Tomato Annie

 • Názvy synonymá: Annie F1
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Ultrarandy
 • Načasovanie dozrievania, dní: 80
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Výška kríka, pozri: 60-70
 • Chladivo: Stred
 • Farba zrelého ovocia: Uniforma červená, bez žltého zeleného miesta v omute

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajka je jednou z najčastejších kultúr v záhrade. Táto zelenina je dokonale rozliata v skleníku a vonkajšom slnku. Neexistuje nič, čo by ste to zložili, ak viete, ako konať. Anyuta odroda určite poteší chuť vlastnosti ovocia, jednoduchosť starostlivosti.

Popis odrôd

Táto odroda patrí do hybridov. Toto je determinantová odroda. Výška kríkov je od 60 do 70 cm. Pokiaľ ide o žiaduce, je to na priemernej úrovni. Lístie nasýteného zeleného odtieňa.

Napriek tomu, že Anyuta má silnú stonku, počas dozrievania plodov bez podväzky do brúsky nemôžu robiť. Pokiaľ ide o kvetenstvo, sú jednoduché. Prvý je položený viac ako 5 a 6 listov, potom každý 1 alebo 2 listy.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie majú univerzálnu schôdzku. V období úplného dozrievania dosahujú rovnomernú červenú farbu a vyvrátenie nemá žlto-zelenú škvrnu.

Paradajky získavajú v hmotnosti od 110 do 120 gramov. Majú plochú formu. Na štetke sa môže hromadiť až 7 paradajok. Mäso tesné aj s plným zrenia.

Charakteristiky

Tomato Anuta má príjemnú vôňu, ktorá je zvláštna pre skoré triedy. Tam je malá, ale dobre vyslovená kyselina a všetko, pretože plody chodia do malého množstva cukru.

Dozrievanie a plodenie

Ak hovoríme o načasovaní dozrievania paradajok Annie, potom je to rôzne ultrasány. Po vylodenie semien môžete čakať na zber po 80 dňoch.

Výnos

Úroveň výťažku závisí od toho, čo presne je opísaná rozmanitosť pestovaná: v skleníku alebo otvorenej pôde. Pod filmom je stupeň výťažku 12,9-14,3 kg / m2, v otvorenej pôde – 8,7-9,6 kg / m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Koncom marca alebo začiatkom apríla môžete začať pristáť semená na semeno. Je možné vyrábať jeho pristátie na mieste v polovici mája, a ak počasie dovolí, potom na začiatku. V priemere musí prejsť 40 dní po výsadbe semenách, takže sadenice dosiahne potrebný vek.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Je veľmi dôležité dodržiavať systém vykládky. S rôznymi Annie, vyzerá to takto: 5 rastlín / m2, 70×30 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Anuta s úspechom môže byť zasadený ako pod fóliou a na otvorenej pôde. V prítomnosti vhodných klimatických podmienok sa tieto paradajky môžu pestovať takmer kdekoľvek. Pôda musí obsahovať organickú hmotu, zvyčajne kompost.

Paradajky potrebujú na začiatku sezóny dostatok dusíka, ale je potrebné sa vyhnúť hojnosti tejto látky. Ak je prístup k kravám, ovciom alebo vtáčím hnoja, môžete ich použiť ako kŕmenie. Ak sa používa kravský hnoj, potom je potrebné vyliať vrstvu 5 cm, ale nie pod koreňom, ale okolo rastliny. Pri použití ovčej hnoja, 2,5-centimeter vrstva. Je obzvlášť dobré pre pestovanie paradajok, pretože obsahuje fosfor, draslík, ako aj dusík.

Pri pestovaní Anuti je potrebné venovať pozornosť hladine fosforu a draslíka v pôde. Môžete sa dozvedieť o ich množstvách kvôli jednoduchému testu pôdy. Malo by sa zrejmé, že paradajky potrebujú fosforu, pretože sa aktívne zúčastňuje na tvorbe koreňov, stoniek a ovocia a draslík je nevyhnutný na kvitnutie a tvorbu správnej imunity.

Počas prvých 2 týždňov po pristátí sa sadenice napolá každý deň alebo každý druhý deň, takže kríky sú rýchlejšie. V tomto štádiu sa odporúča vykonávať kvapkové zalievanie. Po tom, čo sa paradajky pokúsi o 3 týždne, strieľajú a začnú rásť, je potrebné odmietnuť. V tomto štádiu musia rastliny začať všetky sily na tvorbu koreňového systému, ktorý bude nezávisle hľadať vodu.

Ak je horúce a kríky sú kĺzanie, zalievanie sa vyrába, ale v malých množstvách. Po zakrývaní môžete vyliezť na pôdu. Hlboký koreňový systém, tým väčší, že živiny AUTA budú môcť odstrániť z pôdy, čím väčšia bude plody.

Vhodné je zapnúť sa zavlažovací systém odkvapkávania na automatizáciu zalievania. Je veľmi dôležité, aby voda nespadla na lístie. Ochrana listov z patogénnych mikroorganizmov sa stáva menšou prioritou, akonáhle rastliny začínajú kvitnúť a fron. Akonáhle kríky začínajú byť ovocie, je potrebné ich poskytnúť jednotné pravidelné zalievanie. Vyrábať ho každý deň alebo každý druhý deň počas týždňa.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Táto odroda má dobrú odolnosť voči nasledujúcim chorobám:

 • alternatív;
 • Bakteriálne ochorenia;
 • tabaková mozaika;
 • Fusarious.

Ovocie tejto odrody nie sú praskanie, čo je jeho nepochybná výhoda.

Je potrebné pravidelne kontrolovať Anyuta na prítomnosť hmyzu. Tomato posiela slabý toxín, ktorý desí veľa malých hmyzov, ale sú tu škodcovia, ktoré môžu spôsobiť vážne problémy s plodinou. Tie obsahujú:

 • vošky;
 • chyby;
 • Bellenki.

Mnohé z týchto hmyzov sa môžu ľahko odstrániť ručne alebo striekaním s mydlom roztokom. Chemické insekticídy sa zvyčajne neodporúčajú. Pomáha pristáť v blízkosti Velvetsev so silnou arómou.

Plesňové a iné choroby sú často výsledkom zlých podmienok, ako sú nedostatočné živiny, voda, slnko alebo priestor. S náležitou starostlivosťou a údržbou ANYUTA však takéto problémy môžu ľahko prekonať.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Tento hybrid bol vytvorený tak, aby sa mohol pestovať v nasledujúcich regiónoch:

 • Krasnodar a Stavropol Territory;
 • Ingushetia;
 • Rostovský kraj.

Dobrá plodina dáva Anuta do Moskvy, a tiež teší populárny v Bielorusku. V južnej časti našej krajiny sa odporúča zasadiť pristátie odrody v otvorenom pozemku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: