TABATO

  • Autori: Carey B. G., Gulkin M. N., Karmanova o. ALE., MATYUNINA S. V. (Agroofirma Aelita LLC)
  • Rok predpokladov: 2019
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 100-105
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, na pestovanie na parapete, črevnej kultúry, dekoratívne záhradníctvo
  • Bush: Trpaslík
  • Výška kríka, pozri: 50-60

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato odroda Tlačidlo bolo povolené používať v roku 2019. Je to determinant. Rôzne je vhodné pre pestovanie v otvorenej zemi, v skleníkoch a skleníkoch, niekedy rastie doma v hrnciách.

Popis odrôd

Táto odroda sa vzťahuje na trpasličí druhy. Výška dospelého Busha dosiahne 50-60 centimetrov. Rastliny majú listnaté platne zelené stredne.

Hlavné kvality ovocia

Nezrelé ovocie majú svetlú zelenú farbu. Zrelé zelenina má jasnú červenú farbu. Paradajky vzhľadom na malé veľkosti, hmotnosť každej zeleniny je asi 30-35 gramov. Forma, ktorú majú eliptické.

V jednej kefke je 14-16 plodov. Zrelé paradajky majú mäso a mäkkú buničinu. Majú hladkú, komplikovanú kvetenstvo, ovocie s artikuláciou.

Charakteristiky

Táto rôznorodosť paradajok má ľahkú sladkú chuť. Je ideálny pre použitie v čerstvej forme, ako aj na konzervovanie.

Dozrievanie a plodnenie

Tlačidlo odrody sa vzťahuje na skoré triedy. Dozrievanie sa vyskytuje za približne 100-105 dní po pristátí. Úroda môže byť zostavená už v júli – august.

Výnos

Tlačidlo je odroda výnosov. Z jedného Bush môžete zbierať až 3 kilogramy zrelej zeleniny. Od 1 štvorca možno získať asi 4,3-4,6 kilogramov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie na sadenice sa vykonáva v období od 20. marca do 10. apríla. Mladá vegetácia zasadená v otvorenej pôde od 15. mája do 5. mája.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Takéto paradajky sú vysadené podľa schémy 50×40 centimetrov. V tomto prípade je hustota pristátia 4-5 rastlín na 1 meter štvorcový územia.

Pestovanie a starostlivosť

Predbežne pripraviť sadenice na pestovanie v otvorenom mieste. Pre to pripraví semien materiál, plastové malé kontajnery, čisté miesto, ktoré sa bude musieť pohybovať vopred s nutričným biologickým kŕmím.

Zem obohatená látkami, distribuovaný vo všetkých kontajneroch. Potom sa tam nachádzajú semená. Trochu posypte zhora. Pamätajte, že pôda by mala byť mierne surová.

Keď sa objavia prvé 2 alebo 3 listy, sadenice sú transplantované na trvalé miesto. Príprava pristávacích jamiek, nalejte na spodnej strane kŕmenia.

Sadenice Je potrebné najpresnejšie zasadiť hlinenou miestnosťou, aby nedošlo k poškodeniu koreňového vegetačného systému. Potom sa pôda dobre vybledne.

V procese jeho rastu budú puzdro potrebné formovať. Okrem toho budete musieť urobiť vhodné hnojivá včas. Stojí za to používať podávače dusíka, umožňujú vám stimulovať rozšírenie zelenej hmoty. Je však potrebné ho aplikovať v malých množstvách, pretože nadmerný obsah dusíka vedie k tomu, že rastliny budú zlé ovocie.

Môžete tiež použiť mikrofenerzifikátory – predovšetkým horečnatý a bór. Druhé najlepšie na to, aby sa počas obdobia kvitnutia aplikovali, takže kvety môžu získať dobré.

Je dôležité zaviesť organické kompozície. Optimálne sa bude môcť pristupovať k tinktúram s vtákovou vrhom, kovbojom, žihľavou. Mali by sa používať len pred kravatu plodov.

Po viazaní si môžete vziať domov tinktúr s drevom popol. Záhradníci odporúčajú, aby hnojivá počas celého obdobia rastu rastlín. A je najlepšie prijať a chemické prípravky a ľudové prostriedky na dosiahnutie maximálneho výsledku.

Kultúra bude potrebovať pravidelné zavlažovanie. Je potrebné zabezpečiť, aby sa pôda nie je príliš prevedená, inak je možné vyvolať vzhľad rôznych škodlivých hubovských organizmov v zemi.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Tomato Rôzne Tlačidlo sa môže pochváliť pomerne vysokou odolnosťou voči chorobám a škodcom. Je však stále lepšie vykonávať profylaktické procedúry pomocou fungicídov a ľudových prostriedkov. Často sa vykonávajú postrekom nadzemnej časti vegetácie.

Ak ste stále videli na rastlinách rôznych škodlivých hmyzov (vlna, slimáky), potom budú musieť manuálne odstrániť. Ihneď po tomto postupe, kultúra je tiež dôkladne liečená pomocou hotových chemických kompozícií, môžete si pripraviť liečebný roztok sami, pomocou dreveného popola, cibuľové šupky, jód.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Mnohí záhradníci pozitívne hovorili o triede paradajok. Samostatne to bolo povedané, že má dobrú klíčenie, odolnosť voči rôznym chorobám a praskaniu.

Užívatelia tiež zaznamenali vynikajúce chuťové charakteristiky týchto paradajok, takže môžu byť použité pri príprave rôznych jedál. Podľa záhradkárov je odroda, že tlačidlo je absolútne nenársné, môže sa pestovať a len v hrnci na balkónoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: