Tomato Cakada

 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 85-90
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: 80-100

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Cockada F1 je vynikajúca voľba pre záhrady žijúcej v stredných a severných regiónoch krajiny, pretože tento hybrid vykazuje vysoký výnos aj s non-jar letného počasia. Označenie v mene F1 znamená, že odroda je hybrid, to znamená, že je predĺžená konkrétne za určité podmienky, kombinuje najlepšie vlastnosti materských rastlín.

Popis odrôd

Cockada sa vzťahuje na skoré paradajky, pre ktoré je obzvlášť ocenený záhradami. Aromatická úroda, ktorú môžete mať čas odstrániť uprostred leta. Vzhľadom na to, že rastliny budú pestované v pripravených pozemných skleníkoch, potom pravdepodobnosť získania rekordného vintage.

Hlavné kvality ovocia

Tomatoes Grade Kakada majú nasýtený šarlátový odtieň. V tejto kefke môže tvoriť až 5-6 plodov zaoblenej elektrárne. Zrelé ovocie majú strednú hmotnosť 180-230 g. Zároveň sa pozorujú 5-6 semienkové kamery. Koža na dozrievaných paradajkových tenkých, ale zároveň dosť silný.

Charakteristiky

Jasne šarlátové plody s tenkou kožou sú dokonale vhodné na použitie v čerstvej forme v šalátoch a pre rôzne tepelné spracovanie. Jemné šťavnaté mäso v rovnakom čase nestratí jeho vynikajúcu dosť silnú vôňu. Ovocie majú jemnú sladkú bohatú chuť.

Dozrievanie a plodnenie

Odroda patrí k skorému. Prvé zrelé ovocie sa objavujú do konca 3 mesiacov od dátumu pristátia semien. Osobitné termíny závisia od klímy územia a spôsobu pestovania – v krytom skleníku alebo priamo v otvorenej pôde.

Výnos

Odroda je populárny vďaka svojmu vysokému výnosu, ktorý sa obzvlášť aktívne prejavuje po prvých poplatkoch. Stredné indikátory ukazujú vysoký výkon katady. Pre prvú jednu alebo dve kolekcie – 6-7 kg / m², napriek tomu, že celkový výnos dosahuje 17-19 kg / m².

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Vzhľadom na skutočnosť, že výrobca zaoberá vopred so špeciálnym spracovaním semien, záhradník nemá potrebu dodatočnej dezinfekcie. Semeno pristátie na sadenice nastáva 50 dní pred prenosom rastlín na otvorenie zeme.

Akonáhle sa letáky objavujú, je lepšie nastaviť sadenice na parapet, a začať pomaly viesť kalenie pred plánovaním, nastavenie teploty, v ktorej sú paradajky – výrazne zvýši rýchlosť závislosti na plnej pôde. Amoine sadenice by mali začať týždeň pred transplantom na trvalé miesto. A samotná vylodenie by sa mala vykonávať v období, keď sú nočné mrazy presne dokončené.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato Cakada

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato Cakada

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato Cakada

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Vlastnosti Sedenie závisí od toho, kde ste zasadiť Cacatoo. Na otvorenej pôde je potrebné poskytnúť rastliny viac voľného miesta, usporiadať ich tak, aby jeden meter štvorcový predstavoval 3-5 budúce kríky. A v skleníku, viac husté rastliny je prípustná – až 8 kríkov na meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Narodes všetkých regiónov obzvlášť milujú túto odrody pre nenáročnú a ľahkú adaptabilitu externých podmienok. Smartované kríky rastú až 80-100 cm a majú vysokú hustotu kríka, ktorá eliminuje potrebu ďalšej podväzky. Jediná vec, ktorá sa chystá starať, keď vylodenie je ochranou koreňov z mrazu v prvých dňoch, kým sa rastlina nezvykne na pôdu. A je tiež potrebné vykonať systematické časy kŕmenia za 10 dní. Zavlažovanie by sa malo urobiť ráno – 2,5 litra na kríku pred vzhľadom prvých kvetov a 4 litre po začiatku kvitnutia.

Tomato Cakada

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato CakadaKvasinkaTomato CakadaKyselina boritáTomato CakadaJódTomato CakadaPopolTomato CakadaVápnik selitraTomato Cakadakyselina jantárováTomato CakadaSérumTomato CakadaPeroxid vodíkaTomato CakadaKuracie vrhTomato CakadaSódaTomato CakadaSpievaťTomato CakadaMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Vďaka hybridným vlastnostiam majú paradajky Kakada pomerne vysokú prirodzenú imunitu pre väčšinu bežných chorôb a škodcov. Majú však slabý bod, ktorý potrebujete vedieť: vertex hnilobu a fytoofluorózu. Keď sa objavia prvé príznaky ochorenia, stojí za to okamžite vykonať potrebné spracovanie so špeciálnymi prostriedkami. Alebo sprejové kríky vopred.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato Cakada

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato Cakada

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato CakadaPhytofluoroTomato CakadaNafúknutý rosaTomato CakadaVrcholTomato CakadaClapporiosTomato CakadaŠedý ganilTomato CakadaTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Jednoduché toleruje rozdiely teploty. Prispôsobí teplo a náhle chladenie. Zároveň, dokonca aj vo veľmi mokrom lete počas prebytku zrážok, má čas rozpadať a dať skôr veľkú a vysoko kvalitnú úrodnosť.

Rastúce regióny

Vďaka svojej vytrvalosti, snímka na chlad a rýchle plodiny, odroda sa považuje za univerzálnu. Je pestovaný na osobné použitie a výrobu v rôznych častiach krajiny.

 • Južné a centrálne regióny umožňujú pristáť na otvorenie pôdy.

 • Ulievač. Pestovanie v skleníkoch.

 • Sibír. Pestovanie v skleníkoch.

Na všetkých týchto územiach sa odroda vykazuje vysokú stabilitu a výnos. Aj keď po nástupe zima, sú stále zelené ovocie, sú úžasné na tmavom teplom mieste za pár dní.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár