Tomato Giant Raspberry

 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, na spálenie a konzervovanie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 100-180
 • Charakteristický bush: Výkonný
 • Utiecť: Veľký

Pozrite si všetky charakteristiky

Každá nadchádzajúca jar je príjemným dôvodom na plánovanie a výber odrôd. Problém je zjednodušený, ak presne poznáte očakávaný výsledok. Milovníci šalátových veľkých odrôd musia venovať pozornosť intedereminantu odrody Crimson. Tomato’s Berry je skvelé vo všetkých vzťahoch – krásne, chutné, používané v rezaní, v šalátoch, vo varení, ako aj na varenie omáčky a šťavy. Stupeň je určený na pestovanie v otvorenom kraji vo všetkých typoch skleníkov. Je ťažké ho však sťažiť, aj nováčik záhradník sa s ním vyrovnať.

História odstránenia

Paradajka nie je predložená štátnemu registra výberu úspechov Ruskej federácie, na rozdiel od vyhlásení niektorých distribútorov osív. Katalóg databázy Registry zahŕňa iba rôzne Gignety, takže valček môže byť považovaný za odrodu.

Popis odrôd

Vysoký (100-180 cm) silné, dobre obmedzujúce kríky sú pokryté veľkými, tmavo zelenými listami s ľahkými kvapkami. Žlté kvety sú zostavené do jednoduchých kvetenstiev tvoriacich kefy s 2-3 bobuľou, pevne pripojené k formulovaným ovocím.

Hlavné vlastnosti Crimson Gigid:

 • Veľkosti a dobrý výnos;

 • priateľské dozrievanie kefy, dlhé plodovanie;

 • Vysoká komodita a chuť, atraktívne druhy;

 • Silná imunita, univerzálnosť, prepravovateľnosť, odolnosť proti praskaniu, dobré horiace.

Ak hovoríme o nevýhodách, je pomerne zvýšená požiadavky – potreba formácie, poklepania, parenia, povinného dodržiavania agrotechnických požiadaviek, pretože ich porušenie nepriaznivo ovplyvňuje rozvoj rastliny.

Hlavné kvality ovocia

Veľký (od 300 do 500 g a vyššie) Zrelé ovocie majú nádhernú farbu nasýtenú tmavú ružovú, takmer malinovú farbu. Berry tvar ploché jadro, so slabou stuhou v oblasti ovocia.

Charakteristiky

Sladká a šťavnatá hustá buničina má príjemnú dezert chuť, korennú kyselinu, sahary na prestávke. Tenká, ale hustá koža sa takmer necíti počas jedla, spoľahlivo chráni ovocie z praskania. Množstvo suchých látok je približne 5%, cukry 2,4%, 5-6 semien obsahujú malé množstvo semien s dobrými ukazovateľmi výkonu.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajka sa vzťahuje na priemernú kategóriu – načasovanie priateľských, ale dlhé dozrievanie od 110 dní. Plodina začína čistiť v júli a pokračovať až do septembra.

Výnos

High-Gigant Raspberry vám umožní zbierať až 10 kg plodov z kríka, ale len podliehať realizácii agrotechnických požiadaviek.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie na sadenice účtuje za január – začiatkom marca, a je potrebné pripomenúť, že sadenice sa po 2,5-3 mesiacoch prenášajú na zem. Podmienky môžu byť upravené na základe klimatických zariadení oblasti.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Optimálna hustota výkonných rastlín – od 2 do troch koreňov na štvorcový. alebo 50×50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Výkonný rozsiahly striekajúci závod sa pestuje tradičným vôbec. Pred výsadbou pôdy pre paradajky obohatené o organické (vlhké, komposty, vtáčie vrh), minerálne hnojivá, drevený popol. Pôda by nemala byť nielen výživná, ale aj priedušná, takže koreňový systém je nasýtený kyslíkom.

Počas prípravy je potrebná odroda na vytvorenie podpory vopred alebo organizovať pevný showoreler. Kríky potrebujú povinnú tvorbu (1-2 stonky), parenie a poklepanie. Mladí, len vysadené sadenice, potrebujú počiatočné tieňovanie od skórovania slnečného svetla, dokonca aj v skleníku, ktorý vytvára skleníkový efekt.

Ďalšia starostlivosť je pravidelná a včasná zavlažovaná, burina, hnojivo, ponor alebo mulčovanie. Treba pripomenúť, že konvergencia vedie k vzniku fytoofulárov. Greenhouses musia byť unavené, kríky vzlietnuť prebytok lístia a po začiatku hromadného dozrievania bobúľ sa hárok odstráni takmer úplne.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Malina úpadok je dobre proti mnohým vírusovým, bakteriálnym, plesňovým ochoreniam, charakteristikám z oblasti poli. Najpravdepodobnejšími problémami, rovnako ako útoky škodcov, preto vykonávajú preventívne spracovanie insekticídov a fungicídov, povinných udalostí.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Napriek dobrej imunite, odroda netoleruje dlhodobé chladenie a dlhé daždivé počasie.

Rastúce regióny

Paradajka prispôsobené mäkkej a teplej klíme, takže najúspešnejší v regiónoch s veľkým počtom SAT – Astrakhan, Belgorod, Voronezh, Saratovský kraj, ako aj Krasnodar Territory, Krym, Kaukaz.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: