Tomato Golden Citrón

  • Názvy synonymá: Poklad, Akmore Treasure, Zlatý Canary
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 95-105
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 180
  • Charakteristický bush: Výkonný

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Gold Citrón – Luxusná odroda s hmotnosťou. Neobvyklý vzhľad a sofistikovaná chuť milovaná mnohými Dachensons. Preto aj napriek niektorým nuansom starostlivosti, mnohí radi, aby to od roku do roka.

Popis odrôd

Synonymá hlavného mena odrody – poklad, akmore poklad, zlatý kanár. Výkonný rastlina, intedernina, s množstvom zelenej hmoty. S dobrou starostlivosťou rastie na 180 cm. Kvetenstvo Jednoduché, úzke listy, tmavo zelená. V teplých regiónoch môže byť kultúra pestuje v otvorených oblastiach. V strednom pruhu odporúčame chov vo filmových skleníkoch.

Hlavné kvality ovocia

Bobule odrôd sa rozlišujú nezvyčajnou krásou. Vypúšťací tvar s predĺženým „nosom“ a zlatým farbou, aby boli podobné malému citrónu. To vysvetľuje názov druhov. Ovocie hladká koža, lesklý. Mäso mäsité a husté, ale nie ťažké. Malý.

Minimálna hmotnosť paradajok – 80 g. Za priaznivých podmienok môžete získať väčšie paradajky – až 120 g. Ovocie regály na prasknutie, môžu byť dlhodobo udržiavané v roztrhanej forme, dobre tolerovať dopravu na dlhé vzdialenosti. V kombinácii s atraktívnym výhľadom na produkt je to odroda ideálna na predaj.

Charakteristiky

Bobule majú príjemnú sladkú chuť (niekedy s jemnou kyslosťou). Sú veľmi chutné v čerstvej forme (v šalátoch, rezaní), vhodný pre krásne konzervovanie. Rovnako ako iné žlté ovocie, paradajky zlatý citrón sú nasýtené užitočným beta karoténom. Sú tiež menej alergénne ako tradičné červené paradajky, v súvislosti s ktorými uprednostňujú ľudí so zvýšenou citlivosťou tela.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajka sa považuje za skoro, dozrieva 95-105 dní. 10-30 bobule sa objavujú na veľkých komplexoch.

Výnos

Hojné odrody zber zaujme aj záhradkárov s rozsiahlym skúsenostiam. Pod dodržiavaním agrotechniky z jedného metra štvorcového môžete trvať 15,9 kg plodov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semeno koncom februára – začiatkom marca. Na pestovanie silných sadeníc tejto odrody je žiaduce zachovať optimálnu teplotu 20-21 stupňov, na potápanie rastlín, keď sa objavia 2 listy a používajú plesholambu pre plné osvetlenie. Tiež dobré riešenie je okamžite siatí v samostatných kontajneroch.

Na mieste alebo do skleníka sú sadenice transplantácie vo veku 50-60 dní. Pri pestovaní vo filmových prístreškoch je lepšie, aby sa siatie vo februári tak, že pristátie nie je neskoro. To umožní kultúru plne ukázať svoj potenciál.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Paradajky Golden Lemon sa líšia v veľkom koreňovom systéme. Z tohto dôvodu, fosses na výsadbu musia byť pripravené hlboko – najmenej 40 cm. Odporúča sa zasadiť viac ako 3 semenáčik na 1 meter štvorcový. V opačnom prípade budú rastliny úzko. Zem musí byť výživa, obohatený organický, popol, komplexné hnojivá.

Pestovanie a starostlivosť

Je dôležité si uvedomiť, že pri teplote nižšej ako 15 stupňov sa táto odroda vyvíja zle. Takže skleník sa zahrieva pred pristátím. V budúcnosti je tiež potrebné zachovať stále vysokú teplotu. Paradajková starostlivosť zahŕňa pravidelné zalievanie a systematické kŕmenie (počas kvitnutia, viazania a dozrievania ovocia). Zvlášť rastliny potrebujú vápnik. Tiež, keď prvé farby, kríky sú spracované kyselinou boritou. To prispieva k stimulácii nestály.

Zlatý citrón – vysoko a rozširovaný stupeň, takže si vyžaduje vysoko kvalitné tkanivo stoniek a kefy na podporu. Je tiež potrebné 1 čas za 10 dní, aby ste vykonali parenie (kroky sa odstránia, nechajte 5-7 mm, takže nie je poškodení hlavného drieku). Paging možno vykonať na konci júla, hoci mnohí záhradníci odmieta tento postup, čo umožňuje krídlam voľne rásť.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda je stabilná takmer všetky choroby. Táto výhoda pokrýva určitú zložitosť starostlivosti o kultúru.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Ako už bolo spomenuté, táto odroda nemá rád studené. Ale sucho toleruje ľahko. Výkonné paradajkové korene sú schopné vyrábať vlhkosť v hlbokomorských vrstvách. To však neznamená, že je možné ignorovať zalievanie. Dobrá starostlivosť zvyšuje výnos.

Rastúce regióny

V skleníkových podmienkach sa odroda môže kultivovať v akejkoľvek klimatickej zóne. V otvorených oblastiach môže byť zlatý citrón pestovať v Krasnodarskom území, v Kaukaze av iných južných regiónoch.

Recenzie Recenzie

Záhradníci sú pozitívne reagovať na túto triedu, napriek tomu, že si vyžaduje určitú pozornosť. Poteší vysoký odpor ochorenia, atraktívny vzhľad, jemná chuť paradajok. Príjemne prekvapuje množstvo ovocia. Najlepšie výsledky sa získavajú pri vytváraní závodu v 2 stonkách. V takýchto prípadoch sú paradajky z skleníkov vybrané veľkými vedrami. V rovnakej dobe, bobule môžu visieť na zrelých kríkoch, bez praskania. Zozbieraná plodina je uložená príliš dobre.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: