudovanie panenského hrozna – proces je jednoduchý. Stojí za to zameranie na miesto určené pre rastlinu. Pri výbere miesta, musíte si spomenúť na pevnosť viniča, rýchly rast (rozširovanie). Ak sa rozhodnete zasadiť hrozna pozdĺž steny, ktorá je omietnutá a má tepelnú izoláciu, potom byť pripravený na skutočnosť, že rastlina môže pozitívne ovplyvniť kolaps omietky. Ak hrozno umožnilo jeho vinič na streche, potom pod jeho závažnej bridlice alebo dlaždice. Divoké hrozno s ľahkosťou prekvitania všetkých v ich ceste: vetranie, antény, satelitné dosky.

Optimálny čas na pristátie – jar alebo jeseň. Do pôdy je rastlina nenáročná, hlavná vec je, že nie je príliš kyslá.

Jar

Wells sú vyrobené podľa veľkosti koreňov sadeníc.

Odporúča sa udržiavať interval medzi sadenice 50-100 cm, je potrebné si uvedomiť, že divoké hrozno rýchlo a hrubé rastie. Po vystúpení, rastlina potrebuje naliať vodu. Ak chcete zachovať vlhkosť, odporúča sa pridať humus alebo kompostu na povrch pôdy. Podporuje sú veľmi dôležité pre LIAN divoké hrozno. Musia byť pripravení vopred. Ako podpora môže byť: mriežky, rámy, trvanlivé vlákna alebo drôt.

Pri pristátí počas jarného obdobia je divoké hrozno, ktoré je potrebné kŕmenie z rašeliny alebo dusíka, takže Lianas sa rozvíjajú rýchlejšie a získané sily a tiež nebolí.

Leto

Maiden Grapes, hoci Jedna z najschopnejších rastlín, ale stále prítomnosť kŕmenia a hnojív povedie k najlepším výsledkom. V lete je potrebné dbať na to, aby sa rastlina mohla poháňať minerálnymi hnojivami (v ktorom sa musí zadať draslík, fosfor a dusík).

Na jeseň

Ak pôjdete divoké hrozno na jeseň, potom Pamätajte na povinné kŕmenie koreňového systému. Na to potrebujete hnojivá nasýtené fosforu a draslíkom. Môžu byť zakúpené v každom špecializovanom obchode so záhradníkom.

Užitočné poradenstvo

Na pestovanie silného kríka, ktorý dá najlepšie ovocie, je potrebné počúvať radu špecialistov.

  • Pri pristátí hrozna pozdĺž steny, Vyrobené z betónu (dosiek) alebo kameňa, musíte nainštalovať vystuženú mriežku. Inak, vinič ľahko bolí plot.

  • Napriek tomu, že rastlina nepodlieha útokom ochorenia, stojí za to sledovať korunu. Nádherné lístie prispieva k rozvoju húb, rozbije ho včas.

  • V prvom roku pestovania divokého hrozna Je potrebné pravidelne vodu, A v nasledujúcich rokoch – na úpravu a odosielanie výhonkov. Nezabudnite na podväzok viniča.

  • Urýchliť proces rastu, Je potrebné striedať hnojivá: minerály s organickým.

  • NEPOUŽÍVAJTE, KTORÁ JE TRANEJNOSŤ, Vzhľadom k tomu, že má rozvetvujúci proces, a bude potrebné znovu vytvoriť rast viniča.

  • Mladé hrozno by mali byť nahradené mäkkým lanom, po niekoľkých rokoch, že je potrebné, aby to zmizlo, A rastlina bude nezávisle zachytená v plot, plot, fasáde a inej podpore.

  • Pri výbere rezačky musíte ohnúť, Ak počujete praskanie, potom sú odrezky ideálne na zakorenenie a dostane vynikajúce sadenice.

  • Keď root zavádza na povrch zeme Musí okamžite zaspať a zdôrazniť, že nie je poškodení.

  • V prvom roku „zimovanie“, dievča je lepšie lepšie na pokrytie listov, V nasledujúcich rokoch, chrániť rastlinu už nie je potrebná na ochranu pred mrazom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: