Tomato Alenka

  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Ultrarandy
  • Načasovanie dozrievania, dní: 90-93
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: 70-80
  • Charakteristický bush: Výkonný

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajky sa pestujú na všetkých domácich pozemkoch, chaty a záhradách. Každý sa snaží zasadiť nenáročný stupeň, ktorý sa vyznačuje hojnými plodinami, lahodnými a mäsitými paradajkami, a tiež nezaberá veľa miesta na pozemku. Jedným z nich je zúrivosť Alenka.

História odstránenia

Tento stramobný typ paradajok bol chovaný ruskými chovateľmi relatívne nedávno, ale rýchlo prilákal pozornosť záhrad a poľnohospodárov. Hlavnou úlohou vedcov bolo vytvorenie rôznych paradajok, ktoré budú rásť v akýchkoľvek klimatických podmienkach bez ohľadu na to, že skleník táto alebo vonkajšia pôda.

Popis odrôd

Typ Alenka Paradajky je kultúra, ktorá je kompaktná nízko-temperamentné kríky s pomerne silným driekom, ktorý môže odolať veľkému množstvu paradajok v období aktívneho dozrievania a plodovania. Koreňový systém je dosť slabý, takže rast kríkov nepresahuje 60-80 cm. Kríky sú nízke, takže nevyžadujú opravu podpery.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky majú pravú kruhovú tvaru a značnú hmotnosť – v strednom paradajke váži 200-250 gramov. Farba paradajok je ružová a kôra je hustá a dokonale hladká, nie je úplne naklonená na praskanie, ktorá zaručuje vynikajúcu dopravu bez veľkých stratách.

Charakteristiky

TASTY KVALITY TOMATOES ALENKA. Dužina je šťavnatá a mäkká a chuť je príjemná, s zajatčnou sladkosťou s plným dozrievaním. Dužina paradajok je bohatá na draselné soli, horčík, železo a zinok. Tento typ paradajok patrí k univerzálnym, pretože je vhodný nielen na jedenie v čerstvej forme, ale aj pre celé, pre šaláty a šťavy.

Dozrievanie a plodnenie

Ultilná odroda, na dozrievanie potrebné 90-93 dní bez ohľadu na poveternostné podmienky. Dozrievanie paradajok sa vyskytuje rovnomerne a zároveň. Napriek hybridnosti kríkov, paradajky držia dobre, nie zamiešané.

Výnos

Vysoké odrody výnosov. V priemere, s riadnym poľnohospodárskym strojárstvom z jedného kríka, môžete zbierať až 5 kg paradajok a od 1 m2 – 13-15 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Dátum výsadby semien na sadenice závisia od klimatických podmienok, kde bude kultúra rásť. V priemere pristátie dochádza od začiatku marca do polovice apríla. Pre zdravý rast, sadenice budú potrebovať bohaté osvetlenie. Seedling miluje svetlo 12-14 hodín denne, takže bez umelého osvetlenia nemôže robiť.

Aby sme nespôsobili stres z rastliny, 7-10 dní pred pristátím v otvorených pôdnych kríkoch by mali byť malým výučbou čerstvého vzduchu a klímy ako celku. Na tento účel sú denné sadenice vyberané na čerstvý vzduch a deň pred pristátím v pôde zostane mimo 24 hodín, aby sa prispôsobili. Sadnite si na zemné sadenice od polovice mája do 10-15.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Výsadba kríkov v otvorenej pôde sa odporúča večer alebo v zamračenom počasí. 1 m2 umiestnené viac ako 5 kríkov. Systém pristávacieho systému je nasledovný: 40 (vzdialenosť medzi kríkmi) X 60 (vzdialenosť medzi riadkami) cm. Tvorba v jednom stonke sa nevyžaduje.

Pestovanie a starostlivosť

S ohľadom na absolútne nenársnosť, paradajky môžu byť pestované takmer každým počasím v otvorených pôdach alebo filmových skleníkoch. Pred výsadbou pôdy je kŕmená komplexom minerálnych hnojív a v každej diere sa odporúča pridať preosievať drevený popol. Siatie semien na sadenice paradajok Alenka musia byť dokončené za 50-55 dní pred vynechaním kríkov v pôde. Reclazzové sadenice prechádzajú po hrozbe návratu jarných mrazov.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kultúra má vynikajúcu imunitu pre mnohé typy chorôb, ale odporúča sa vykonávať preventívne opatrenia varovanie fytoofluorózy, tabak mozaiky, vrchol. Insekticídny liek sa vyrovná bojovať proti invázii škodcov. Skúsené dateky odporúčajú použitie roztoku mydla, ktoré je účinné v boji proti škodcom.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Tento druh je úplne nenáročný pre kolísanie teploty, ako aj vytrvalo toleruje dlhodobé teplo, zatiaľ čo nie je mŕtvica pod lešením slnečného svetla.

Rastúce regióny

Paradajky Alenka sa môžu pestovať takmer vo všetkých regiónoch Ruska, vrátane zón s nie veľmi priaznivým podnebím.

Recenzie Recenzie

Po skúmaní mnohých spätnej väzby od Gargrrin a poľnohospodárov rastúcich kultúry v priemyselnom meradle, môžete vykonať určité závery. RAGING AGILE ROZDELENIA JE ÚLOHO NEBEZPEČNOSTI, nevyžaduje špeciálne čerpacie a zavlažovacie schémy, takže sa môže pestovať aj neskúsení záhradníci.

Väčšina Dachnikov je vysoká chuť paradajok, dobré a dlhodobé skladovanie po zbere, ako aj bohaté výnosy. Jediná nevýhoda, podľa jednotlivých záhrad, je potreba poklepania, pretože kríky sú často kradnúť na zemi.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: