Tomato Evolution

 • Autori: KIRAMOV O.D.
 • Rok predpokladov: 2018
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 105-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Áno

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Evolution – produktívny šalát Gybrid najnovšej generácie, odvodený špeciálne pre pestovanie v skleníkoch v záhradnícke sektory. Toto je stredo-airmillage rastlina zarobila pozornosť záhradkárov vzácnych pre paradajky chuťové vlastnosti a relatívnu jednoduchosť kultivácie.

História odstránenia

Kultúra získala mladú agrárnu spoločnosť „partner“ pod vedením špecialistu Kiramova. D. Zapísaný v štátnom registri v roku 2018. Hybrid je určený na pestovanie výlučne v uzavretých zariadeniach, v rôznych častiach Ruska.

Popis odrôd

Kultúra intelemyselného, ​​vysoká (170-200 cm), s chýbajúcim rastovým bodom, takže je ideálny pre pestovanie v skleníkoch. Pokiaľ ide o dozrievanie, kultúra sa vzťahuje na kategóriu stredného veku. Inými slovami, ak si to zasadíte vo veku 65 dní, môžeme si vziať prvé ovocie za 40-45 dní. Počas vegetačného obdobia sa rastlina vytvára 5-7 trysiek, na ktorých 5-7 veľké veľkosti (až 350 g) intenzívnych plodov dozrievajú. Prvá kefa je vytvorená okamžite pre 7-8 listov a následné kefy, berúc do úvahy krátke informácie o interbate.

Hlavným účelom kultúry je použitie plodov v čerstvom stave.

Hybridné kultivačné podmienky sú obmedzené na skleníky.

Kríky sú vytvorené výkonné, s hrubými stonkami. Zoznam stredných rozmerov, nazelenatívna farba.

Hovoríme o plusoch kultúry, poznamenávame nasledovné:

 • vysoký výnos;

 • splatnosť včasného ovocia;

 • Dobré chovu dozrievaných paradajok;

 • Dlhodobá tolerancia prepravy;

 • Výmenný majetok;

 • Krásne vlastnosti chuti;

 • Dlhý čas plody;

 • prítomnosť prirodzenej odolnosti voči významnej časti patológií zrnitých plodín;

 • Univerzálnosť pri využívaní ovocia.

Existujú kultúru a nevýhody:

 • nemožnosť používania semien pre ďalšie plodiny;

 • potreba vykonať postup krokov;

 • Kultúra nie je pestovaná v otvorených pôdach.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie rastliny, vo svojej väčšine, zaoblenej konfigurácii, ležiaci, ale niektoré majú mierne predĺžený koniec („nos“), čo je zriedkavé pre veľké vodné ovocie. Táto funkcia dáva ovocie konfiguráciu v tvare srdca, pridá sa im zábavu a zlepšuje ich vnímanie.

Ovocie zrelé a vyzdvihnúť ružovú farbu rovnomerne, neexistujú žiadne zelené škvrny v oblasti ovocia. Farba nezrelých ovocia nazeleno.

Ovocné šupky zhutnené, čo ich šetrí z praskania. V kontexte plody plne zodpovedajú svojej predpony „BIGN“ – sú šťavnaté mäsitého a cukru. Semená sú trochu, ale sú veľmi skromné ​​veľkosti. Vlastnosti chuti sú vynikajúce, minimálna úroveň kyslosti.

Plody sú celkom prenosné, schopné uskladniť bez deformácií na dlhú dobu. Rámy majú artikulácie. Pri vytváraní kríkov nechajte 1-2 stonky.

Charakteristiky

Ovocie sladkej, inherentnej sišosti bozkávajúcich paradajok je prakticky necíti.

Dozrievanie a plodnenie

Dátumy starnutia ovocia – 105-110 dní (stredobodové plodiny).

Výnos

Vysoká výnosová rastlina – až 17,0 kg / kV. M.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Zasadené v skleníkoch asi 50-60 dní po očkovaní.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Štandardné pristávacie systémy – 3-4 rastliny na 1 m2.

Pestovanie a starostlivosť

Rastlina sa pestuje výlučne v chránených pôdach a zasadilo sa 3-4 kasticu na 1 m2. Existuje závod v 1-2 stonkách, len v tomto stave dosahuje vysoký stupeň výnosu a ovocie a vysoká kvalita.

Zavlažovanie musí byť kvapká, je možné zberať vlhkosť. Zavlažovanie sa vykonáva, ak je to potrebné, sušenie pôdy by nemalo povoliť.

Napriek silným a zahusteným základným stonkám rastlín je podväzok na podpery potrebná, pretože mikiny sú povýšené deformáciou a stonkami a kefami.

Po dvoch týždňoch po transplantácii sadeníc v skleníkoch vykonávajú parenie. Po dosiahnutí rastu kríkov do 80 cm sa zadaná udalosť vykonáva systematicky, raz za 7 dní.

Hnojivá pridajte každých 14 dní. Zároveň racionálne použitie pripravených minerálnych kompozícií určených pre paradajky. Napríklad, „fertika“, „Gera“, „Agrikola“. Bude užitočný na striekanie kríkov kyselinou boritou, ako aj pridanie organických látok.

Pre vývoj, prísne dodržiavanie agrotechnických pravidiel. Podpora požadovanej úrovne výťažku plodín nie je ťažké, stačí dodržiavať tradičnú sekvenciu kŕmenia a zavlažovania.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Hybridná kultúra vývoja novej generácie bola vyvinutá s prihliadnutím na prirodzenú úroveň odolnosti voči väčšine chorôb zrnitých plodín. Vzhľadom k iniciovanosti sa môže vyhnúť korunke hlavného nepriateľa – fytoofluorózy paradajok.

Výnimočne relevantné tak, že kondenzát sa nezhromažďuje v skleníkoch, čo stimuluje vzhľad rotačných procesov a vznik mnohých iných ochorení intenzívne vyvíjajúcich v mokrých podmienkach. Preto je hlavným preventívnym opatrením pre uzavreté konštrukcie systematické vetranie.

Pri vstupe do skleníka sa vyžaduje, aby sa huby okamžite spracovalo pomocou fungicídov. Tradične sa používajú komplexné látky, určené na konfrontáciu s rôznymi typmi plesňových patológií („Acrobat“, „Ridomil“, Bordeaux zmes).

S neočakávaným vzhľadom v skleníkoch, bieli stedre, kopčeky a iné škodlivé hmyz sa používajú insekticídy (častejšie používajú „Accutelle“, „fytodeterm“, „iskra“).

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: