Tomato Black Ananás

 • Názvy synonymá: Čierny ananás, Ananas Noire
 • Kategória: Zoradiť
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: V skleníku – 95-100, v otvorenom pozemku – 105-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
 • Bush: stredný odolný
 • Výška kríka, pozri: V otvorenej pôde – 120-130, v chránenom – 150-180 cm
 • Charakteristický bush: Odolný
 • Chladivo: Slabý

Pozrite si všetky charakteristiky

Čierny ananás je rôzne paradajky s exotickou farbou. V inom inom sa nazýva aj čierny ananás alebo Ananas Noire. Rozmanitosť je veľmi zaujímavá a vo vzhľade a ochutnať, takže väčšina záhradníkov ho opakovane zastáva. Môžete pestovať čierny ananás v každom rohu krajiny.

Popis odrôd

Výška odrôd kríkov Čierny ananás závisí od miesta rastúcej kultúry. Takže v skleníkoch rastie Bush až 1,2-1,3 m, av otvorenej zemi – až 1,5-1,8 m. Inštastvá na rastu člena príjmu. Uniká sa priamo a nevyhnutne vyžadujú podväzky, pretože rastú, pretože rany tvoria veľké paradajky. Lístie na kríkoch trochu, ale pobočky sú silné.

Hlavné výhody čiernej ananásov:

 • Možnosť prepravy na predaj;

 • dobré výnosy;

 • Veľkolepá farba a dobrý vkus;

 • skoré dozrievanie;

 • Veľká vec.

Hlavné nevýhody:

 • Zlý mixér;

 • Množstvo a kvalita plodiny závisia od počasia;

 • Paradajky môžu prasknúť;

 • potrebujú dobrú starostlivosť;

 • Rastliny často chorí.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie plodov čierneho ananásu majú skôr veľké veľkosti – minimálna hmotnosť plodu je 300 gramov. Niektoré ovocie majú váhu v 0.4, 0.5 a dokonca 0.7 kg. Priemer Berry – približne 10 cm. Farba je extrémne nezvyčajná – žltá zelená, zriedená s fialovými škvrnami.

Na Bush of Black Ananás v rovnakom čase existuje niekoľko kefiek. Každý z nich obsahuje od 3 do 5 paradajok. Na strih ovocia je veľa semienových kamier, takmer úplne naplnia hrany bobúľ. Štrieka na paradajkách je tenká, a telo pod ním má rôzne farby, je to často zmes farieb.

Charakteristiky

Čierny ananás dostal svoje meno nielen vďaka škvrnám tmavej farby, ale aj vďaka sladkej chuti, v ktorej môžete rozlíšiť poznámky čerstvých tropických plodov. Chuť je výnimočná, takže paradajka bude schopná diverzifikovať letný stôl. Dužina ovocia je veľmi bohatá na vitamíny, takže paradajky sa odporúčajú jesť s kríkom. A sú vhodné na predvalky, ale nie pre zachovanie celého paliva.

Dozrievanie a plodnenie

Šíriť bobule čierneho ananásu na 95-100 dní, ak rastie v skleníku. Pod otvorenou oblohou budú termíny 105-110 dní. Stredná trieda je pripravená na zber v júli, je však možné odstrániť bobule z kríkov až do konca septembra.

Výnos

Priemerná plodina z metra štvorcového je 14-17 kg. Avšak, indikátory sa môžu zvýšiť, ak čaká na prvé kefy kvitnúce a potom začnite vykonávať. Odchod na kríky v 5 kefách, získajte najmenej veľké ovocie. Ale ak sú ich 2, potom paradajky budú rásť gigantické.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie pre danú odrody môže začať aj v januári, ak paradajky budú následne rásť v skleníku. Pre otvorenú pôdu stojí za to zvoliť koniec februára alebo marca. Hlavnou vecou je vypočítať čas tak, že v čase prevodu bol vek sadeníc najmenej 60-70 dní.

Pestovať túto triedu odporúčané bez potápania. Pre toto zrno budete musieť umiestniť na rašeliniská tablety. Po ukončení pristátia sa tablety vložia do priehľadnej nádoby, zatvorte ho a vložte ho tam, kde sa teplo. Teplota by mala byť aspoň 25 stupňov tepla. Sadenice vody a poskytujú umelé svetlo.

Po otváraní dvojice letákov sú klíčené sadenice umiestnené na šálke. Kultivačný substrát by mal byť úrodný. Teplota sa postupne začína znižovať, prinášať do miestnosti. 14 dní pred vynechaním, sadenice môžu byť odvezené na balkón alebo ulicu s objednávkou na náladu. Až do 15. mája by mali byť základné sadenice zasadené v skleníku. Ak sa pristátie vyrába v chladných oblastiach, potom sa lehoty presunú do druhej polovice mája. V otvorenej zemi je bližšie ku koncu mesiaca, plne sa uistite, že chlad sa už nevráti.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Týždeň pred výsadbou kríkov je liečený roztokom kyseliny boritej (gram prostriedkov sa vezme na liter vody). Tým sa zlepší imunita rastlín a kvalitu budúceho úrody. Pôda, v ktorej musia kríže rastú, by mali byť ohromené. Dve hŕstky sú v každej jamke, a 15 gramov dvojitého superfosfátu. Umiestnite studne nasleduje 50 cm schéma. Po pristátí je každý Bush hojne.

Pestovanie a starostlivosť

Čierne ananásové kríky sú pomerne vysoké, preto vždy vyžadujú, aby záhradníci zavrieť pozornosť. Musia byť formulované a urobiť to v 1 alebo 2 sudoch. Každých 10 dní sú rastliny omelne, a bude tiež potrebné odstrániť listy včas. Point rastu tiež štipka tak, že rastlina nie je príliš natiahnutá. Veľké kefy sú zviazané, inak, závažnosť ovocia povedie k vrstvu vetvy.

Zavlažovanie raz za 10 dní, keď sa sucho môže a častejšie. Príliš veľa vody nie je možné naliať. Uvoľnenie je lepšie vykonávať pred dodávkou tekutiny. Že je to dlhšie oneskorené v pôde, povrch pôdy môže byť meditovaný. Vymažte sa podľa potreby, buriny by sa mali pozerať s koreňom. Kŕmiť čierny ananás s minerálnymi komplexnými zmesami, ako aj organické. Vloží sa len v tekutej a nekoncentrovanej forme.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Čierny ananás je proti rôznym chorobám dosť zlý. Takže v nesprávnej starostlivosti môže rastlina vyzdvihnúť nasledujúce choroby:

 • Blackleg;

 • vertex rot;

 • mŕtvica;

 • Rotačné ovocie.

Vzhľadom na takú zlú odporu sa musia prijať preventívne opatrenia na povinné. Nie je možné povoliť vzostup vykládok, zvýšenie úrovne vlhkosti a pôdy. Skleníky musia denne vetrať. Po určovaní jamiek sú paradajky aj nastriekané bordinovou kvapalinou alebo akýmkoľvek iným silným fungicídom.

Ak sa objavil hmyz, potom v skorých štádiách vyrastania s nimi je prípustné bojovať proti insekticídom. V čase tvorby ovocia sú však takéto fondy zakázané na použitie. Tu musíte použiť rôzne bylinné infúzie, tabakový prach a iné ľudové opravné prostriedky.

Čierny ananás je lahodná škála paradajok s bobuliami jedinečných farieb. Nie je to však ľahké rásť, v ktorom boli vyrobené mnoho dachensonov. Kultúra vyžaduje úzku starostlivosť a starostlivosť, takže je kategoricky nie je vhodný pre tých, ktorí majú malý čas, dávajú postele.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: