Tomato Aman Orange

 • Autori: Prázdny sine z Vasily Ivanovich
 • Rok predpokladov: 2019
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: Od pristátia 60-dňových sadeníc pred zberom ovocia je 40-45 dní
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre uzavretú pôdu
 • Bush: Vysoký
 • Utiecť: stredná dĺžka, zelená

Pozrite si všetky charakteristiky

Amanova trieda oranžová je považovaná za výraznú výzdobu akejkoľvek zeleninovej záhrady vďaka jasnej farbe a veľkej veľkosti ovocia. Jeho špecialisti z USA v roku 1984. Táto ovocná kultúra prilákala pozornosť ruských odpočtov s vysokou kvalitou chuti a farebné farby. Pôvodcom v našej krajine bol podnikateľom v. A., Vďaka svojej pomoci bola odroda zavedená do štátneho registra v roku 2019.

Popis odrôd

Vysoké kríky dosahujú výšku od 1,5 do 2 metrov. Typ rastu paradajok – Intenenerninantný. Zelená hmota sa skladá zo zelených listov strednej dĺžky pokrytej malými občerstveniami. Zrelé zelenina je najčastejšie jesť v prírodnej forme. Kvetenstvo – Jednoduché. Prvá kvetenstvo sa vytvára viac ako 9 listov, zvyšok alternatuje každé 3 listy.

Hlavné kvality ovocia

Rovnako ako ovocie iných odrôd, nezrelé paradajky zostávajú zelené. Zelená škvrna z fruozky je neprítomná. Ako dozrievajú, získavajú jasne žltú, oranžovú. Nasýtená farba poskytuje zbernú vysokú predajnosť. Hmotnosť sa líši od 400 do 600 gramov. Rozmery – veľké, podľa všetkých pravidiel agrotechniky. Forma – zaoblené a mierne sploštené, s veľkým počtom výrazných rebier. Buničina v miernom je hustá, šťavnatá a mäsitá. Jej farba je rovnaká ako koža.

Amana oranžové paradajky thincoat, povrch lesklý a hladký. Vnútri veľkého počtu semienových kamier, ale s malým obsahom semien.

Charakteristiky

Táto zeleninová kultúra sa považuje za šalát. Vďaka vysokým gastronomickým vlastnostiam sa paradajky často používajú v jedle bez spracovania, teší sa jemnú konzistenciu, príjemnú arómu a sladkú harmonickú chuť. Mnohí označujú prítomnosť malej štvrtosti, ktorá dáva fruits funkcie a pikvidáciu. Vôňa zahŕňa jemné ovocie poznámky spôsobujúce chuť k jedlu. Jasné žlté paradajky sú pozoruhodne vhodné na varenie pasty, šťavy, omáčky a konzervovanie na zimu.

Prečítajte si viac  Tomato Orange Farmer

Dozrievanie a plodnenie

Odvodená odroda má stredne široké dozrievanie. Vzhľadom k tomu, že výsadba sadenice na zemi pred zberom by mali prejsť od 40 do 45 dní za predpokladu, že vek sadeníc má 60 dní.

Výnos

Z hľadiska kompetentného starostlivosti, Aman Orange sa môže pochváliť vynikajúcim výnosom. Z jedného štvorcového metra pristátia zozbierané od 16 do 18 kilogramov veľkej a šťavnatej zeleniny. Pre sezónu, Bush prináša 3 až 4 kilogramy plodiny.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na konci zimy sa vykonáva naočkovanie semien na sadenivách. Akonáhle sa semenáčko dostatočne silné, sú transplantované do zeme. Práca sa spravidla vykonáva na konci apríla alebo začiatkom mája. Zároveň závisí presný čas siatia závisí od regiónu pestovania a podmienok. Ak rastú paradajky v skleníkoch, práca by sa mala konať v nedávnych zimných dňoch. Rastú sadenice pre otvorenú pôdu začínajú na jar, v druhom desaťročí marca.

Ak spĺňate potrebné teplotné podmienky, semená sa voliteľne navyše stimuluje. Pred nástupom, stačí hodiť nevhodné semená. Používajte iba najdôležitejšie, veľké a silné kópie, z ktorých kompletné kríky budú rásť.

Pre rozšírenie budete potrebovať hrnce alebo šálky z rašeliny, ktoré možno nájsť v každom záhradníku. A tiež vopred pripravené kontajnery. Vhodná pôda sa skladá z riečnej piesku, rašeliny a trávnikov. Takže, že sa sadenice klíčia čo najskôr, nádoby sú pokryté sklom alebo filmom. Prístrešok sa čistí po hromadnom vzhľade výhonkov.

Zbieranie sa vykonáva ihneď po vytvorení dvoch skutočných listov. Práca sa vykonáva pre zrýchlený vývoj koreňov. Ďalším pozitívnym vplyvom tohto procesu – sadenice lepšie preniesť transplantáciu do novej sekcie. Pred vynesením, mladé kríky sa s výhodou manipulujú. Urob to 14-21 dní pred pristátím. Tar s sadením musí byť prenesený na ulicu a odísť na krátku dobu, ktorá sa zvyšuje každý deň.

Prečítajte si viac  Hruška Tatiana

Na trvalom mieste kultivácie transplantovaných sadeníc nie mladších ako dva mesiace. V každom regióne sa čas pristávania líši, vzhľadom na poveternostné podmienky. Územie je nevyhnutne pripravené. Pozemok by sa mal čistiť od odpadu, hojdačka a zaostrenie. Paradajky milujú slnečné svetlo, takže osvetlené oblasti sú vybrané na ich kultiváciu.

Poznámka: Ak tam bola kapusta, mrkva, zelené (petržlen a kôpor), zemiaky alebo karfiol, odporúča sa vybrať inú polohu.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Kríky sú vysadené riadkami, takže medzi jamkami odchádzajú z vzdialenosti 40-60 centimetrov. Na jeden meter štvorcový územie môžete pohodlne post 3-4 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

Kultivácia Táto odroda je výhodne sevelá metóda. Môžete pestovať mladé rastliny samotné nákupom semien.

Počas kultivácie Amanovej oranžovej by sa mali vykonať takéto agrotechnické udalosti:

 • mierne zavlažovanie;

 • Tvorba hnojív;

 • uvoľňovanie horných vrstiev pôdy;

 • tvorba rastlín;

 • Ochrana proti chorobám a hmyzom;

 • multifunkčný.

Paradajky sú hojne napojené počas tvorby úrody. Zavlažovanie Stráviť 2-3 krát týždenne. Použite rezistentnú a teplú vodu. Objem tekutiny musí byť dostatočný na dosiahnutie hĺbky koreňov. Zalievanie kríkov večer, akonáhle silné teplo.

Prečítajte si viac  Popis chorôb a škodcov Apple Stromy

Aman Orange je náročná na zloženie pôdy, pretože s nedostatočným množstvom živín, kvalita plodín klesá. Prvá časť hnojív je zavedená 2 týždne po výsadbe sadeníc v zemi. 14 dní rastlín sa bude plne prispôsobiť novým podmienkam. Skúsené letné domy sa používajú minerálna aj organická hmota. Dva týždne pred zber zeleniny, kŕmenie úplne zastaviť.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Stupeň má vysoký odolný voči vírusom, húb a bakteriálnym ochoreniam. Napriek tejto funkcii musia byť rastliny chránené pred inými ochoreniami, napríklad z fytoofluorózy. Pravidelne, preventívna liečba fungicídmi. Insekticídy sa používajú na boj proti nebezpečným hmyzom.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Aman Orange je citlivý na zmeny v poveternostných podmienkach. Sharp Teplotné výkyvy, najmä chladenie, môžu nepriaznivo ovplyvniť výnos a chuť zeleniny. Ako aj paradajky sa zmenšujú. Po nástupe trvalo udržateľného tepla sa vracia produktivita. Z tohto dôvodu väčšina Dachensons rastie paradajky v skleníkových podmienkach. Len v oblastiach s južným klímou môže často spĺňať túto odrody v otvorenom kraji.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: