Tomato Golden ananás

  • Autori: USA
  • Názvy synonymá: Ananás Gold, Ananas Gold, Zlatý ananás
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 105-110
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Až do 200

Pozrite si všetky charakteristiky

American Gold Golden Ananás, tiež známy ako Ananas Gold, Golden Ananás, je jedným z najobľúbenejších paradajkových odrôd medzi odrodami žltého prúdu. Je ocenený pre ľahkú adaptáciu podmienkam kultivácie, veľkých a krásnych plodov, vynikajúce vlastnosti chuti. Táto odroda sa podarilo vstúpiť do zbierky zlata po celom svete.

Popis odrôd

Intenenerminantný stupeň dáva vysoké výhonky do 200 cm. Listy sú jednoduché, nie sú príliš veľa. Silné, dobre vyvinuté.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky tejto odrody sú veľmi atraktívne, v kostry tvoria jasne oranžovú, s ružovými lúčmi na klobúku. Forma ovocia plochého jadra, priemerná hmotnosť každého dosahu 400-600 g. Dokonca aj na horných vetiev paradajok sú veľké. Mäso oranžovej ružovej, s malými semienmi vo vnútri.

Charakteristiky

Ovocie sladké, s malou kyslosťou a šťavnatým mäsom. Sú vynikajúce v čerstvej forme, majú ľahký ovocný odtieň v chuti.

Dozrievanie a plodnenie

Orred-vzduchové paradajky, s dlhým plodovaním. Termíny dozrievania sú 105-110 dní. Všetky ovocie sa podarí rásť na konci sezóny.

Výnos

Objemy zberu ovocia z každého kríka v skleníku dosah 4-5 kg. V otvorenom pozemku sú ukazovatele skromné. Golden Golden Ananás je považovaný za vysoko prah.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien paradajok tejto odrody, počnúc 3 desaťročia februára a do polovice marca. Na juhu je možné pristáť priamo v skleníku, v iných regiónoch používa prímorskú metódu na získanie materiálu. Fúkanie semien nie je viac ako 10-30 mm. V otvorenej pôde sa mladé kríky prenesú žiadne skoršie ako koniec apríla.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

1 m2 by mal mať 2-3 kríky.

Pestovanie a starostlivosť

Ruky s dlhými stonkami je potrebné vytvoriť v 2 výhonkoch. Poskytne najväčšiu intenzitu plodovania. Pristátie na hrebeni av skleníku sa vykonáva zriedka, aby sa zabránilo nadmernému zhrubnutiu. To umožní plody dozrievať na slnku a na nižšej, a na horných vetvenia. Ak je koruna tŕň, je zriedená.

Podväzok paradajkových kríkov je tiež povinná, inak sa výhonky môžu len zlomiť pod váhou ovocných kefiek. Zálohy sú potrebné vysoké, pretože počet podväzkov sa zvyšuje zvýšenie. Raz za 10-14 dní vykonáva Bush. Pomôže to zachovať elektráreň na viazanie ovocia, znížiť riziká vývoja plesňových ochorení v koreňovej oblasti.

Správny rast a rozvoj paradajok je vo veľkej miere určený kvalite starostlivosti o rastliny. Ako hnojivo je táto odroda dobre hodí humus a iné organické. Pri pristátí sa položí v pôde a potom sa pridáva pri uvoľnení. Alternatíva k prirodzenému kŕmeniu je možné dokončiť zmesi. Vzhľadom k tomu, tvorba dáždnikov na kríkoch, rastliny poskytujú komplexné podávače obsahujúce draslík a fosforu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Rozmanitosť je prakticky nezabudnutá chorobami a škodcami. Odolné voči väčšine hubových a vírusových infekcií strúhaných plodín.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Paradajka nie je príliš rozmarná na výber podmienok kultivácie, ale jeho studená rezistencia ešte nie je dostatočne vysoká pre severné regióny. Kruhy sú citlivé na počet svetla, potrebujú množstvo slnka, počas zdĺhavého obdobia zamračené počasie môžu znížiť pokraj ovocia.

Recenzie Recenzie

Na pristátie na jeho pozemku z toho, že zlatého ananásu sen mnoho sades. Rozmanitosť priťahuje pozornosť svojej nezvyčajnosti, nesklame indikátory klíčenia – viac ako 80%, čo je dosť dobré pre exotickú rastlinu. Podľa Dachnikakov, zlatý ananás rastie najlepšie v skleníkoch, rýchlo zdvihne významnú výšku stonku, pričom sa dostane takmer k mrazom. Stupeň je dobre hodí aj nováčiková zelenina, reaguje na pravidelné zalievanie a kŕmenie, balenie priateľské a hojné starnutie paradajok na pobočkách.

Chuť plodov spôsobuje aj obdiv. Neobvyklé ananás poznámky tu sa cítia veľmi svetlé. Mäsitá a šťavnatá buničina zdobí šaláty, sendviče a tu pre celoštátne konzervovanie alebo spracovanie paradajok nie sú vhodné. A paradajky sú zle uložené, nebudú schopní ich skláňať na zimu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár