Tkane cigánsky

  • Autori: Nallled B. M., K. S. ALE., Dvojité A. V., Kochkin A. V., CJSC „Vedecká a výrobná Corporation NK. Ltd ‚
  • Rok predpokladov: 2000
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: sedemdenermánti
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Výška kríka, pozri: 100-120

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Cigán je pomerne zaujímavý a dopyt medzi záhradkami odrody, ktorá sa oceňuje pre nezvyčajný vzhľad a vynikajúcu chuť. Odroda začala aktívne pestovať v osobných dcérskych farmách, ktoré nie sú tak dávno – od roku 2000, po zamestnancoch NK Scientific a Production Corporation. Ltd „Kto sa na ňom angažoval v chovnej práci, potvrdili všetky odrodové charakteristiky Rómov.

Popis odrôd

Tomato Gypsy je vysoká škála pestovania typu. Výška kríkov sa pohybuje od 85 do 130 cm. Sú celkom kompaktné, vyrastajú sa a je potrebné začať a vyberať. Listy odrody majú obvyklý „paradajkový“ formulár. Plody sú vytvorené na kefách, ktoré rastú po každom treťom páre listov. Na jednej kefke môžu byť vytvorené z 3 do 6 plodov.

Hlavné kvality ovocia

Veľmi meno odrody naznačuje, že tento paradajka je blackfold. Ovocie majú tieň od fialovej hnedej a tmavo červenej na čokoládu, s charakteristickou zelenou outclamp v ovocí. Forma zaobleného ovocia, správna hmotnosť sa líši od 80 do 250 g. Ich veľkosť závisí od správnosti starostlivosti a oblasti kultivácie – tým pohodlnejšie tieto stavy, množstvo ovocia viac, a preto je plodina hojná.

Charakteristiky

Gypsy – paradajkový šalát. Chuť plodov je veľmi bohatá, sladká s plnou zrelosťou ovocia. Množstvo cukru v nich dosahuje 2,5%, čo je celkom dobrý indikátor. Mäso nasýtené, mäsité, husté. Koža je tenká, elastická, vďaka hladká a hustota umožňuje plody na dlhú dobu.

Dozrievanie a plodnenie

Tomato Gypsies označuje strednú veľkú. Ovocie dosahujú technickú zrelosť o 110-115 deň po klíčovaní za správnych podmienok starostlivosti a optimálneho tepelného režimu.

Výnos

Rómske plody na 2 mesiace, a počas tohto času s 1 m2 môžete odstrániť až 7 kg plodov

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená sa vyrábajú na sadenice v marci-apríli. Dňa 10. deň po sedimentoch sa boxy s sadenice z tmavého miesta pohybujú do osvetlenej oblasti (spravidla, Windowsill). V prípade potreby musíte dodatočne zmraziť sadenice fytolamp, aby ste stimulovali ich rast. Keď sa dosiahne výška, Bush je asi 30-40 cm a vytvorenie optimálneho teplotného režimu na ulici (zvyčajne v májových) sadenice sú umiestnené v skleníku. Po týždňovom pobyte v novej klíme môžu byť sadenice prenesené na zem.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Skriny sa nachádzajú v jamkách, ktoré sa nachádzajú podľa schémy 60 o 40 alebo 50 o 50 cm. Takáto vzdialenosť v budúcnosti vám umožní ľahko priblížiť každému kríku, aby ste sa o ne starali a v budúcnosti umožní, aby sa zber zbierala.

Pestovanie a starostlivosť

Tomato Gypsy miluje bohatú organickú ľahkú pôdu. Na zabezpečenie takýchto podmienok by sa mala starať saturácia pôdy užitočných látok o jeseň. Ak to chcete urobiť, v studniach musíte urobiť humus, organické hnojivo a potašovej nitálne zmesi. So príliš tesnou pôdou je žiaduce pridať rašelinu, aby to uľahčilo uľahčenie.

Po skončení kvitnutia a po tvorbe ovocia, kríky musia tvoriť odstránením horných útekov. To poskytne väčšiu moc závodu na starnutie zberu, a nie na rast lístia.

Keď sa výška paradajok dostáva do limitnej výšky a kríky sa začne zlepšovať na zem, je potrebné ich podporiť osobitne pripraveným kolíkom. Vďaka tomu bude plody získať viac slnečného svetla a bude mať bohatšiu chuť.

Počas obdobia rastu potrebuje paradajkové cigánske hnojivá. Raz týždenne potrebujete na vodu kríky s roztokom karbamidu (2 polievkové lyžice na 10 litrov vody).

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Tomato Gypsy sa dokonale osvedčil pri raste v takmer všetkých regiónoch Ruska, s výnimkou ďaleko na sever. Jediná vec, ktorú potrebujete na zváženie, je severne od regiónu Volga v otvorenej pôde nebude tak úspešný ako v skleníku. Na juhu sa Gypsy bude cítiť skvele bez ďalšieho prístrešia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: