Tomato Cherry Lyuba

  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 95
  • Podmienky rastu: Pre uzavretú pôdu
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Až do 200

Pozrite si všetky charakteristiky

Spolu s klasickými druhmi paradajok, mnoho Dáckov sen o paradajky, ktoré môžu byť zdobené záhradou. Najčastejšie, záhradníci uprednostňujú odrody čerešňa, ktoré nie sú len chutné, ale aj esteticky atraktívne. To môže zahŕňať novú skorú čerešňu Tomato Cherry Luba.

História odstránenia

Cherry Lyuba je novinka vytvorená skupina ruských chovateľov, ktorých úlohou bolo odstrániť odrody s dobrou odolnosťou a odolnosťou proti chorobám. Na trhu sa v roku 2016 objavili paradajky. V štátnom registri výberu úspechov Ruskej federácie však kultúra ešte neprisila. Napriek „mládeži“ sa hybridná odroda podarilo prilákať pozornosť záhrad a poľnohospodárov. Odporúča sa pestovať paradajky v skleníkových podmienkach, ale v záhrade sú v južnom pásikoch aj produktívni.

Popis odrôd

Cherry Luba je vysoká veža inteminantného typu. Zariadenie je nakreslené do výšky do výšky 200 cm. Vyznačuje sa slabým zhrublom zelených lístkov, silný centrálny kufr s okrajom, hĺbkovým rootovým systémom, nasýtením živín rastlín a jednoduché kvetenstvo. Prvá kefa s plodmi je vytvorená nad 9 listov. V každej ovocnej kefke sú vytvorené 15-20 bobule. Dĺžka kefy dosiahne 20-25 cm.

Tam je odroda na univerzálne, takže paradajky jedia čerstvé, aplikované pri varení, zdobenie jedál, spracované pri dopĺňaní paliva a nápojov, môžu byť umiestnené úplne, marinovať.

Počas obdobia pestovania sa paradajkové kríky musia vytvoriť v 1-2 stonkách, v prípade potreby narezané na zníženie spodných listov, a tiež byť viazané na výkonné podpory.

Hlavné kvality ovocia

Mini paradajky predstavujú triedu jemne. Priemerná hmotnosť bobúľ je 30 gramov a celá kefa – 350-450 g. Externe sa paradajky pripomínajú zaoblené gule pravého tvaru s dokonale hladkým povrchom. Zrelé čerešne sú rovnomerne pokryté hustou červenou farbou a vo fáze technických splatných plodov majú svetlú zelenú farbu. Skin Berry nie je tenké, ale veľmi trvanlivé, necíti sa počas jedla. Mini-paradajky rastú takmer rovnaké v tvare a veľkosti.

Paradajky sú odolné voči tvorbe popraskania, sú dobre prepravované v krabiciach a sú schopní byť uložené na dlhú dobu, bez toho, aby ste stratili chuť a atraktívnosť komodít.

Charakteristiky

Chuť čerešňa je príjemná, napriek tomu, že je to hybrid. Telesné bobule mäsité, jemné, šťavnaté, s hustou konzistenciou a nízkym obsahom osivo. V chuti prevláda sladkosť, harmonicky kombinovaná s ľahkou sournessou a voňavou arómou.

Dozrievanie a plodnenie

Cherry Luba je predčasná odroda paradajok. Z hromadného vzhľadu výhonkov na zrelé paradajky na ovocných kefách prechádza iba 95 dní. Na odrody natiahnuté rekreačné obdobie ovocia, ktoré vám umožní strieľať zrelé bobule na začiatku jesene. Aktívna fáza vyvrátenia spadá v júli a môže trvať až do polovice septembra.

Výnos

Vysoký a stabilný výťažok plodín. Podľa všetkých pravidiel agrotechnológie môže byť 1 m2 zvýšiť na 12-15 kg sladkých paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na konci marca – začiatkom apríla, semená semien, ktoré kontext pred tým a dezinfikuje. Pre rýchlu a priateľskú klíčivosť sa odporúča poskytnúť skleníkový efekt, aplikovanie potravinárskeho filmu alebo skla. S výskytom na kríkoch 2-3 listov, môžete vykonať potápač (SEARITION). Aby sa kríky rýchlo prispôsobili novým gravitačným podmienkam, sú vopred vytvrdené dva týždne.

Transplantové sadenice vo veku 55-60 dní. Do tejto doby by kríky mali mať 5-7 listov a jednu kefu kvetov. Pristátie na konci mája.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Z toho, ako správne sú paradajkové kríky vysadené na mieste, ich rast, vývoj a plodnenie závisí. Na 1 m2 sa odporúča umiestniť 3-4 rastliny, ak prebiehajú kríky v 1 trupe. Ak je v 2 stonkách, potom nie viac ako 2 kríky. Optimálne pre pristátie sa považuje za schému 40×60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Kultúra je absolútne nenáročná v poľnohospodárskom inžinierstve, ale niektoré majú nejaké požiadavky na pôdu. Pôda by mala byť ľahká, úrodná, priedušná a ošúpaná z burín. Najlepší predchodcovia na mieste sa považujú za cuketa, kapusta a reďkovky.

Komplexná starostlivosť o paradajky zahŕňa zalievanie, kŕmenie, tvorbu a podväzok kríkov, odstránenie krokov, uvoľnenie a upratané, vetrajúce skleníky, ochrana pred vírusmi.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Tento druh má genetickú odolnosť voči radu chorôb – Tobacco mozaikovým vírusom, fusarióznym vädlom, vrcholom. Phytoofluoro paradajky sú zriedka postihnuté, pretože majú často čas dať hlavnú úrodu, kým príde.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Kvôli odporu stresu, zelenina je odolná voči tolerovaná teplota výkyvy, sucho, teplo a krátke chladenie. Nežiaduce rastliny tieňované a návrh.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: