Tomato Altai Zarya

 • Autori: Onosv B. V., Korchagin B. V., Teleshonkova T. ALE.
 • Rok predpokladov: 2015
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 90-105
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: Do 170-200

Pozrite si všetky charakteristiky

Altai Zarya je dokonalá odroda pre tých, ktorí milujú skoré paradajkové odrody. Vysoká výnosová kultúra poteší záhradníci s ich bohaté plodiny a nenáročnú starostlivosť a regióny jej rastu sú tak rozsiahle, že možnosť zoznámiť sa s odrodou, majú v katankách z celej krajiny.

História odstránenia

Rozmanitosť Altai Zarya priniesla takými chovateľmi ako oheň. V., Korchagin B. V., Teleshonkova T. ALE. Na použitie bola v roku 2015 povolená kultúra.

Popis odrôd

Opísaná odroda patrí k odrodám intelemantného typu. Kríky dosahujú výšku 170-200 cm, majú veľkú vezčnosť. Listy sa líšia v priemerných veľkostiach, majú zelenú farbu. Medziproduktové kvetenstvo.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie, ktoré ešte nie sú pripravené zbierať, majú sfarbenie, v blízkosti svetla zelená. Zrelé kópie získavajú jednotný rezivo odtieň. Zelenina je dosť veľká, hmotnosť je 300-400 gramov, ale tam sú paradajky, takmer až 600 gramov. Forma takýchto paradajok sa podobá srdci, stuha je prítomná.

Charakteristiky

Pod hustými lesklými kožou je skrytá jemná a šťavnatá mäso. Vyznačuje sa mäsitou a výraznou arómou. Chuť s Tomato Classic: Sweet, ale s ľahkosťou.

Dozrievanie a plodnenie

Altai Dawn patrí k raným odrodám paradajok. Odroda dozrieva v 90-105 dní. Kultúrnych plodov v júli alebo auguste.

Výnos

Docela vysoko výnosová rastlina. Ak budete postupovať podľa pravidiel pestovania a starostlivosti, potom zo štvorcového metrov pôdy môžete zbierať 5,8 kg zrelých paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená semená na konci februára alebo na začiatku marca. Je veľmi dôležité pred-dekapidovať pôdu tým, že sa s ním zaobchádza s riešením mangánu. Semená zaspávajú Zem za 1 centimeter. Ďalej vykonajte štandardné pravidlá starostlivosti. Ak sa všetko vykonáva správne, v máji môžu byť sadenís prevedené na trvalé miesto pobytu. Odroda je možná pestovaná v otvorenej pôde av skleníkoch.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Sadenice sa vysadzujú do vyhrievanej pôdy (teplota pôdy je aspoň +14 stupňov). Na ulici by mali byť teplé. Pôda sa pripravuje od jesene, prináša na ňu všetky potrebné hnojivá. Pri vykládke je potrebné dodržiavať vzdialenosť medzi rastlinami v 60 centimetrov. Rovnaké odolajúce medzi riadkami. Rastliny sú nevyhnutne zviazané, pretože paradajky sa líšia vo veľkých veľkostiach a môžu rozbiť kríky.

Pestovanie a starostlivosť

Paradajky z triedy Altai Zarya sa pestujú na solárne uzavreté z veterných teplých oblastí. Prvýkrát po pristátí bude kultúra potrebovať prístrešok, vďaka ktorým sa môže ľahšie prispôsobiť novým podmienkam.

Zavlažovanie by malo byť zriedkavé, ale hojné. Keď sa plody začínajú tvoriť, záhradník bude musieť minúť asi 20 litrov vody na meter štvorcový. Ak sa paradajky pestujú v skleníku, po zasypaní je potrebné vetrať, inak sa vlhkosť zvýši. Paradajky, ktoré rastú v otvorenej pôde, miešali 1-2 krát týždenne v závislosti od množstva zrážok. Na Bush je asi 5 litrov tekutiny. Nalejte paradajky len pod koreňom, nie je možné, že voda padla na ovocie alebo listy. Najlepšie je vziať dažďovú alebo odolnú tekutinu. Odporúčaný zavlažovací systém je veľmi odporúčaný.

Po vykonaní zavlažovania by sa mala pôda mierne chváliť. Je dôležité kontrolovať a počet burín. Ak chcete držať vlhkosť v blízkosti kríka, môžete dať mulčovať z prírodných materiálov.

Prstokladové rastliny začínajú tri týždne po disembarke. V štádiu aktívneho rastu sa vyžaduje dusík, ale nie je potrebné vážiť si jeho množstvo. Ak je dusík príliš veľa, rastlina dá všetkým silám na rast vrcholu. Ďalej bude kultúra potrebovať minerálne hnojivo pre paradajky. Kŕmenie predstavuje každých 10 dní, striedajúcich sa organické a minerálne komplexné lieky.

Nezabudnite na vytvorenie trupu: Spravidla sa ALTAI DAWN odporúča vyliezť na bočné výhonky, takže len jeden barel.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Altai Zharya sa môže pestovať v nasledujúcich regiónoch:

 • Severný;

 • Severozápadné;

 • Centrálne;

 • Volgo-Vyatsky;

 • CCO;

 • Severný kaukazský;

 • Meshnevian a Nizhnevolzhsky;

 • Ural;

 • West Siberian a East Sibír;

 • Ďaleký východ.

Recenzie Recenzie

Väčšina Dachas je veľmi pekná odrody Altai Dawn. Byť veľmi nenáročný, dáva veľké plody zaujímavej farbenie a príjemnú chuť. Niektorí záhradníci sa podarilo pestovať ovocie s hmotnosťou 1 kilogram. Zavlažovanie a starostlivosť neopakovať ťažkosti aj pre začiatočníkov.

Nevýhodou poznamenala skutočnosť, že rastlina potrebuje tvoriť. Okrem toho je odroda vzácna, a nie je vždy ľahké nájsť ho. Veľká váha môže byť niekedy mínus, pretože použitie takýchto paradajok vo varení bude mať významné obmedzenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár